Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do kolumn Unitra ZgC-80-8-559 80W


Przemysław Szybki

Recommended Posts

Witam Serdecznie

Poszukuję wzmacniacza do dwóch kolumn Unitra ZgC-80-8-559 o mocy 80 W oraz impedancji 8 Ohm'ów.Cały zestaw grający będzie ulokowany w pokoju 3x4 metry, ale wielce prawdopodobne że za lat 2-3 zestaw będzie w większym pomieszczeniu o metrażu 20 metrów kwadratowych.Jeżeli chodzi o typ muzyki jaki będzie odtwarzany z kolumn to słucham każdego gatunku od muzyki klasycznej,muzyki lat 40,60,80,90, po rocka, metal,muzyki klubowej oraz polski rap.Przy czym najwięcej słucham polskiego rapu i różnego rodzaju rocka.Cenię sobie dobry bas i tego najbardziej oczekuję żeby wzmacniacz wydobywał z kolumn.Wzmacniacz chce bezpośrednio połączyć z jackiem do telefonu.

Na sam wzmacniacz chciałbym przeznaczyć z mojego budżetu 200 złotych, jeżeli będzie naprawdę warto to trochę budżet mogę nagiąć.Pytanie następne czy brać jakąś nówkę, czy coś ze starszych sprzętów?Polecali mi znajomi pionera a277, oraz stare diory, ale w zasadzie to w internecie widzę tylko używki.


Za jakąkolwiek pomoc bardzo dziękuję

Pozdrawiam Szybki Przemysław
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł, to jak mawia mój znajomy można kupić czapkę śliwek.
Nowego wzmacniacza w tej cenie na pewno nie kupisz. Przynajmniej nic, co ja nazwałbym wzmacniaczem.
Tylko używane wchodzą w grę.
Kolumny Unitry zresztą, to też nic specjalnego (przepraszam za szczerość), więc wzmacniacz w tej cenie będzie w sam raz. Może nawet obsłużyłby lepsze jakościowo kolumny.
A jeśli dodatkowo dźwięk ma płynąć z telefonu, to rzeczywiście nie ma się co spinać, bo dobrego grania z tego nie będzie.
Choć na pewno lepsze niż z zestawów komputerowych czy jakiegoś taniego mini, ale... .
Na pewno chodzi o Pioneera A-277 a nie o A-227?
Tu masz też niezły Pioneer http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a-403...5429068970.html
Albo muzykalnie z lekkim ociepleniem Sansui http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-sansui...5432767782.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V 2 czasem bywały w tej cenie. Tylko obawiam się ich wyostrzenia (lekkiego, ale jednak) na przełomie średnicy i góry.
Jeśli to się pokryje z "gwizdkowym" charakterem grania góry Zgc, to dźwięk może zrobić się nieprzyjemny.
Ale niektórzy słuchają z Technicsami i im nie przeszkadza. Kwestia gustu i słuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat



Tak właśnie przeczuwałem że za 200 złotych cudów nie wyhaczę , ale jednak budżet mi nie pozwala zaszaleć icon_sad.gif Jeżeli naprawdę jest to nieopłacalne to mogę dorzucić ze stówkę więcej, bo nie lubię kupować rzeczy na przysłowiowy "odpier*l". Co do tego pionera to natknąłem się wczoraj jak przeszukiwałem internety i pojawia się pytanie czy ni sfajczy mi ten zasilacz kolumn w niedługim czasie? bo ja lubię odkręcić dość mocno gałkę. Co do tego pierwszego pionera to rzeczywiście chodziło o model a-227 icon_smile.gif

Czy jednak rzeczywiście lepiej wziąć tego sensui i nie ma sensu nic lepszego pakować w te unitry? Generalnie pieniążkowo raczej przez długie lata nie pozwolę sobie na złożenie sensownego zestawu grającego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Pioneer A-403 czy Sansui dadzą radę napędzić twoje kolumny, choć są spore i wielogłośnikowe. Ale mają przyjazną impedancję 8 omową i dość wysoką efektywność 90 dB. A coś spalić może raczej głupota użytkownika jeśli odkręci zbyt mocno gałkę wzmocnienia i mimo pojawiających się słyszalnych zniekształceń nie ściszy.
Twój pokój 12 m2 i przyszły 20, to nie są duże powierzchnie. Takie wzmacniacze spokojnie dadzą radę. No chyba, że lubisz tak katować, iż nie słychać co się do siebie głośno mówi albo nawet krzyczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...