Skocz do zawartości

Klipsch R 26F - jaki amplituner ?


Nir85

Recommended Posts

Witam.
Zamierzam kupic zestaw glosnikow 5.1 Klipsch R26 F. Prosba o pomoc w doborze amplitunera do kwoty 2000 zł. Niestety sam nie moge sobie z tym poradzic i stad moja prosba do Was.
Jeszcze jedno pytanie, czy jesli kolumny maja impedencje 8ohm to beda lepiej graly z amplitunerem o impedencji 8ohm ?

Z gory dziekuje za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybierałbym pomiędzy Onkyo TX-NR636 a Denon AVR-X2100W. Onkyo jest bardziej analityczne, szczegółowe, kinowe, tak więc jeśli system będziesz w większości wykorzystywał do kina domowego, filmów, Onkyo bedzie optymalnym rozwiązaniem. W innym przypadku proponuję amplituner Denon, który jest cieplejszy, trochę lepiej wypełniony, zapewne lepiej sprawdzi się w muzyce, koncertach.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze jedno pytanie, czy jesli kolumny maja impedencje 8ohm to beda lepiej graly z amplitunerem o impedencji 8ohm ?



Raczej cięzko znaleźć kolumny o stałej charakterystyce impedancji. Zwykle jest zmienna i waha się od 8 do 6, lub nawet do 4 ohm i niżej.
Jeśli chodzi o wzmacniacz, amplituner to najczęściej jest tak, że ten dobry i wydajny jest przygotowany na współpracę pod różnym obciążeniem i potrafi np. podwoić swoją moc jak impedancja kolumny spada - wtedy gra dobrze.

Kolumna z wyższą impedancją np. 8 stanowi dla amplitunera mniejsze obciążenie niż taka z impedancją np. 4ohm ( tyle że producenci kolumn często mijają się z prawdą). Tak jak mniejszym obciążeniem dla amplitunera są kolumny z wysoką efektywnoscią np. powyżej 90dB, bo aby grac głośno, to nie trzeba tak mocno żyłować ,czasem słabego amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za szybkie odpowiedzi icon_smile.gif

Te amplitunery sa faktycznie super, ale sa 7.2 a ja nie mam mozliwosci zamontowania dodatkowych glosnikow a nie chcial bym przeplacac za cos co jest mi zbedne.
Odpowiedz o impedencji tez misie bardzo przydala i zpewnoscia ulatwi mi to dobor sprzetu.

Czy amplitunery HARMAN KARDON dadza rade z tym zestawem Klipscha ?
myslalem o ponizszych:

HARMAN KARDON AVR 161
HARMAN KARDON AVR 170

Wszyscy mi polecaja:

ONKYO TX-NR535

Niestety nie mialem mozliwosci spradzenia amplitunera PIONEER VSX-529. Czy Amplitunery Pioneera sa ok ?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoniście do Klipsch wolałbym Onkyo lub Denon. W przypadku marki Harman Kardon zwróć uwagę na model AVR171.
Amplituner Pioneer VSX-529 to zdecydowanie gorsze urządzenie od proponowanych, może mieć problemy z wysterowaniem kolumn. Jeśli decyzja zapada na Pioneer'a, to spójrz tylko na modele VAX-830 lub VSX-930.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...