Skocz do zawartości

Sub do kina - czy wystarczy pasywny?


mrBean

Recommended Posts

Witam serdecznie po raz pierwszy icon_smile.gif

Od niedawna zacząłem składać swój pierwszy zestaw audio - do oglądania filmów.

Mam ampli ONKYO TX-SR876 - myślę, że pod względem możliwości i mocy - to za dużo mu nie brakuje icon_smile.gif
( http://www.audiozakupy.pl/opis_produktu_ON...SR876-2461.html )

Pod to mam podpięte Fronty Tonsil Siesta. Ogólny zamysł był, aby cały komplet Siest podpiąć do amplitunera. Jednak Zastanawiałem się nad zastosowaniem jakiegoś innego suba - np. pasywnego.
Przeciwnicy Pasywnych konstrukcji zarzucają im brak mocy (z uwagi na małe rzeczywiste moce amplitunerów). Jednak myślę, że moje Onkyo jest wystarczająco mocne aby napędzić suba pasywnego.

I tutaj do Was pytanie drodzy forumowicze... Szukam suba powiedzmy do 1250 zł (nowy Tonsil za tyle na activ 250) - wiadomo - im tańszy, tym lepiej icon_wink.gif
I dlatego wychodząc z mojego toku rozumowania - skoro mój ampli byłby w stanie uciągnąć pasywnego, to po co przepłacać za wzmacniacz wbudowany w suba.

Chodzi mi po głowie np taki:
ONKYO SC-11 ( http://allegro.pl/onkyo-sc-11-super-stan-p...5416599818.html ) - Ładny, ale nie mogę odszukać żadnych danych technicznych...

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...




Moim zdaniem to nie ryzykuj z pasywnym subem,może się okazać że faktycznie tego basu ci zabraknie.
Przy aktywnym będziesz go miał aż za dużo.
Druga sprawa, masz sporo kasy. Wydaj je nie na Tonsila, tylko na naprawdę coś fajnego.
Za te pieniążki kupisz coś o wiele lepszego niż Tonsil. Edytowano przez zieluwid
Cytowanie postów w całości nie ma sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
nie komibuj z subwooferem pasywnym, wybierz jeden z ciekawszych modeli subwooferów aktywnych, który podłączysz pod Twój amplituner. Taka konfiguracja na pewno będzie Cię w pełni satysfakcjonowała.
W podanym budżecie spójrz proszę na bardzo dobry moim zdaniem subwoofer Jamo Sub J12. Natomiast jeśli mógłbyś minimalnie zwiększyć budżet, świetnym wyborem byłby Monitor Audio BXW10 (cena bez gratisów i dla klubowicza zbliży się do założonego przez Ciebie budżetu).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomoca. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...