Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego do 4 tys


colossus1

Recommended Posts

Witam,mam w planach zakup zestawu kina domowego i chciałbym zasiegnac rady co wybrać.

Zestawu będę używał do filmów i konsoli(ps3/xone)80 %,słuchania muzyki (rap/hip-hop)Na celowniku mam kolumny polecana przez sklepy: Audio Pro AVANTO,
Jamo 626 lub 628(jeżeli ktoś poleci lepsze w tym przedziale cenowym to proszę o opinie ).
Co do ampitunera nie mam pojęcia w co celować:Denon, onkyo, pionier,harman-kardon czy może yamaha .Zalezy mi na dobrym basie (nie sztucznie podbitym)
dobrym dźwięku .Ampituner musi posiadac wszystkie najnowsze bajery(przesyłanie muzyki ,sterowanie ze smartfona itp),wszystkie obecne kodeki i standardy .
Będę bardzo wdzięczny za pomoc .Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegóły,
Twoje pomieszczenie nie jest duże, tak więc raczej namawiałbym na trochę mniejszy gabarytowo i słabszy zestaw kolumn, jednak o znacznie lepszych parametrach brzmieniowych. Po prostu takie konfiguracje zagrają lepiej.
Moje propozycje to amplituner Denon AVR-X2100W lub Onkyo TX-NR636. Obydwa urządzenia mają praktycznie pełne wyposażenie, dodatkowo gwarantują bardzo dobrą jakość dźwięku i wystarczającą moc. Onkyo jest bardziej analityczne, szczegółowe, z krótszym ale dobrze kontrolowanym basem. Denon natomiast gra bardziej wypełnionym dźwiękiem o raczej cieplejszym charakterze, basem miękkim i nisko schodzącym. Wybór jest kwestią gustu.
W kwestii kolumn do typowego kina domowego możemy zastosować Jamo S 526 HCS z subwooferem Jamo Sub 210, jednak będzie to bardziej efektowne, koncertowe brzmienie. Lepszym wyborem będzie system Boston Acoustics Classic MK2 Set 5.1, łączący dobre kino domowe z przyzwoitym stereo, pozwalającym także na przyjemny odsłuch muzyki. Najlepsze brzmienie natomiast uzyskamy z zestawu kolumn Indiana Line Nota 555. W podobnym budżecie będzie to co prawda tylko konfiguracja 5.0, jednak wskakujemy wtedy na wyraźnie wyższy poziom jakościowy.
Moją ostatnią propozycją jest typowo kinowy system THX Onkyo HT-S9700THX. Efekty przestrzenne, dynamika, potęga będzie nieporównywalnie lepsza niż w każdym innym systemie proponowanym w Twoim poście. Jest to pełny system THX także z najnowszymi dekoderami Dolby Atmos. Cena trochę porzewyższa podany przez Ciebie budżet, jednak z upustem forumowym myślę że warto będzie przemyśleć temat, tym bardziej że Twoje wykorzystanie to przede wszystkim kino domowe.

Przemyśl temat, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą. Jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...