Skocz do zawartości

Jaki amplituner kupic?


tom1723

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie nie. Mam pięc kolumn. tylko napisalem o tych STX-ach poniewaz nie wiem czy ten ampli będzie się do nich nadawał. Jednakże głównie będę słuchał muzyki. No ale chcę kupi amplituner KD gdyż filmy również będę oglądał. Nie jestem audiofilem i zadowoli mnie jedynie czysty sopran i głęboki bas, który mam nadzieję wydobędzie ta yamaha z moich głośników. STX mają 170 W więc myślę że yamaha sie sprawdzi aczkolwiek zawsze warto zapytac. Mam pokoj 21m2. Więc takie nagłośnienie powinno wystarczyc. Teraz mam technicsa SA-EX300 i jest on za słaby do tych kolumn.

Chciałbym jeszcze dodac, że lubię głośno słuchac muzyki a te kolumny naprawde mi pasuja. I czy polecilibyście jakiś amplituner do 1000 zl. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham teraz muzyki na amplitunerze technicsa który tez ma dolby surround. Z tym, że jest za słaby i za stary a yamaha ma ponoc 5x100W więc chyba wystarczy do takich kolumn. Czy to możliwe, że będzie grała gorzej od technicsa, który ma już 10 lat? Nie zależy mi na audiofilskiej czystości dźwięku. A co do onkyo to kosztuje on ponad 1000zl więc za drogi dla mnie. Właściwie to rozpatrywałem również jakiegoś pioneera. Ale już sam nie wiem. Podobno ta yamaha jest dośc dobra no i oczywiście tania.

Aha i jeszcze odnośnie suba to myślę, że nie będzie potrzebny bo basy w moich głośnikach mają 30cm średnicy i ładne grają już na technicsie,więc spodziewam się, że z yamahą będą grały lepiej. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam jeszcze raz. Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na pewno jest wiecej niz 50 na kanał. Tyle ma moj technics i graja nieźle więc yamaha chyba spisze się lepiej icon_smile.gif

Są też nieco droższe yamahy ale mieszczące się w zakresie 1000 zl czy dadzą one lepszy dzwięk? A może pioneer? Badź denon? Trudno mi wybrac poniewaz jestem laikiem. Dlatego pomyślałem. że warto zapytac zxanim kupię coś w ciemno. Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj" Jest kolejna uwaga w tym wątku!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta yamaha wydaje się dośc ciekawa:)

Chyba popatrze jeszcze na jakies uzywki zanim coś kupię. Dzięki za radę. Gdybyś mial jeszcze jakieś ciekawe propozycje chętnie popatrzę. Pozdrawiam Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj" Jest kolejna uwaga w tym wątku!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom1723
Jeżeli możesz wydać tysiąc złotych, to lepsze od Yamahy 361 będzie parę modeli
np. SONY DG710, które kupisz poniżej tej granicy (z pełnym HDMI do 1080p)
http://www.ceneo.pl/616751
Pioneer VSX-817
http://www.allegro.pl/item340147567_pionee..._al_ken_53.html
Także z Yamahy możesz kupić przecież serię 461 (może nawet starszą 5xx) zamiast 361
Nowe ONKYO 505 trafisz już w okolicach tysiąca (tu za 1050zł)
http://www.allegro.pl/item337127091_amplit..._tx_sr505e.html

z używanych - np. wysoki i bardzo porządny model model SONY STR-DB940 (aukcja trwa...)
http://www.allegro.pl/item340333015_sony_s...ino_domowe.html

Jak trochę poszukasz, to trafisz na używany ONKYO serii 6

Pozdrawiam
PS. W skrócie - jeśli masz kasę, to wydaj ją całą na amplituner, bo jest spora różnica czy kupisz model najniższy w serii czy już coś wyższego - do czego Cię gorąco namawiam, bo warto...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to już całkiem dobry model Soniaka, jest jako średni w podstawowej klasie.
Nieźle wyposażony, nowoczesny (model na 2007 rok) i ma to, co powienien (HDMI, sporo wejść i wyjść, mikrofon do ustawiania kolumn, wystarczającą moc i niezłe zaciski głośnikowe).
No i jak to u SONY dobry pilot i niezła ergonomia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

No ale na pewno jest wiecej niz 50 na kanał. Tyle ma moj technics i graja nieźle więc yamaha chyba spisze się lepiej icon_smile.gif


Niekoniecznie. Trudno będzie znaleźć do 1000 zł amplituner o mocy prawdziwej 50 W na kanał. Sądzę, że mógłbyś posłuchać H/K AVR 147. Są na wyprzedażach po ok. 1100 zł. Moc podana w dokumentach H/K jest prawdziwa. Nie jest to wysoki model ale ma rezerwę prądową i brzmienie, które w zestawieniu z tymi kolumnami może Ci się spodobać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom1723
Te 2 Yamahy z Twojego linku to niezłe i w miarę świeże modele Yamahy.
Jeżeli będziesz miał w okolicy Pioneera VSX-1014 (ew. prostszy model 814) to też warto się nad nimi zastanowić (oba modele z mikrofonem pomiarowym i uniwersalnymi, programowalnymi pilotami, wzmacniacze na 7 końcówek), podobnie z nowszymi modelami Pioneera serii 9 (915, 916).
Z Harmana można znaleźć kilkuletnie modele serii dwieście (AVR-235, 240), podstawowa seria sto (np. 147) jest wg mnie ciut za słaba...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...