Skocz do zawartości

Kolumny do Denon PMA-720AE ~ 1000zł


Sounds Beats

Recommended Posts

Panowie!!

Chyba znalazłem to czego szukałem, trochę dziwnie sugerując się filmem, ale ścieżka dźwiękowa jak można usłyszeć nie jest kiepskiej jakości, zresztą postaram się sam to sprawdzić w salonie. Zobaczcie:

https://www.youtube.com/watch?v=bAVoxyf2-78
https://www.youtube.com/watch?v=3ecRTZBZH9o

Te basy z drugiego filmiku to coś pięknego, ten Pan w komentarzach pisał, że ten wielki subwoofer wcale nie gra, że to właśnie tylko te BL'y, niby ma tam jakiś na środku leżący głośniczek ale to chyba surround do kina? i za wiele nie wnosi?

Czy to możliwe, że te piękne basy to tylko te Melodiki?
Jeżeli tak brzmią w rzeczywistości i z Denonem te melodiki, to jestem zakochany icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ustosunkuje się ktoś do tego co napisałem w poście #22 czy w kólko będzie taka bezsensowna dyskusja i nigdy tych kolumn nie kupię icon_neutral.gif


Jakie ustosunkowanie, przecież wszystko było już napisane, musisz mieć to dwa razy napisane to samo, teraz w krótkich punktach?

Przykre że to co zostało napisane wcześniej uważasz za bezsensowne, bo mój i kolegów stracony czas, a dla ciebie bezsens. Ciekawą masz postawę.
Melodika 40 to niezłe kolumny w tej cenie, solidne. Wbrew pozorom ten pierwszy kawałek i w ogóle utwory z " On every street " są nieraz niełatwą próbą dla kolumn, mimo że to nie dyskotekowe umc, umc, to wiele kolumn zaczyna wyć i dudnić na kilku kawałkach.

No wiem bezsens takie informacje dla ciebie.


Cytat

trochę dziwnie sugerując się filmem, ale ścieżka dźwiękowa jak można usłyszeć nie jest kiepskiej jakości,



Troche dziwne, bardzo. Fajne pogłosy w pustym pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem w salonie, głowę mam już zrytą, wszystko się odwróciło.

Wziąłem płytę z Perfect - Raz po Raz, Perfectu słucham najczesciej, ogólnie tego typu.

Słuchałem:

Klipsch R-26F
Melodika BL 30 - BL40 nie było
JBL Studio 280
JBL STudio 270
Monitor Audio MR4
Monitor Audio BX5
Indiana Line Nota 550
Warhfedale 10.5 - 10.6 / 150 / 230 nie było.
Dali Zensor 5
Dali Zensor 7

Mieliście rację Panowie, nie ma to poprostu jak na własne uszy sprawdzić. Wnioski są zadziwiające.

Na początek był Klipsch R-26F, spore kolumny, było całkiem ok.

Później Melodiki BL30 - było ok, jakby był to model BL40 było by lepiej, bo trochę tago basu brakowało.

Jak usłyszałem Warfhedale 10.5 wyłączyłem po kilkunastu sekundach, Pan Markowski brzmiał jakby śpiewał przez rękę, strasznie przytłumiony dźwięk, mniemam że te wyższe modele zagrają podobnie, z tym przytłumieniem, to jest chyba to oczym pisał jacek. Także o dziwo Warfhedale odpada.

Raz jeszcze przesłuchałem JBL'i, w Studio 280 był ciekawy bas, ale wokal, góra była taka niższa, poprawiło się to w modelu Studio 270, natomiast po usłyszeniu modeli o których za chwilę zdyskwalifikowałem JBL.

Niesamowite wrażenie zrobił na mnie Monitor Audio BX5 - wszystko było jak trzeba, wyraźny szczegółowy dźwięk, bas również całkiem mocny.

BX5 zmiotły całkowicie Melodiki BL30 i Monitor Auio MR4, BL30 była znacząco mniej szczegółowa, słuchając MR4 słychac było, że poprostu BX5 to wyższa półka.

Potem przyszła kolej na Dali, najpierw Zensor 5, było nieźle, bardzo ładne i porzadne kolumny, natomiast dźwięk taki przytkany, i w dalszym ciągu faworytem Monitor Audio BX5

Po Zensor 5 słuchałem Zensor 7 i odębiałem, świetny dźwięk, wreszcie coś co równa się z Monitor Audio BX5 a nawet go przebija.

Finalnie chciałem przesłuchać polecane przez jacka Indiana Note 550, najtańsze z testowanych, niepozorne, całe czarne łączne z membranami kolumienki - nie spodziewałem się niczego specjalnego. Ostatecznie poprostu zgniłem - te Indiany są genialne, albo już miałem tak zmęczony słuch, ale nie byłem w stanie rozpoznać różnic z Monitor Audio BX5 i zadecydować co jest lepsze.

Później Pan puścił mi płytę z Jacksonem, utworem Scream testowałem w całej trójce - Dali Zensor 7 , BX5 i Indiana 550 basy, no tutaj górował oczywiście Dali z racji większych gabarytów i średnicy przetworników.

Także mam dylemat, nie wiem czy warto dopłacać do Dali, co wygrywa pojedynek BX5 - Indiana, być może tutaj musiałbym jeszcze raz posłuchać ale to już na świeżą głowę, czy może też zaryzykować i kupić BL40 bo mam w dobrej cenie, może 40'stkach byłaby lepsza ta szczegółowość?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie BL 40 mówili, że im się sprzedają jak ciepłe bułeczki, także zamówią, ale kiedy niewiadomo. Także musiałbym czekać zapewne z tydzień - dwa żeby ich posłuchać.

Myślę że jeszcze z raz pojade na świeżą głowę tą trójkę sprawdzić, ale coś mi się wydaje że Indiany od MA BX5 nie odróżnię, oba modele są świetne.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

morał jest taki, że nie zawsze te co najtańsze najgorsze


I jeszcze trzeba pamiętać, że pomimo tego to co usłyszymy w salonie audio, to w domu może być gorzej. Lepiej też może być, ale trzeba mieć świadomość tego, że może być gorzej.
Wy to wiecie- ale ktoś kto pod wpływem emocji kupna czegoś drogiego może o tym zapomnieć.
Sounds Beats obejrzyj: https://www.youtube.com/watch?v=C7CTvO0WlsE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś jeszcze raz posłuchać, tym razem kawałki bardziej stawiające na szczegółowość, Indiana wymiękły, także je odrzucam. Szczegółowość najwyższa raczej w BX5, ale to Zensor 7 zrobił na mnie ogromne wrażenie. Co ciekawe, niższy model Zensor 5 jest taki nie bardzo, dźwięk jakiś przytkany, przegrywa moim zdaniem z BX5, co innego Zensor 7.
We wtorek mają dojść Melodiki BL40. Także zostaje BX5, Zensor 7 no i najbardziej liczę na Melodikę, bo mogłaby to być dobra i tańsza alternatywa dla Dali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Grzegorz, obejrzałem, ale zanim będę się tym martwił powinien chyba w końcu wybrać jakieś kolumny..


Sounds BeatsLepiej już przygotuj dobrze cały pokój, abyś miał gdzie te kolumny postawić. Po drugie ciężko Ci coś wybrać jak nie masz konkretnie przygotowanego pokoju.
Pomyśl kupisz kolumny w których podobają Ci się niskie tony, postawisz w pokoju kolumny, a tych niskich tonów nie będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W tym sporcie lepiej nie decydować na czuja icon_wink.gif Przynajmniej odradzam początkującym takim jak ja - nie ma to jak samodzielne przesłuchanie kilku modeli.

Już po pierwszym odsłuchu Zensorków - nie brzmią tak jak w salonie ale wiadomo, lepsza akustyka, kable po 1000zł. Wydaje mi się, że jest ok a nawet lepiej, o dziwo dół jest w porządku, nie dudni, góra - wokal trochę matowy, lekko przygaszony, ale trzeba je wygrzać, dopiero pograły godzinkę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, posłuchaj dłużej. System musi się "ułożyć" a Twój słuch trochę przyzwyczaić.
Na pewno "wygrzanie" wchodzi w grę. Myślę, że po ok. 100 godzinach będziesz mógł ocenić
co Ci się podoba, czego za mało a czego za dużo.
Jeśli to będą sprawy do niewielkiej korekcji, można to zrobić ustawieniem w pomieszczeniu, akustyką tego pomieszczenia (np. lepszym jego "ustrojeniem") a także kablami.
I nie muszą to być kable po 1000 zł, tylko dobre, odpowiednio, z głową dobrane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jakie kable ja mam zakupić, bo wziąłem teraz kable za kaucją żeby posprawdzać. Głośnikowy wziąłem jeden rodzaj, nie wiem co to dokładnie za kabel jest to taka skrętka żył czarno - brązowych za 55zł od metra, lepsza wersja to kolory czarne-szare koszt 85zł od metra i to dla mnie za drogo.
Budżet mój na kabel to właśnie tak 50-55zł od metra, było trochę propozycji do takiej kwoty ale Panowie mieli gotowy ten kabel.

Interconnetów wziąłem kilka, jeden i na którym tylko narazie dopiero słuchałem to najdroższy z obecnej stawki QED Performance Graphite Audio 0.6m za 130zł dalej jeszcze nie słuchany Cordial Intro 0.6m za 50zł, jakaś kupa kupiona przeze mnie na próbę w Media Markecie za 20zł i jakiś kabel który dostałem ze wzmacniaczem.

Interconnetow także mam z przedziału 20-130zł, słucham na tym najdroższym QED i mi się podoba, i nie wiem czy jest nawet sens podpinać te tańsze.

Ale może byłoby coś w podobnych kwotach jeszcze lepszego od tego QED? Oni tam mieli pełno kabli interconnect.
Mieli również wersje Performance Audio 2 za 219, może warto jednak dopłacić do niej?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dużo słuchaj i to na ustawieniu jakimś stałym, lub najlepiej source direct, aby się przyzwyczaić do pewnej stałej charakterystyki.
- Może się okazać że więcej ugrasz i zyskasz ( i taniej) poprawiając ustawienie kolumn względem siebie, ścian, bawiąc się brem itd.
- Sam w sobie nawet pozornie drogi kabel może nie wnieść nic, bo może być tak neutralny dźwiękowo, tak jak tańszy.
- Nie znamy Twoich preferencji, a ty też je pewno poznajesz każdego nowego dnia, na bieżąco.
- Według mnie więcej wniesie dobry kabel głośnikowy, niż RCA. A to więcej, to zazwyczaj niewielkie zmiany.
Jeśli uznasz że cały system gra zbyt ciepło, masywnie, delikatnie, warto pomyśleć na posrebrzanymi kablami głośnikowymi można je kupić czasem poniżej, lub w granicach 40zł mb. ( qed silver, monkey silver ) Bas nabierze lepszej kontroli, a wysokie tony staną się dźwięczniejsze, minimalnie ale to już coś.
Podobnie RCA najtańszym posrebrzanym jest bodaj 1 m Albedo begining, bywa na aukcjach używany po ok. 150zł. Czy jest sens kupować droższy, nowy, chyba niekoniecznie.
Jednak może będziesz szukał czegoś innego w brzmieniu, co nie zmienia faktu że wielkich rewolucji kablem nie uzyskasz- w każdym razie nie wiem ile się spodziewasz.
Zresztą kable głośnikowe, lub rca , jak już wiesz jaki, można tanio kupić używane na aukcjach i giełdach hifi, w kablu to już z pewnością nie ma co się zepsuć icon_lol.gif icon_wink.gif więc nie ma co się bać takiego zakupu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym kupować używany to tylko interconnect bo głośnikowe na wymiar, dwa kable dwa różne i specyficzne wymiary, poza tym umówiłem się, że jak potestuję, wygrzeję jadę zwrócić wypożyczone kable i kupić własne, do tego kasa na kable została w sklepie i nie mam za bardzo funduszy dodatkowych żeby kupić coś innego.

Z interconnectów mam wybór:

QED Performance Audio - 0,5 m - 129zł
QED Performance Audio 2 - 0,5 m - 219zł
Xindak AC-05 - 1m - 199zł
Van den Hul The Name - 1m - 250zł
Wireworld Luna 0.5m - 149zł
Wireworld Solstice 1m - 249zł
Ultralink Matrtix 2 - 1m - 149zł
Straight Wire Harmony II - 0.6 m - 119zł
Straight Wire Chorus II - 0.5m - 259zł
Melodika MD2R05 - 0.5m - 99zł


Co do kabli głośnikowych, ustaliłem, że te co wziąłem za kaucją i teraz grają to Kimber Kable 4PR

Kable głośnikowe mieszczące się w moim budżecie - ok 50zł za m/b będące w ofercie salonu to:

inAkustik:
Special Silver Edition 2x2.50 - 26 zł/mb
Exzellenz Silver 2x2,5 mm - 64 zł /mb

Oyaide:
Explorer 0.75 - 49zł m/b
Explorer 1.25 - 69zł m/b

QED:
Performence Classic 42 - 6zł m/b
Performence Classic 79 - 12zł m/b
Original QO/100 - 19zł m/b
Ruby Anniversary Evolution QE1315 - 35zł m/b
Classic 79 Strand - 50zł m/b

Supra:
1.6 Classic - 10zł m/b
2.5 Classic - 16zł m/b
4.0 Classic - 26zł m/b
PLY 2.0 - 30zł m/b
PLY 3.4 - 40zł m/b
PLY 3.4/S - 50zł m/b

Ultralink:
Proffesional Grade 2C 16-AWG - 11zł m/b
Challenger-2 C2SC-16 - 17zł m/b
Challanger Caliber 12-AWG - 36zł m/b
Matrix II MTP-14 - 43zł m/b

Kimber Kable:
4PR - 55zł m/b - czyli ten który wypożyczyłem i na nim w tym momencie słucham

Co mogę powiedzieć na ten moment odnośnie preferencji, to że trochę mi góra a w zasadzie wokal jest trochę matowy, przygaszony, wyraźnie przebijany przez instrumenty, nie wiem czy to czasem nie jest urok Zensor 7 bo w salonie podobnie było.

edit: Panowie położyłem dywan taki z frędzlami, jakoś różnicy nie słyszę.
Myślę, że nagram coś jak to gra i Wam podrzucę, żebyście spróbowali ocenić akustykę, czy basy w porządku i czy nie ma pogłosu, jakości i szczegółowości grajków wiadomo przez wideo nie da się ocenić, ale to o co mi chodzi myślę, że tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam, cieszę się że Kolega znalazł kolumny do swojego sprzętu. Osobiście stoję przed tym samym problemem. Budżet skromny bo < 2000zł / parę kolumn. Wzmacniacz taki sam, PMA 720AE . Pokój : 25m kw, poddasze ze skosami, ściany z płyt GK, podłoga - panele, komplet wypoczynkowy duży welurowy, na podłodze centralnie dywan z długimi włosami, kolumny miałyby być umieszczone centralnie przy ścianie - tj. ok 0,5m od ściany tylnej w odstępie ok 2m. W pokoju duże okno z miękką roletą rzymską, komoda. Rodzaj słuchanej muzyki - generalnie podobnie jak Kolega, stare rockowe kawałki, ale także trochę nowych POP, Rock. Jako priorytet dla mnie to czystość dźwięku, uczucie jakbym "siedział" w nim. Nie słucham głośno. Na wstępie miałem na oku kolumny podłogowe JAMO S628 co Koledzy myślą o nich do takiego zastosowania ? Jakieś 2 lata temu jak szukałem sprzętu to byłem na odsłuchu i wtedy spodobało mi się brzmienie wharfedale 155 chyba ?? nie pamiętam już dobrze modelu icon_sad.gif Niestety w moich okolicach możliwości odsłuchowe są słabe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...