Skocz do zawartości

Jaki amplituner kupic?


tom1723

Recommended Posts

Mi też coś tutaj śmierdzi - przydało by się by miesięcznik Audio mierzył przynajmniej tanim Watomierzem max pobór ... nawet jeśli przekłamanie będzie kilka % to i tak lepsze to niż wypociny pisane przez producenta.

ps. ja bym obstawiał mocniejsze trafo niż pisze prod. ... a to co jest napisane z tyłu to może pobór "średni" - cokolwiek miało by to znaczyć

ps2. 650 ... sporo ... choć zasilacze komputerowe o takiej mocy są dosyć kompaktowe (nie piszę o codegenach co przed spaleniem nawet połowy tego nie wytrzymują tylko o np. corsair)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
Witam wszystkich po dłuższej przerwie. W końcu się zdecydowałem i zamówiłem amplituner Yamaha RX V661. Zamówiłem dziś więc jeszcze nie przysłali icon_smile.gif A nie mam na czym słuchać bo sprzedałem starego technicsa więc mam nadzieje, że przyślą jak najszybciej. Jestem bardzo ciekaw jak zagra. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że w cenie 1199 PLN Yamaha RX-V661 nie ma konkurencji. Ta Yamaha to odpowiednik/ta sama klasa co Denon 1908 lub Onkyo 606

Cytat

Ja bym nie obstawiał silniejszego trafo. Dlatego lubię sprzęt Harmana czy CA bo wiem, że to co napisane, jest prawdą. I słychać, że są mocniejsze, choć słabsze na papierze.


Może mają większe tłumienie - to faktycznie zaleta bo to je zbliża do wzm. stereo.

Harman Kardon 247 jeśli chodzi o ilość W to praktycznie jest to samo co Yamaha 661 ... tłumienie HK ma aż 44 (jak na ampli kina to dużo) ... Yamaha 661 jest dosyć udana i dużo nie ustępuje Harmanowi mając współczynnik 37
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie mam yamahę icon_smile.gif Choć jeszcze jej dobrze nie sprawdziłem bo nie miałem okazji. Ale podoba mi się i ma dużo opcji, którymi się bawięicon_smile.gif Gra ładnie. Nie wiem jak przy większej głośności. Niedługo to sprawdzę icon_smile.gif Nie rozumiem przycisku pure direct. Nie podoba mi się ponieważ gdy go włączam automatycznie anuluje się regulacja basów i sopranów. Chyba, że ma to sens tylko przy większej głośności. No ale ogólnie jest super icon_smile.gif Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCM to nieskompresowany, bezstratny, cyfrowy strumień audio. Przy SPDIF można przesłać max 2 kanały PCM a przy HDMI 8 kanałów.

Odnośnie playera - czyta wszystko

Cytat

Odtwarzacz Blu-ray BD P 1400

Odtwarzane formaty BD: BD-ROM (film)

Odtwarzane formaty DVD: DVD-ROM, DVD+R/RW, DVD-R/RW, (sfinalizowane)

Inne odtwarzane formaty: CD-Audio, CD-R/RW, MP3, (HD)JPG, VC-1, H.264, MPEG2 - to jest DVD jak sądzę

Rozdzielczość sygnału Video: od 570i do 1080p

Wyświetlanie obrazu video 1080p w czestotliwości 24k/s i 60k/s

Konwersja sygnału do formatu 1080p

Wbudowane dekodery audio: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, DTS-HD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie te samsungi 1400 widzę bezużyteczne - mogą być poserwisowe i wbrew temu co pisze sprzedawca nie mają dekoderów dźwięku HD DTS-MASTER

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3019217

I wyszło szydło z worka - w opisach aukcji jest MASA błędów. Najtańszym odtwarzaczem mającym dekodery dolby HD / DTS HD jest konsola Playstation 3 (~1400 PLN)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Więc za drogie. Raczej nie zdecyduję sie na zakup odtwarzacza za ponad 1000zl. Myślę, że na razie kupię jakiś tańszy dvd z hdmi za kilkaset złotych i do tego dokupię może jakiś dobry odtwarzacz cd. A jak blu-ray stanieją to wtedy pomyślę nad kupnem.

Mam jeszcze pytanie. Czy mogę podłączyć korektor dźwięku do Yamahy rxv 661? Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka trybów korektora parametrycznego YPAO (jest o wiele dokładniejszy niż kilku-kilkunasto punktowy syf w postaci equalizera graficznego) + regulacja bass/treble + ew. efekty to dla Ciebie za mało ? - LOL - no ale jak chcesz koniecznie dodatkowo pogorszyć jakość dźwięku to się da podłączyć. Np. przed wejściem analogowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytałem. Po prostu czasem odczuwam niedosyt basów. Ale może to być spowodowane niewłaściwym rozstawieniem kolumn. Zamiast korektora wolałbym sobie kupić suba i wtedy miałbym basów pod dostatkiem. Byłem tylko ciekaw czy mogę podłączyć stary korektor który gdzieś tam mam w szafie:) Zresztą często słucham muzyki z winampa z włączonym korektorem:) Wiem dziwak ze mnie. Nic nie poradzę

Odnośnie spraw komputerowych to mam prośbę. Czy ktoś wie jak odtworzyć dżwięk DTS na komputerze?

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem że chcesz sobie podbić np. basy icon_wink.gif Ale naprawdę wspaniale działa korekcja bass/treble (zakres -+10 dB) w amplitunerze Yamaha RX-V661 - po podbiciu/obcięciu nie powstają zniekształcenia tak jak na modelu Yamaha RX-V350

Jeśli kolumny dasz bliżej ścian lub w róg pokoju też powstanie podbicie basu.

Jeśli chodzi o DTS - to kwestia kodeków/ustawień w sterownikach i programie odtwarzającym. W zależności od ustawień można wysłać surowy strumień DTS do amplitunera który to zdekoduje lub zdekodować do PCM ale przy SPDIF będzie stereo (przy HDMI 5.1-7.1)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione basy na +10 icon_smile.gif i bas jest w sam raz tylko że nie we wszystkich miejscach w pokoju. Najlepiej jest słyszalny w rogach pokoju. No ale pokombinuje z ustawieniem kolumn i może coś osiągnę icon_smile.gif

Co do kodeków to na pewno mam zainstalowane dobre. Mam połączony ampli z płytą główną kablem optycznym. Na ampli wyświetla się PCM. Ale w słuchawka połączonych analogowo jest to samo - słychać tylko szum. Sprawdzałem w kilku programach i w każdym to samo. Nawet w power dvd. Nie mam już pojęcia jak to ustawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...