Skocz do zawartości

głośnik bezprzewodowy dla kobiety


patka

Recommended Posts

Cześć Koledzy i Koleżanki! Proszę o poradę w sprawie głośniczka bezprzewodowego. Chcę takowy nabyć, ale nie znam się zupełnie na sprzęcie (jak to z reguły kobieta). Oczywiście im lepszy stosunek jakości do ceny, tym lepiej. Właściwie to nie wiem w jakich cenach chodzą takie urządzenia. Wstępnie myślałam o zakupie głośniczka firmy Panasonic, ze względu na design i polecenie osoby znajomej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł jakoś sugerował inny kształt głośnika, że niby dla kobiety, cokolwiek to znaczy... icon_wink.gif
Kiedyś był podobny temat, że ma być podłużny i pasować w damskiej torebce, skończyło się chyba wyborem jbla, względem droższego, a chyba bratniego w jakości beatsa.
Ten Panasonic bardzo praktyczny i ładny http://www.panasonic.com/pl/consumer/domow...c-na10eg-r.html, możliwości ustawienia na futerale i wygodnego pokrętła zamiast tyci guziczków, spora bateria. Mały minusik za (według opisu) brak opcji podpięcia dźwięku po jakimś kabelku i wejścia na kartę np. sd z muzyką- wtedy zbędny tel.

Ceny mają szerokie widełki od 45zł do kilkustet, a płacisz za funkcje, pojemnośc baterii i markę . np. http://www.skapiec.pl/cat/215-glosniki-mobilne.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat temat głośniczków bezprzewodowych już przerabiałem (niestety)

w końcu stanęło na różowym jawbone mini jambox (tzn żona wybrała). Mają duży wybór kolorów - każdy kolor to troche inny geometryczny design - jeśli ktoś lubi takie wzornictwo to moim zdaniem najłądniejsza propozycja na rynku. Tylko kupowałem jeszcze jak dolar był tańszy, teraz może troche wyjść ponad budżet.
https://jawbone.com/speakers/minijambox

Moim zdaniem jawbone mini jambox ma najbardziej neutralny dzwięk (jeśli w ogóle można mówić o neutralności przy takich rozwiązaniach) z tych wszystkich wynalazków o małych rozmiarach i gra w miare równo niezależnie od poziomu głośności. Moim zdaniem największa wada tych wszystkich głośników jest to, że zmiana poziomu głośności powoduje znaczną zmianę charakterystyki dzwięku, czyli np przy cichszym słuchaniu basy są mocno uwydatnione, przy czym jednocześnie mocno zniekształcone) - efekt ten przy jawbone mini jest sprowadzony do akceptowalnego dla mnie poziomu.

Jawbone mini ma też stosunkowo mało "basu" i po bluetooth gra ciszej do konkurencji (imprezki tym nie zagrasz) - ale dla mnie to akurat są zalety w tego typu sprzęcie, bo praktycznie nie słychać zniekształceń objawiających się syczeniem/pierdzeniem głośnika przy max głośności. Natomiast, zdecydowanie lepszy (i głośniejszy) dzwięk można uzyskać przez podłączneie telefonu kabelkiem do wejścia aux in - jeśli masz starszego iPhone'a to polecam np kabelek FiiO L3 lub L11. Jeśli komuś nadal byłoby za cicho to dobrym rozwiązaniem jest postawienie głośnika przy pustej ścianie, albo najleipej w rogu pomieszczenia na wysokości uszu icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy głośniki jawbone sa teraz dostepne od ręki do posłuchania - trzeba by popytać.
Ale jeśli porwónywałaś różne głośniki i to panasonic spełnia Twoje oczekiwania co do dzwięku to chyba nie ma co wymyślać.

Pod względem jakości samego dzwięku to dramatycznej poprawy w tym przedziale cenowym raczej nie będzie. Z kolei moim zdaniem nie warto więcej inwestować w takie rozwiązania - miałem duży głosnik bose soundlink air i uważam że był to najgorszy zakup audio jaki kiedykolwiek zrobiłem - a brzmiał ogólnie lepiej niż jawbone czy jakikolwiek inny mniejszy głosnik bluetooth (nie licząc basu, którego bose miał zdecydowanie za dużo jak na moje ucho, no i faktu, że miał być przenośny, ale przez to, że był jednak dość duzy to i tak cały czas stał w domu w jednym miejscu... wobec tego równie dobrze mogłem kupić zestaw stereo, co tez niedawno zrobiłem, z pomocą forumowiczów icon_smile.gif ).

Jeśli koniecznie ma być głośnik to weź ten, którego brzmienie najbardziej Tobie odpowiada. Dużo zalezy od tego, jaką funkcję ma spełniać. Jeśli ma po prostu być głośniejszy niż laptop/telefon to takie zadanie spełni pewnie każdy taki głośnik w podanej cenie. Jeśli ma ładnie wyglądać to weź ten który Ci się nabardziej podoba. Jeśli ma być "do oglądania filmów" to upewnij się że działa ok z Twoim obecnym sprzętem, a jesli ma służyć jako dzwięk w podróży czy też "na wakacje" to zobacz jakie ma mozliwości ładownaia oraz ile wytrzymuje bateria i czy rzeczywiśćie będzie Ci się chciało go nosić. Jeśli natomiast ma służyć jako główne źródło muzyki - do słuchania - to rozważyłbym jednak słuchawki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po południu kupiłam wspomnianego Panasonica. Może zbyt mało czasu upłynęło, aby wyrażać zachwyty, ale mimo to jestem bardzo zadowolona z zakupu jak na tą chwilę, wszystko ładnie, czysto i jak na taki mały głośniczek mocno gra, a do tego jest lekki, poręczny i nawet estetyczny ^^ jupi! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...