Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz polecacie do magnat quantum 673


markusgl

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich i mam pytanko
Glośniki magnat quantum 673 noweczki dzisiaj przyjezdzają i co mogę do tego zapiąć-jak najlapsza jakość w 1500-1600 zeta.Mowa oczywiście o stereo bo kina mnie nie interesują jak będe chciał kino to mam Multi Kino 300 metrów od domu.
Nagłaśniać to będzie pokój o 16m kwadrat.Pięknie grają te głośniki na marantzie PM7000 któryś z kolegów wrzucił film na yt ,,Hotel California" najnowszy kawałek zespołu Eagles-tak panowie najnowszy bo tyle dzwięków to ja jeszcze w tym kawałku niesłyszałem co w tym odsłuchu.
Doradzcie prosze bo stanołęm na Technicsie nie mam bladego pojecia o onkyo,marantzie,denonach czy innych yamahah którą markę omijac a co jest warte kupna a potem który konkretnie model,jako wzorcowy model przyjmijcie marantza PM7000 to tak do odniesienia moich preferencji brzmieniowo-odsłuchowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby umożliwić zaproponowanie czegoś pasującego do Twoich preferencji brzmieniowo - odsłuchowych to musisz coś o nich napisać icon_wink.gif
Wzmacniacz, który podajesz za punkt odniesienia zagra zupełnie inaczej z różnymi zestawami kolumn o różnych pomieszczeniach nie wspominając, więc nie jest to żadna informacja o Twoich preferencjach. Chcesz pomocy - musisz się nieco wysilić i opisać (tak jak umiesz) brzmienie jakiego szukasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trzeba by znać Twoje upodobania co do brzmienia, jego charakteru.
Powyższe wzmacniacze są pewnie dobre, ale można lepiej. Podobnie jak można było lepiej, dużo lepiej z kolumnami.
Myślę tu o sprzęcie używanym.
A wzmacniacz naprawdę dobrze grający, dość uniwersalny to taki np. Roksan Kandy mk III
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/24/194263.php
Ale to tylko "strzał", bo jak napisał Adamc nic nie wiemy (oprócz domysłów, że może coś około Marantza PM 7000)
Bo nie polecę Ci przecież świetnego, ale wymagającego pewnego rozeznania i przełamania być może stereotypów, wzmacniacza
Naim Nait 3. http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/23/193843.php

Jak wspomniał Rafal735r, do kolumn które masz taki wzmacniacz będzie chyba "za dobry". Piszę w cudzysłowie, bo nie ma oczywiście takich wzmacniaczy, tylko chodzi o marnowanie ich potencjału, przez takie sobie kolumny. Ale można potraktować taki nabytek tak, że teraz "wyciągnie" maksimum tego, co można z takich kolumn a będzie on jakby inwestycją przyszłościową gdybyś zdecydował się kiedyś na lepszej klasy kolumny. Może też na innego rodzaju dźwięk?

Oczywiście i jak zagra zależy od wielu czynników. Często o tym i innych sprawach piszemy. Poczytaj inne wątki, możesz się sporo dowiedzieć.
Bo tak naprawdę nie napisałeś jak masz urządzony pokój, gdzie będą stały kolumny (mam nadzieję, że na dobrych, masywnych standach dość daleko od ścian tylnej i bocznych), gdzie Ty będziesz siedział (byle nie przy tylnej ścianie, a jeśli tak, to co powinieneś mieć za głową. Poczytaj na początek:
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Jeśli temat Cię zainteresuje a powinien, daj znać. akustyka jest na tyle ważna, że nawet najlepszy zestaw w słabo zaaranżowanym akustycznie pokoju może zagrać marnie albo wręcz karykaturalnie (np. niektóre prezentacje na Audio Show)
Nie wiemy też z czego będziesz grał. A źródło dźwięku, jego jakość, to również ważna rzecz. Przyzwoite okablowanie (nie najtańszym "no name" z supermarketu) też ma znaczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...