Skocz do zawartości

Zakup kina domowego online do 4 tys zl (IE)


Szykas

Recommended Posts

Witam wszystkich, po dlugich dniach spedzonych na roznych forach czytajac o kinach domowych postanowilem sie zarejestrowac na tym i zapytac doswiadczone osoby o porade.
Mieszkam w IE i jestem zmuszony do zakupu kina domowego naprawdopodobniej online poniewaz po pierwsze ceny tutaj sa zabijajace a po drugie nie ma tak duzego wyboru jak w Polsce.
Wiec tak chcialbym kupic kino domowe ktore ma sluzyc w 60% muzyka 30% filmy i 10% ps3. Muzyka jaka slucham to trance, techno, (Armin, Tiesto, Calvin) czasami hip hop, pop. Pokoj w jakim ma sie znajdowac kino ma 6.2x3.8m (http://wrzucaj.net/images/2015/06/11/pokoj.jpg). Glownie chodzi o naglosnienie polowy pokoju poniewaz w drugiej jest stol jadalny.
Czytalem duzo i sie rozgladalem ale naprawde ciezko jest cos dobrac bez porady moj pierwszy typ padl na Denon x2100 plus Jamo s628hcs 5.1 z subem J12 ale moze przy moim nastawieniu bardziej na muzyke i niezbyt wielkiej ilosci na cale kino domowe lepiej by bylo kupic stereo. Wtedy jakie glosniki i wzmacniacz byscie polecili. Wzmacniacz chcialbym z Wifi mozliwoscia polaczenia z Galaxy s5 i wyjsciem na subwoofer. Czy glosniki Wharfedale Diamond 230 z Onkyo TX-636 lub yamaha rx-v677 by dobrze zagraly?
Sama wysylka do Irlandii jest dosyc kosztowna dlatego jest to tylko 4 tys (moze troche wiecej). Wiem ze bez odsluchu ciezko bedzie cos mi dobrac ale tutaj raczej nie bede w stanie tego zrobic.
Jakby udalo sie cos wybrac ze stronki http://euro.richersounds.ie/ to moze nie musialbym zamawiac z Polski a i w sklepie mozna niezle negocjowac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
praktycznie cześć odsłuchowa u Ciebie nie jest duża, dlatego bardziej zainwestowałbym w możliwie najlepszy system kolumn, który sprawdzi sie podczas odsłuchu muzyki, natomiast nie martwiłbym się o kino domowe.
Spójrz proszę na konfiguracje, oparte na bardzo dobrych kolumnach Monitor Audio Bx5 / Bx1 / BxCentre. Do tego zestawu szukałbym elektroniki Onkyo lub Denon. Onkyo zagra bardziej analitycznie, szczegółowo, może trochę lepiej w kinie domowym. Denon natomiast zaoferuje lepsze wypełnienie, ciepło, będzie lepszym rozwiązaniem szczególnie przy odsłuchu muzyki. Spójrz proszę na amplitunery Denon AVR-X1100W lub znacznie lepszy AVR-X2100W oraz Onkyo TX-NR535 lub wyższy TX-NR636.
Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, aktualnie są bardzo atrakcyjne ceny na zestawy, oparte na kolumnach Monitor Audio serii Bx, myśle ze w tych kwotach nie jesteś w stanie złożyć lepszej konfiguracji. W przypadku pytań służę pomocą. Oczywisście nierzadko wysyłamy sprzęt do IE.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dzieki za propozycje. Szczerze mówiąc troszkę wybiega taki zestaw poza moje możliwości finansowe jak jeszcze dolicza do tego wysyłkę 1000zl i kable to zrobi się o wiele większą kwota niż 4000zl aczkolwiek ciekawi mnie czy taki zestaw dostarczylby mi odpowiednio dużo basu i dynamiki do muzyki która słucham i czy nie potrzebował bym dokupić subwoofera?
Jaka byłaby alternatywa dla tego zestawu (najlepiej tańsza)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
myślę że przy odsłuchu muzyki kompletnie nie będzie potrzeby stosowania subwoofera, który jednak może się przydać przy projekcjach filmów.
Oczywiście możemy zejść z cenami, jednak będzie się to wiązało z wyraźną degradacją jakośc szczególnie przy odsłuchu muzyki.
Proszę przemyśleć temat, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć czy miał doczynienia z q acoustics 3050i i jakby zagrały z yamaha rxv677. Są w przystępnej cenie i maja dobre opinie ale nie wiem jakby sprawdziły się w trance, elektronicznej muzyce i hip hop czasami. Może uda mi się dzisiaj ich odsłuchać w salonie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, wielkość pokoju, obecność dziecka co nie pozwoli mi szaleć z muzyką i zdania żony która wolała mniejsze głośniki od większych wybrałem zestaw yamaha 677 z q acoustics 2000i. http://m.richersounds.com/#!/product/pah011826
Mam nadzieje ze nie będę żałował. Audiofolem nie jestem a jak mnie wciągnie to hobby to zawsze mogę zmienić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...