Skocz do zawartości

Głośniki pod telewizor


pikpok

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje głośników które będą mi służyć do telewizora oraz PS3.

Moje pierwsze pytanie to to czy wystarczą mi same głośniki czy potzrebuje do tego dodatkowego sprzętu typu wzmacniacze itp.

Wydać bym chcial na cały zestaw do 2000zł jednak zestaw bym chciał powoli kompletować.
Sprzęt może być mieszany icon_smile.gif

Zastanawiam się między 2.1 a 5.1. Niewiem czy dla osoby nie słyszącej na jedno ucho będzie jaka kolwiek różnica icon_smile.gif

pokój ma około 20m2

głównie słucham starego Rapu. np. WWO , peja- na legau, paktofonika itp

głośniki potrzebne będą do filmów gier i głównie muzyki icon_smile.gif

Z góry dziękuje za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć.

Podałeś za mało informacji.
Przede wszystkim, nie wiadomo jaką masz powierzchnię pokoju.
Pisząc, że zestaw ma być mieszany, co to znaczy dokładnie ? Chodzi o zestaw pół na pół nowy/używany ?
A jeżeli chodzi o sam sprzęt, to może to być zestaw stereo (wzmacniacz i dwie kolumny), lub monitory aktywne (same kolumny ze wzmacniaczami wbudowanymi wewnątrz).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo, czyli dwie kolumny, wymaga wzmacniacza stereo. Natomiast system 5.1 amplitunera kinowego 5.1 i 5 kolumn, plus subwoofer i aby miało to zagrać jakoś w muzyce to min. jeszcze raz takiej kwoty budżetu.
Stereo w tym budżecie można złożyć przyzwoite i zagra to lepiej w muzyce, a i w filmach będzie ok. Zwłaszcza, że sporo jest ostatnio na portalach używanego sprzętu nawet jeszcze na gwarancji .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tym bardziej, że piszesz o słuchaniu muzyki, powinieneś brać pod uwagę wyłącznie stereo.

EDIT :
Zgapiłem, czy edytowałeś post, bo wydaje mi się, że nie było wcześniej informacji o powierzchni pokoju ? Tak cz inaczej, Dzięki Jacek75 za zwrócenie na to uwagi icon_wink.gif. Jeżeli idzie o resztę, czekamy na info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli stereo ( i tak filmy oglądam raz na ruski rok icon_smile.gif )

to już coś mamy ustalone.

Pytanie jakiej mocy te głośniki brać na taki pokój ( 20m2) oraz jakiej firmy polececie bo jak już mówiłem jestem całkiem zielony, a posłuchał bym sobie rapu na lepszym sprzęcie.

A i nie edytowałem postu zieluwid icon_smile.gif musiałeś przeoczyć.

Mieszany tak jak mówisz chodzi o sprzęt nowy lub używany.

Cytat

A jeżeli chodzi o sam sprzęt, to może to być zestaw stereo (wzmacniacz i dwie kolumny), lub monitory aktywne (same kolumny ze wzmacniaczami wbudowanymi wewnątrz).



Nie mam pojęcia czym to się różni icon_smile.gif powiedzmy że skusił bym się raczej na te tańsze rozwiązanie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym Ci sprzęt używany. Będziesz miał zestaw wyższej klasy w porównaniu do nowego w tej samej cenie.
No i oczywiście bardzo dobrze, że decydujesz się na stereo. Do słuchania muzyki KD się nie nadaje (a wiele osób popełnia ten błąd).

Kolumny i wzmacniacz to tradycyjne rozwiązanie, gdzie wzmacniacz napędza dwie kolumny. Kolumny aktywne mają wbudowany wzmacniacz wewnątrz (każda ma swój) i każda potrzebuje własnego zasilania.
Różnice ? Kolumny aktywne, to raczej kompromis, bo zestaw stereo zagra lepiej. Jednak jest to wygoda, bo nie musisz martwić się miejscem na wzmacniacz. Kolumny aktywne podłączasz do prądu i źródła i tyle, gra.

Ja proponowałbym Ci stereo, choć w przedziale 2000 zł kupiłbyś fajne monitory aktywne. Jednak w 20 m2 wstawiłbym podłogówki, które zapewnią Ci zdecydowanie lepsze niskie tony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc myślę, że spodobałoby ci się jak zagra Dali 505, lub 350. Można także szukać Dali 450, tyle, że nie wiem czy znajdziemy w ładnym stanie i w takim budżecie, żeby starczyło na przyzwoity wzmacniacz (chociaż powinno, wszystko zależy od wyobraźni sprzedającego).
Z innych propozycji, to Infinity Reference 60, lub Canton z serii Ergo, czy Mission 34.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie : Canton Ergo ma wymienione głośniki, czyli był grzebany. Infinity ma rozszarpane głośniki, też odpada. Missiony wyglądają ok (tylko cena to przesada tych jasnych), moim zdaniem najlepsze tutaj są Dali. Tylko cena też mogłaby być niższa. Wszystko zależy jaki stan kolumn, za zadbane i uszanowane kolumny też się płaci trochę inaczej.

Zobacz tutaj :
http://olx.pl/oferta/dali-505-kolumny-podl...html#185baeb45f
[ DALI 505 ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko słyszałem ( znaczy czytałem ) że te głośniki dali mają specyficzne brzmienie i nie każdemu pasuje ten dźwięk. Prawda to ?

No i za jakim wzmacniaczem się rozglądać tylko trzeba pamiętać ż musi on być podłączony do tv ( TV będzie robić jako łącznik głośników z ps3) No i chyba otwarzanie w ps3 muzyki nie jest złym pomysłem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde kolumny mają specyficzny dźwięk i przynajmniej w tym przedziale cenowym nie ma takich, które nic nie wnoszą od siebie do dźwięku/brzmienia. Te Dali są przynajmniej niedrażniące nie za jasne, nie przymulone, nic nie jest przerysowane.
A czy ten kierunek brzmienia Ci odpowiada, to jeśli chcesz wiedzieć sam musisz się postarać.
Wybierz się na jakieś odsłuchy, do kolegów, do salonów audio. Może ktoś mieszkający blisko Ciebie zaprosi Cię do siebie na odsłuch?
Ja zapraszam do siebie, do Kielc, jeśli chce Ci się przyjechać. Ale pewnie to za daleko?
W przeciwnym wypadku, jeśli nie chcesz sobie zadawać takiego trudu (choć mogłoby to być przyjemne, jeśli lubisz dobrą muzykę, dobry dźwięk), to musisz kupić coś w miarę uniwersalnego a dopiero później wymieniać sprzęt, gdyby Ci nie pasował, gdy będziesz już wiedział czego szukasz w brzmieniu. Co Ci się podoba a co Cię drażni.

Z Dali 505 proponuję połączyć jakiś dość dynamicznie grający wzmacniacz, ale na pewno nie suchy czy zbytnio wyostrzony.
Mój kolega ma te kolumny ze wzmacniaczem Rotel. I bardzo fajnie gra. Najtańszą alternatywą będzie chyba Fine Arts z serii V, czyli np.
V 2, V 3, V 4.
Wszystko zależy od tego ile Ci zostanie na niego pieniędzy.
Na koniec warto by kupić jakieś przyzwoite kable. Interkonekty i głośnikowe.
Dużo przed Tobą, ale jeśli dobry dźwięk, by słuchać ukochanej muzyki jest Ci bliski, to przecież między innymi po to jest forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślęże te dali 505 kupie do tego fine art. Jeszcze poszukam gdzie by można odsłuch zrobić takiego zestawu może ktoś w poznaniu ma icon_smile.gif

Dobra to jeszcze jedno pytanie kolega pyta o głośniki+wzmacniacz do maks 800zł icon_smile.gif ( a i podobają mu się coś w stylu dali 505 czyli podłogowe)
jego pokój to 18m2 również słucha rapu.
praktycznie nic się nie zmienia tylko budrzet co byście mu doradzili ?

Ps. nie będę specialnie zakładał nowego wątku, do mojej spraw wrócimy jak tylko posłucham brzmień tych głośników .

Ps2. f1angel dzięki za propozycje jednak w tej chwili nie skorzystam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod telewizor podpina i ma ps2 więc podobnie do mnie. znalazł coś takiego http://allegro.pl/kolumny-mission-702-e-i5442328360.html http://allegro.pl/dali-909-i5433070140.html http://allegro.pl/dali-400-okazja-i5428062845.html

sam się zastanawiam nad trochę tańszym rozwiązaniem a potem może na przejście na coś lepszego icon_smile.gif Te dali 400 mogły by być fajne

tu jeszcze Mission 73 olx.pl/oferta/mission-m73-kolumny-CID99-IDar2RH.html#02c14d164a i m64 oferta/kolumny-mission-m64i-stan-badzo-dobry-CID99-ID7Vuc1.html#02c14d164a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 2 tys. to zastanawianie się nad tańszymi kolumnami niż 600zł, może mieć różne skutki. Owszem cena nie zawsze mówi o brzmieniu, no ale są granice. Owszem te Mission to fajne kolumny i solidnie wykonane, czy te są najlepsze do rapu, nie wiem jak lubisz słuchać te grają dość energicznie, natomiast nowsza seria m np. 32, 33 , 35, tak jak nowa mx4 /5 potężnie i masywnie, ale z mało wyeksponowaną górą...
Warto poszukać kolumn z okolic, bo możesz wtedy posłuchać, czy Ci pasuje dźwięk ( koło Poznania pewnie niestety dominowac będą Tonsile icon_sad.gif ).
Tu mam coś fajnego na miejscu w dobrej cenie http://olx.pl/oferta/kolumny-glosniki-moni...html#6b81d85d1c Do tych BX2 możesz dokupić za 200zł fajne standy i masz coś z klasą.
lub tak http://allegro.pl/kolumny-wharfedale-diamo...5443401447.html , tak czy inaczej, warto byś czegoś posłuchał ( na miejscu w Poznaniu) by wiedzieć w która stronę dalej szukać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy to inaczej stojaki na kolumny podstwkowe np. http://olx.pl/oferta/kolumny-diy-totem-mit...html#5077195a44 swoją drogą ciekawa i dobra propozycja z tymi kolumnami, taka cena na takich materiałach. Tu np. same stojaki http://olx.pl/oferta/sprzedam-stojaki-pods...html#5077195a44 .

Cytat

a i pytanie monitory mogą być na podłodze ? a potem bym sobie dokupił do nich stojaki


Być mogą, ale powinny grać i być na wysokości głowy, wtedy tworzą świetną scenę dla muzyki, słychać jak powinno. Telewizor Led też może być na podłodze, jednak ogląda się lepiej w odpowiednim miejscu pokoju;)


Cytat

JAMO S 606 a tu coś jeszcze takiego znalazłem icon_smile.gif

musze znaleź chwilę i porobić odsłuchy


Jamo serii s to kinówki, potrafią gruchnąć basem, acz nieco wolnym i snującym, w muzyce gorzej, ale są fascynaci takiego brzmienia, w rapie ujdzie, jak ktoś stawia na specyficzny bas. Z racji ich bocznego głośnika trzeba dać im miejsce wokół nich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to były prawdziwe Totem Mite to...(pewnie byłyby droższe icon_wink.gif ) można by brać bez wahania.
Ale klony, a do tego ze zmienioną pojemnością skrzyni a może i innymi parametrami zwrotnicy, to bym się bardzo poważnie zastanowił.
Ładne, owszem. Ale kolumny mają grać. A jak te odtwarzają dźwięk, muzykę, nie wiadomo. Oczywiście sprzedający opisuje, zachwala,
przecież nie będzie krytykował icon_biggrin.gif I ten drobny defekt głośnika. Moim zdaniem takie coś zawsze ma wpływ na dźwięk, tylko nie zawsze
to słyszymy.

Piszesz, że kolumny jeszcze nie na teraz. No to może się wstrzymaj? I doskładaj maksymalnie ile możesz. Czasami dodatkowe nawet 100 - 200 zł robi w tym przedziale cenowym dużą różnicę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odsłuchy do marketów? icon_rolleyes.gif
Idź do salonów audio z prawdziwego zdarzenia. Dysponujących odpowiedniej klasy sprzętem i pomieszczeniami odsłuchowymi.
W Poznaniu, tak na szybko znalazłem takie:
http://www.koris.pl/
http://www.audioplaza.pl/
http://www.audiostrefa.pl/contact_us.php
http://www.tophifi.pl/

Audio Complex60-451 PoznańJana Henryka Dąbrowskiego 483
Audiostrefa.pl60-243 PoznańGłogowska 122
Hi-End Corner61-760 PoznańSzewska 18a
Koris60-843 PoznańDąbrowskiego 40
MP3 Store60-734 PoznańRatajczaka 18

Oczywiście trzeba zadzwonić, umówić się na odsłuch. By sala była wolna.
Nie zapomnij zabrać ze sobą kilku nagrań z różnorodną, dobrze Ci znaną muzyką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj, nie dawaj się zwieść niskim ceno i wyglądem kolumn. Widzę, że rozglądasz się już za tańszymi rozwiązaniami. Skoro podałeś taki budżet, to się go trzymaj. Wierz mi nie warto przyoszczędzić na kolumnach, czy całym zestawie. Jak planujesz wydać 2000 zł, to je wydaj. Zaoszczędzisz 200-400 zł, a odbije się to na jakości brzmienia przede wszystkim.
Gdyby te kolumny były tak dobre, to byśmy Ci je polecili wcześniej. Ja na Twoim miejscu brałbym te Dali 505 za tysiaka. W sumie to jeszcze możne coś urwiesz z ceny, bo facet pisze, że do negocjacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...