Skocz do zawartości

Zmiana kolumn


Piotr6920

Recommended Posts

Witaj,
spójrz chociażby na Monitor Audio Bx2, Pylon Audio Pearl Monitor czy melodika BL20. Każda z podanych kolumn zapewni Ci zupełnie inną klasę dźwięku.
Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, możesz spokojnie zabrać ze sobą swój wzmacniacz, odsłuch dokonamy na Twojej integrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr6920, "lepsze", to dla każdego coś innego oznacza.
Może zdobyłbyś się jednak na kilka zdań opisu (a nie takie smsowe zdania), jak grają Twoje obecne Grundigi.
Co Ci się w nich podoba, co nie? Co chciałbyś poprawić w dźwięku, co osiągnąć? Co lubisz a czego nie?
A co ma wielkość kolumn do ich jakości? Do czego potrzebne Ci większe?

Q21, napisałeś:
Cytat

spójrz chociażby na Monitor Audio Bx2, Pylon Audio Pearl Monitor czy melodika BL20. Każda z podanych kolumn zapewni Ci zupełnie inną klasę dźwięku.

Inną klasę? icon_rolleyes.gif Przecież to są kolumny ogólnie rzecz biorąc tej samej klasy. Inną barwę, rodzaj dźwięku, to tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się trochę mocniejszego basu ale tej samej klasy czyli miękki bas który po prostu płynie tylko czasami jest go za mało.
Wysokie tony są bardzo dobre ale średnich trochę im brakuje tylko nie wiem czy to przez sprzęt czy one tak już mają.
Momentami wydaje mi się jakby grał wysoko i nisko tonowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione przez Ciebie kolumny niekoniecznie będą lepsze ni z Twoje. Arcusy na pewno zagrają potężniej, ale wciąż może być to brzmienie konturowe. Zresztą takie kolumny same nie zagrają o czym niżej.
Avance Omega 503 są natomiast kolumnami niby poprawnie grającymi, ale mnie się nie udało usłyszeć czegoś, co by mnie przekonało do ich grania. A słuchałem ich na kilku ciekawych i nieraz nietanich zestawach elektroniki. Jak dla mnie to takie kolumnowe zombie.
Bez życia, bezbarwne, szarobure. Mc Intosha do nich przecież nie podłączysz?

Wracając do Twojego zestawu, to nie jestem pewien, czy amplituner NADa daje sobie radę by w pełni wysterować Twoje Grundigi.
To są dobre kolumny. Może po prostu nie zgrały się z NADem?
Kto wie czy kupienie lepszego wzmacniacza nie zaowocowałoby lepszym dźwiękiem?
Ale to trzeba by wypróbować. Nie masz kogoś znajomego z dobrym zestawem stereo?
A może ktoś z forumowiczów mieszka blisko Ciebie? I moglibyście się spotkać, podłączyć na zmianę swój sprzęt, podzielić się doświadczeniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, bo jeśli kolumny niedrogie, to nie znaczy, że niedobre.
Jasne, że można lepiej. Ale to zarówno pod względem kolumn, wzmacniacza i źródła. Tylko od czegoś trzeba zacząć.
Bądź cierpliwy. Posłuchaj kolumn na Pioneerze A-30. Jest całkiem niezły. Porównasz z NADem.
Jeśli nie będzie zdecydowanie lepiej, wówczas trzeba się będzie zastanowić co najpierw wymienić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Mam do was pytanie.
Czy za około 2tyś mógłbym złożyć lepszy zestaw niż teraz mam?.
Mam pokój 15m2.
Słucham prawie każdego gatunku muzyki oprócz klasyki i metalu.
Chciałbym żeby góra była przyjemna dla ucha nie metaliczna.
Lubię jak niskietony grają bardzo miękko ale nie może ich być za dużo.
Znalazłem takie kolumny jak canton fonum 600 ale nie jestem pewien czy są one dobre do mojego pokoju i czy będą lepsze od tych co mam.
Jak nie te to jakie inne modele będą lepsze od grundigow?.
Może w tym budżecie szukać kolumn podstawowych?.
Sprzęt oczywiście może być używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wchodzić w skład tego zestawu? Kolumny, wzmacniacz i ... coś jeszcze? Źródło?
Za 2 kzł na pewno da się znaleźć coś lepszego. I chyba nie będą to Canton Fonum.
Szczególnie jeśli ma grać jak piszesz.
Kolumny standowe jak najbardziej mogą się wpasować do Twojego pokoju, biorąc pod uwagę jego wymiary.
Ale musisz pamiętać, że takie kolumny najlepiej grają na solidnych standach. Oczywiście możesz je dokupić później. Muszą być masywne, stabilne z możliwością zasypania wnętrza standów suchym piachem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niedługo możliwe że będę miał wzmacniacz pioneer a30 to zobaczę jak to zagra.
Kiedyś miałem na chwile sony ta-f500es i rzeczywiście grało to lepiej.
Ten sony jakby pozwalał im jakby budować scenę ale słuchanie było tylko 10min więc może takie złudzenie.




OT. BARDZO DOBRY piec. Piszę o 500ES. Serio masz CDP 11S? Przepiękny cd-ek. Jestem ciekaw jak gra z NAD-em i ewentualnie z nowym piecem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niedługo możliwe że będę miał wzmacniacz pioneer a30 to zobaczę jak to zagra.
Kiedyś miałem na chwile sony ta-f500es i rzeczywiście grało to lepiej.
Ten sony jakby pozwalał im jakby budować scenę ale słuchanie było tylko 10min więc może takie złudzenie.



Ja ostatnio podłączyłem moje stare JBL-e E30 pod wzmacniacz Sony TA-F220 plus Pioneer 989Avi.
Zagrało to fajnie, chcąc mieć zestaw w srebrnym kolorze kupiłem wzmacniacz Pioneer A10.
Powiem szczerze, kasa wyrzucona w błoto. Ładnie to wygląda ale w porówniu do sony nic to
nie gra, basu poszedł sobie w las. Wygląda to tak jakby Pioneer nie dał rady napędzić tych małych
monitorków. Wrócę chyba do Sony podłączę do niego Yamachę BD-A1010 (czarna).
Jakoś to będzie wyglądać a do zestawu Pioneer będę szukał jakiś fajnych monitorków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja ostatnio podłączyłem moje stare JBL-e E30 ... chcąc mieć zestaw w srebrnym kolorze kupiłem wzmacniacz Pioneer A10.
Ładnie to wygląda ale


Trzeba było kupić coś odpowiedniego do tych kolumn, a nie patrzeć tylko na kolor srebrny i żeby było ładnie... i kasa w piach.
Zresztą co ma model A10 do sugestii modelu A30 ? Chociaż swoją drogą nowe wzmacniacze stereo i CD Pioneera stereo grają bardziej dźwiękiem szybkim, dokładnym i rytmicznym niż mocno nasyconym i masywnym w basie, czy średnicy, cóż każda firma ma swoje brzmienie. Kupuje się to, co potrzeba.
Połączenie jasno grającego, słabego wzmacniacza z jasno grającymi kolumnami, daje efekt jak opisałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ja ostatnio podłączyłem moje stare JBL-e E30 ... chcąc mieć zestaw w srebrnym kolorze kupiłem wzmacniacz Pioneer A10.
Ładnie to wygląda ale


Trzeba było kupić coś odpowiedniego do tych kolumn, a nie patrzeć tylko na kolor srebrny i żeby było ładnie... i kasa w piach.
Zresztą co ma model A10 do sugestii modelu A30 ? Chociaż swoją drogą nowe wzmacniacze stereo i CD Pioneera stereo grają bardziej dźwiękiem szybkim, dokładnym i rytmicznym niż mocno nasyconym i masywnym w basie, czy średnicy, cóż każda firma ma swoje brzmienie. Kupuje się to, co potrzeba.
Połączenie jasno grającego, słabego wzmacniacza z jasno grającymi kolumnami, daje efekt jak opisałeś.




Chciałem tylko zaznaczyć że przesiadka ze starego modelu wzmacniacza na nowy nie zawsze ma korzyść.
Prawdopodobnie będzie tak jak napisałem, Sony będzie grał z tymi E30 plus Yamaha BD-A1010.
Do Pioneera A10 i 989Avi poszukam sobie jakiś fajnych monitorków.
Jedno jest pewne z E30 to nie gra, w domu mam B&W 685 s2 w swoim topowym zestawie.
Podłączę je i zobaczę jak to gra.
Zresztą nie wiem po co to robię, babcia poprosiła mnie bym zrobił jej coś by mogła
słuchać RadiaZet.
A że sprzętu było trochę w garażu to coś się posklejało.
Zdziwiony tylko jestem tym wzmacniaczem Sony, jeśli chodzi o JBL-e (miałem jeszcze E100).
to gra on lepiej w stereo niż nowy Pioneer A10, Yamaha AS501 i RX-A2010 Amplituner.
Z B&W to już nie jest tak ciekawie ale i nie ma wielkiej tragedii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chciałem tylko zaznaczyć że przesiadka ze starego modelu wzmacniacza na nowy nie zawsze ma korzyść.



No tak, ale chciałem zaznaczyć że porównywać można rzeczy porównywalne, np. modele stary vs nowy typu marantz 6004 z 6005, Denon 1500 z 1520, lub chociaż tej samej firmy z tego samego okresu np pioneer vsx 329 i vsx 824( jeśli chcemy dowieść że czasem warto dopłacić).
Przecież nie ma co się spodziewać że wzmacniacz firmy X zagra tak samo, jak firmy Y, dodatkowo innej klasy, mocy itd.
Choć zdarzają się czasem głosy, że wzmacniacz tylko i wyłącznie wzmacnia sygnał , jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, bo rzeczywistość jest jednak zupełnie inna icon_wink.gif
Inna sprawa to właśnie dobranie wzmacniacza do posiadanych kolumn. Skoro te grają już jasno, twardo i analitycznie to kupowanie podobnie grającego wzmacniacza ( a10), może być nieco ryzykowne i do nich lepiej pasuje masywniej grający stary sony. Do ciepłych i kluchowatych kolumn lepszy od sony byłby wtedy wzmacniacz A10.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą w 100%. To co teraz robię traktuje jako małą zabawę choć jak widać trochę wiedzy się zdobędzie.
Plus jest taki że moja babcia będzie miała fajne stereo. A ja w garażu zestaw Pioneera.
Chociaż chodzi mi po głowie pomysł by podłączyć A10 pod pre-out tylnych kanałów kina domowego.
Mam tak zrobione fronty (Yamaha AS1000) i jest ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Zanim dasz się namówic branży na zakup nowych kolumn przemyśl wymiane amplitunera na dobrej klasy wzmacniacz, ktorego są warte Twoje Grundigi. Jeśli pasuje Ci Nad to może c356bee? Ze starszych i w mniejszym budżecie np. Nad 3020. A jesli chcesz wydać 1000zł to wybór używanych wzmacniaczy jest juz spory. Na pewno będą to lepiej wydane pieniądze.
Cytat

Witam.
Chciałbym się zapytać ludzi doświadczonych czy można kupić coś lepszego do ceny 1000zł od kolumn grundig box 1500a professional?.
Słycham wszystkiego oprócz metalu i klasyki.
Mój sprzęt to wzmacniacz NAD 7240PE i CD sony11s, pokój ma około 15m2.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...