Skocz do zawartości

Nagłośnienie jednorazowe


Jamek

Recommended Posts

Witam.

Sprawa wygląda tak że potrzebuję czegoś do nagłośnienia na jeden dzień.

Problem polega na tym że szukam czegoś taniego za kwoty od których pewnie jeszcze nie można mówić "audio".
Wiem że efekt i jakość kosztują, zdaję sobie sprawę również że taki sprzęt może być tandetny ale cóż...

Do nagłośnienia jest sala 40m2 łamana w kształcie litery "L".
W sali jest LCD na ścianie z kinem domowym, niestety głośniki od tego kina są malutkie porozwieszane po ścianach i charczą.
Potrzebuję czegoś co zagra przez jakieś 10h na muzyce disco polo czy jakiejś muzyce tanecznej. Z uwagi na fakt że goście tej sali to ludzie młodzi i pewnie solidnie "zamoczeni" ;] to pewnie zagra coś do skakania z basem.

Do wydania mam 300-400 już maksymalnie 500zł choć na tych pierwszych zależy mi najbardziej.

Sam szukałem po portalach aukcyjnych i nie jest łatwo coś znaleźć. Znawcą nie jestem ale te parametry które podają to jakaś paranoja, nie jestem w stanie określić co jest "jakieś" a co jest totalnym oszustwem. Np. kolumna ze wzmacniaczem 1100W za 300zł i to jeszcze ma USB, FM, SD... a co najciekawsze głośnik dibeisi za 30zł icon_biggrin.gif

Doradźcie cokolwiek icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze blade właśnie też pytałem o taką opcję ale do tego trzeba kogoś do obsługi. Ja jestem zielony w temacie a i pewnie będę miał sporo zajęć z tej okazji.
Pytałem o didżeja to tak najbidniej 1000zł za noc w okolicy taniej niema lub termin nie pasuje. Sam sprzęt to chyba bym się nawet bał pożyczać bo wiem że się nie znam.
A przyjęcie ma być mało kameralne myślałem że coś się uda poskładać.

Nawet zaniosłem swoje Hi-cube od komputera do lokalu zobaczyć czy zagra ale to takie małe trochę. Nie wiem czy by to było słychać jak będzie gwar 30 osób na sali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza nie mam, mam jedynie car audio takie trochu lepsze bo w domu bywam sporadycznie to i po co...
Włączyć muzykę to już nie problem każdy może to zrobić jak już będzie wybrana.

Żonka mi mówi że może byśmy kupili kino domowe z zamiarem że zostanie nam w domu po tej imprezie. Tak coś około 2000zł ale czy to sie na tej sali sprawdzi?
W domu na pewno choć nie wiem kto by tego słuchał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe z przeznaczeniem do filmów bo się dowiaduję że i telewizor też nowy planujemy icon_biggrin.gif ale to nie wyjdzie nam w tym roku kino możemy kupić ale telewizor jakoś około stycznia. Bardzo fajnie było by gdyby styl zachowany był w retro. Mój brat ma w dużym pokoju kolumny Altus tonsil? nie mam pewności ale wygląda to super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamek skaczesz z tematu na pomysł, brak w tym też konsekwencji.
Po pierwsze skoro twierdzisz że nie potrafisz obsłużyć samemu odtwarzacza cd i prostego jak cep wzmacniacza estradowego, to skąd pomysł na kino domowe na imprezie ? Różne rzeczy można napisać o amplitunerze kina domowego, ale raczej nie to że jest proste i przejrzyste ( często drugie menu widać tylko na ekranie tv), a pilot ma tyle guzikow co klawiatura pcta, a czasem po dwie funkcje pod guzikiem.

Cytat

Żonka mi mówi że może byśmy kupili kino domowe z zamiarem że zostanie nam w domu po tej imprezie. Tak coś około 2000zł ale czy to sie na tej sali sprawdzi?
W domu na pewno choć nie wiem kto by tego słuchał.


Za 2 tys to kupisz sam amplituner kina domowego ( w miarę mocny i nowoczesny) a gdzie drugie tyle ( miniumum ) na kolumny 5.1 i subwoofer ? Aj, jeszcze odtwarzacz dvd.
- Kolejna niekonsekwencja nawet jeśli założymy że mocnym amplitunerem kinowym można nagłośnić na krótko nieduża salę, to wiesz faktycznie że Twoja żona jest kinomaniakiem i ogląda namiętnie filmy 5.1 ? No bo jak nie jest to jaki sens takiego zakupu ?
- Kolejna niekonsekwencja, na salę 40m i pod tem amplituner kina wypadałoby kupić dwie raczej większe kolumny ( oczywiście niekoniecznie, bo 40m to jeszcze nie hala sportowa, no ale...), czy potem pokój w mieszkaniu też masz 40 m, czy bardziej 15m kw ?


Cytat

telewizor też nowy planujemy fajnie było by gdyby styl zachowany był w retro. Mój brat ma w dużym pokoju kolumny Altus tonsil? nie mam pewności ale wygląda to super.


Faktycznie są takie http://www.amazon.com/LG-Classical-Full-hd...DQKG700BBB2A97F , chociaż widziałem prywatnie jak ktoś zamówił do tv 48" rzeźbioną ramę od obrazu;)

Reasumując klasyczny wzmacniacz stereo to 3 pokrętła, i 4 guziki wyboru źródła muzyki, dwie kolumny, odtwarzacz cd/dvd. Amplituner kinowy to nieco inne przeznaczenie, ale przede wszystkim gruba książka z instrukcją, zawiła obsługa tak urzadzenia, jak i pilota.
Na taką imprezę wypożyczyłbym coś prostego ( dwie aktywne kolumny i laptop jako odtwarzacz ), lub kupił własne dobrze grajace i łątwe w obsłudze stereo, przecież jak nowożeńcy jadą "na raz " do ślubu też nie kupują specjalnie Lincolna, czy karety ? Choc coraz częściej bez blichtru podjeżdzają normalnym autem który używa się na codzień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujcie. Jak ma być na raz i na disco polo, a do tego podobają mu się Altusy, to proponuję zestaw "Gość na osiedlu w PRL": Altusy dowolne + technics dowolny. Powinieneś się w 300-500 zmieścić z takim kompletem. Będzie łupnięcie, będzie estradowy skrzek, czyli wszystko czego potrzebujesz na taką imprezę, a jak się coś spali, to nie będzie szkody.

Sam będę miał do oddania, ale dopiero jak kupię nowy piec, więc Cię nie poratuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...