Skocz do zawartości

Pomoc w podłączeniu głośników do TV (stary sprzęt)


korgan

Recommended Posts

Cześć!

Jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich forumowiczów : )

Jakiś czas temu wprowadziłem się do nowego mieszkania, w którym właściciel "zostawił" dość stary sprzęt jvc (cd player, s.e.a. graphic equallizer, stereo receiver) + głośniki. Chciałem je podpiąć pod TV (właściciel twierdził, że wszystko działa), niestety, nawet z instrukcjami nie byłem w stanie samodzielnie domyślić się, które kable powinienem gdzie podłączyć - jestem w tych tematach zupełnym laikiem.

Prosiłbym o pomoc - co do czego powinienem podłączyć, żeby to wszystko ze sobą chodziło : )

Załączam zdjęcia z wejściami do TV, oraz sprzętu JVC do którego podłączone są już głośniki (widoczne na zdjęciu):
http://imgur.com/a/rPuIs

Prośba o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD połącz kablami 2xRCA (popularne czincze) do wejścia amplitunera (receivera) z napisem CD.
Telewizor z wejść RCA (R i L z kółeczkiem nad nimi z wychodzącą z kółeczka strzałką - ta para gniazd na dole, najbardziej po prawej - nad tym zakurzonym wystającym elementem obudowy) też kablami RCA do wejścia amplitunera Tape 1(IN) PLAY. Może być także pod Tape 2 (IN) Video Sound będziesz miał dźwięk z jakimiś efektami, ale to musisz doczytać i sam już rozpracować.
Kolumnę lewą podłącz tak samo jak masz podłączoną na zdjęciu tylko prawą. Czarny kabelek do czarnego zacisku i biały do białego zacisku - obok na górze. W kolumnach tak samo. Plus w amplitunerze musi być podłączony do plusa w kolumnie a minus do minusa.
W razie wątpliwości pisz jeszcze i pokazuj zdjęcia.
Equalizera (korektora) nie podłączaj, bo tylko zepsujesz sobie dźwięk. Dziś już nikt raczej tego nie używa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...