Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe


Recommended Posts

Cześć,

chcieliśmy z żoną kupić sobie słuchawki bezprzewodowe do oglądania filmów. Niedługo urodzi nam się dziecko więc już nie będziemy mogli przesadzać z głośnością. Dlatego szukamy dwóch par słuchawek, które będzie można podłączyć do jednego nadajnika.

Wzmacniacz to Sansui AU-X501. Odległość słuchawek od nadajnika wynosiłaby ok. 4 metry.

Co do dźwięku, do jakiego jestem przyzwyczajony: obecnie słucham muzyki na AKG k514, żona ma k512. Słyszę wyraźnie różnicę pomiędzy nimi - na korzyść k514.

Jeśli chodzi o budżet - myślę, że chcemy przeznaczyć ok. 300 zł. na jedne słuchawki. Tzn może być tak, że moje mogą kosztować 400, a żony 200, bo ona i tak nie słyszy różnicy icon_razz.gif icon_wink.gif Sęk w tym, żeby dało się je dostroić do jednego nadajnika.

Czy moglibyście coś polecić?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś AKG Hearo 777 Surround i jak mnie pamięć nie myli, jeden nadajnik mógł obsłużyć do 6 słuchawek. Strojenie wymagało trochę cierpliwości, za to uzyskany dźwięk był całkiem przyjemny. Szumu nie da się całkowicie wyeliminować, ale jego poziom jest akceptowalny. Dzięki transmisji sygnału falami radiowymi ściany stają się "przezroczyste", można się przemieszczać bez utraty dźwięku w słuchawkach. Zasięg zdaje się do 100 m. Wzmacniacz niepotrzebny, gdyż nadajnik ma własny komplet wejść RCA (cinch).
Słuchawki wykończone zamszem, wygodne i w miarę lekkie, co dla mnie osobiście jest szalenie istotne pod kątem długiego czasu słuchania.
W serii Hearo było więcej modeli, poszukaj. Cenowo powinieneś się zmieścić w założonym budżecie.

Analogiczny sprzęt znajdziesz również w ofercie firm Sennheiser i Beyerdynamic, tu jednak nie znam modeli, więc nie pomogę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...