Skocz do zawartości

Głośniki pod telewizor


pikpok

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No chyba że tak, ale musisz być świadom, że nowe kolumny w takiej cenie nie zagrają tak jak używane za te same pieniądze.
A czemu zmieniłeś zdanie co do kupna kolumn używanych ? Z tego co pamiętam, to wcześniej nie było z tym problemu. Szczerze mówiąc to się trochę dziwię, że masz objekcje co do tych 505-tek.
Chyba że po prostu chcesz posłuchać innych kolumn, dla porównania. Ale wtedy, powinieneś także posłuchać Dali 505.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chciał bym najpierw porobić odsłuchy różnych głośników. Wtedy będę miał porównanie między głośnikami icon_smile.gif ( może czegoś się nauczę ;p )
Co do nowych głośników a używane to mnie dziewczyna troche katuje żeby były nowe ( bo jest gwarancja) kiedyś kupiliśmy laptopa no i pochodził miesiąc icon_sad.gif
a nie chciał bym żeby głośniki miesiąc mi wytrymały icon_smile.gif

f1angel dzięki za wyjaśnienie.

Pytanie takie z innej beczki icon_smile.gif Czy na forum macie coś w stylu poradników. ponieważ niewiem nawet które to te niskie tony itd. icon_smile.gif

P.S. Dali 5005 a tutaj dali 5005 pytanie one to nowszy model od 505
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wykres częstotliwości instrumentów muzycznych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skale_instrum...%B3w_muzycznych
Czyli po przedszkolnemu. "Grube" dźwięki to niskie tony a "cienkie", to wysokie.

Nieuszkodzone kolumny jeśli mają grać i Ty im nie zrobisz krzywdy, mogą działać latami. To są jedne z najwytrzymalszych elementów toru audio.
Kupujesz nowe, to kupujesz od razu gorsze (w stosunku do używanych). Gwarancja szybko mija, gorszy dźwięk pozostaje a jak się zepsują (raczej Ty to zrobisz), to płacisz za naprawę tak samo jak za używane. Ale jak chcesz. Twoje uszy, Twoje potrzeby, Twój wybór, twoje pieniądze.
My tu tylko staramy się jak najlepiej doradzić. A co kupisz, to kupisz dla siebie i na tym będziesz słuchał.

Dali 5005 to nowszy i gorszy model niż 505.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jsk uważasz. Przytoczę tylko autentyczny przypadek z tego Forum (nazwę użytkownika pominę, choć pamiętam doskonale). Facet chciał kupić kolumny do ok. 800 zł. Oczywiście poleciliśmy używane, podaliśmy typy. Potem zmniejszył budżet do 500-600 zł, poleciliśmy używane, podaliśmy propozycje. Był zdecydowany na Canton Fonum 600.
Jego dziewczyna uparła się na nowe, kupił (Tonsile).
Po pół roku pisze znów, że znów szuka kolumn za 600 zł, bo te grają kiepsko. Podaliśmy propozycje używanych, poleciliśmy wystawić te nowe na licytację. Nie sprzedał. Nie wiem jaką cenę minimalną przyjął. Zapłacił za nie ok 600 zł, a licytacja zakończyła się w granicach 300 zł.
Chcesz popełnić ten błąd ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytłumaczyć dziewczynie? Hmm, to Twój problem. Pamiętaj, że całe życie przed Tobą i jeśli pewnych rzeczy twardo nie postawisz, to będziesz miał chłopie przekichane icon_cool.gif Mnie od lat kobiety zarzucały, że jestem za mało zdecydowany, zbyt miękki. Lecz wydaje mi się, że o swoje, czyli sprzęt audio i jego akustyczne otoczenie mocno dbam. Tu nie ma przebacz i jeśli ktoś tego nie rozumie, to ja żegnam.
Poza tym jeśli ktoś nie szanuje tego, że coś jest dla Ciebie ważne (o ile jest), to jakie są widoki na przyszłość?
I tyle. Ale to nie poradnik przedmałżeński Są sposoby by przekonać kobietę.
Moja się wtrąca owszem ... dokładając mi pieniądze na nowe kable. Wie, że zestaw ma grać. Sama słucha.
Ja się za to nie wtrącam w kosmetyki, ubrania, wystrój mieszkania (oprócz aranżacji akustycznej pokoju odsłuchowego).
Nawet kolor samochodu wybrała, choć k...a nie cierpię srebrnego icon_twisted.gif (może bardziej tylko białego - co za moda, ktoś mi to wytłumaczy?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna i solidna konstrukcja missiona, tylko ta seria (V) kolumn projektowana bardziej pod kino domowe. Może dzieki temu niezbyt wymagająca od wzmacniacza, mają spora efektywnosć i nie uciążiwą impedancję. Słuchałem monitorów tej serii, dość sympatycznie grały( lekko zaznaczone skraje pasma, względem serii m).
Możesz czekać na bardziej klasyczne kolumny, ale sugeruję podjechać do Konina by je posłuchać i samemu ocenić, sprawdź, czy nie mają jakiś uszkodzeń membran i zawieszenia. Może stargujesz pare dych, bo cena mogłaby być niższa, ale pewnie wynika z faktu że są dość młode ( bywały w sieciówkach pare lat temu) i nowoczesne wizualnie.
Ten facet ma też dość oryginalne monitory, z kamiennymi stendami, możesz ich też posłuchać, zawsze warto. Konstrukcja bez bas refleksu zamknięta, to nieczęsta już sprawa, pewnie szybki impulsowy bas, bez dudnieni, dobra przejrzystość dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cena dobra czy za dużo żąda ?


a i byłem na odsłuchu BX1 i BX2 i powiem że bx1 fajnie grają ale z tego co się dowiedziałem na moj metrarz za male a bx2 też fajna sprawa. Muszę dorwać gdzieś odsłuch jakiś dali 350 450 albo 505 icon_smile.gif

a to bym nawet nie brał maskownic ( uwielbiam wygląd kolumn bez maskownic) icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fine Arts z serii V jest tańszą opcją

tak przynajmniej napisła f1angel:
Cytat

Z Dali 505 proponuję połączyć jakiś dość dynamicznie grający wzmacniacz, ale na pewno nie suchy czy zbytnio wyostrzony.
Mój kolega ma te kolumny ze wzmacniaczem Rotel. I bardzo fajnie gra. Najtańszą alternatywą będzie chyba Fine Arts z serii V, czyli np.
V 2, V 3, V 4.




Pytanie jeszcze mam.
Dali 450 czy 505 jest lepsze bo trochę się gubie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikpok Dali 450 są z wyższej serii niż 505. Cena jest dobra za 450. Do ok 1000 zł sprzedają się nawet 505.
Maskownice zazwyczaj ograniczają emisję wysokich tonów a co za tym idzie psują pewne aspekty stereofonii, odsłuchu.
Ja zawsze słucham ze zdjętymi maskownicami. Zresztą są zdjęte na stałe.

Lidzia do Dali 450 musi być dobry wzmacniacz. To znaczy nie tylko dość mocny, ale także dobry jakościowo. Jak wspomniałem ja i kolega, Fine Arts V 4, V 3 czy V 2 to minimum. Ale dużo zależy od Twoich preferencji co do brzmienia, czyli barwy, temperatury i twardości oraz ostrości dźwięku. Fine Artsy zagrają dość neutralnie z odrobinką ochłodzenia i bardzo minimalnym rozjaśnieniem góry.
Co akurat dobrze się komponuje z łagodną (ale nie zamuloną) górą 450.
Gdyby Ci zależało na jaśniejszym i ostrzejszym dźwięku albo na bardziej ocieplonym, pełnym i soczystym rzecz jasna trzeba by się rozglądać za innym wzmacniaczem.
A lepszy jakościowo (np. bardziej muzykalny/płynny, bardziej rozdzielczy, z lepszym oddechem, sceną stereo) będzie odpowiednio droższy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...