Skocz do zawartości

Wybór sprzętu


elwood31

Recommended Posts

Witam Forumowiczów !
Chciałbym prosić o pomoc w doborze sprzętu.
Zaznaczam, że chciałbym kupić sprzęt używany - nawet z lekka "vintage"
Wstępnie myślałem o NAD C320 + NAD T550 lub NAD C520.
Pamiętam jego brzmienie bo dawno, dawno temu posiadałem takowy.
Obecnie chciałbym wrócić. Niestety nie wiem jakie monitory dobrac do tego. W swoim zestawie miałem JPW, ale niestety nie pamiętam modelu.
Pamiętam natomiast doskonale, że grały selektywnie, tony wysokie nie były "cykaniem wskazówki od zegarka" ,a nad basem monitory te posiadały świetną kontrolę.

Bardzo proszę o pomoc i będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dziękuję z góry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie napisałeś nic o wielkości swojego pokoju, możliwości ustawienia kolumn, ich odległości od ścian (tylnej i bocznych), Odległości od nich Twojego miejsca odsłuchowego i jego odległości od ściany tylnej.
Nic także nie wiemy o brzmieniu jakie lubisz (poszukaj w innych wątkach o co chodzi), bo to jak nagrana jest płyta Claptona i jakie tam są dźwięki, to raczej upodobanie do gatunku muzyki, instrumentarium, natężeniu dźwięku, jego intensywności.

Czyli jak widzisz bardzo mało informacji podałeś, by Ci można było rzetelnie odpowiedzieć.
Ponadto wato czytać inne wątki na forum, bo można się sporo dowiedzieć na różne tematy.


Cytat

Chciałbym uzyskać brzmienie możliwie najbardziej zbliżone do tego jak płyta została nagrana przez artyste.


No to musisz rozglądać się za urządzeniami pewnie w okolicach 10 kzł (albo więcej) za sztukę icon_wink.gif

Co do NADa, to owszem jeśli lubisz urządzenia tego producenta zagrają jak dla Ciebie super.
Czy można by Ci polecić coś innego? Gdyby było wiadomo jakim budżetem dysponujesz, pewnie tak. Bo to podstawowa sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuje za odzew icon_smile.gif
Moj pokój to ok 24m2. Długi na 6m i szeroki na 4m przy czym odległość od kanapy do miejsca ustawienia głośników to ok 4 - 4,5 m.
Mam zatem punkt zaczepienia icon_smile.gif
Zatem załóżmy ze wzmacniacz juz wybrany czyli zostaje ten o którym pisałem w pierwszym poście - NAD 320.
Teraz pytanie wprost, który odtwarzacz wybrać? Czy ten z DVD ( moze czasami płyta z koncertem) czy samo CD.
No i monitory. Szacunkowo po zakupie wzmacniacza zostaje mi nie 10 ale 1,5k do wydania icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...