Skocz do zawartości

Zmiana kolumn


Piotr6920

Recommended Posts

Ja też bym na razie nie rezygnował z kolumn Grundiga.
Rozumiem, że kupiłeś ten wzmacniacz Kenwooda?
I co, jakie są zmiany, czy poszło w dobrym kierunku?
Może opisz jak to teraz gra, czy Cię zadowala, a co chciałbyś zmienić.
Te kolumny, które wymieniłeś, same vintageowe, to niby mają być dużo lepsze od Grundigów?
Grają pewnie dość specyficznie, szczególnie Fischer. Ale nie wiem, czy znajdzie się ktoś, kto słuchał
na tych kolumnach. Są dość rzadko spotykane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kenwooda tylko trzy dni i musiałem oddać do naprawy ale mogę coś o nim napisać.
Kenwood gra bardzo szczegółowo aż momentami mam wrażenie że czasami ma za dużo wysokich tonów.
Bas jest bardzo mocny ale nie zamulajacy, po prostu kiedy ma uderzyć wtedy to robi.
Mam wrażenie że jak podłączyłem kenwooda to kolumny zaczeły grać tak że muzyka wypełnia cały pokój tylko czasami ma jakby za dużo wysokich tonów.
Myślałem nad zmianą CD które trochę uspokoi wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dzisiaj posłuchałem zestawu który grał bardzo dynamicznie z miękkim basem ale wysokie tony były po prostu jak na żywo.
Przyznam że takie brzmienie bardziej mi się podoba od ciepłego grania.
Szczególnie podobał mi się jak w piosence występowały instrumenty i nie grały tak jak na moim zestawie jak za ścianą ale tak jakby ktoś po prostu w pokoju grał.
Muzyka wypełniała cały pokój.

Niestety wydatek na taki zestaw jest jak dla mnie za duży i mam teraz pytanie czy mógłby ktoś poradzić od jakich kolumn zacząć żeby uzyskać takie żywe brzmienie?.

Jak na razie znalazłem takie:
Dali 104
infinity rs 5001
Mission M74
Tannoy P20
B&W CDM 2
B&W 603s1



Zestaw na jakim słuchałem to:
Wzmacniacz marantz pm94
Odtwarzacz philips 960
Kolumny ProAc Response D 25

Oczywiście zdaję sobie sprawę że kolumny do 1500zł nie zagrają tak jak wyżej wymienione, chce jedynie zdobyć podobny charakter brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr6920
Z moich doświadczeń Dali 104 które posiadam grają bardzo szczegółowo jak na tak niską cenę za kolumny i wzmacniacz (Sony F570es) dałem 1200zł, bas nie jest zbyt mocny ale potrafi uderzyć, soprany bardzo naturalne jest ich dosyć sporo ilościowo plus piekny wokal który słychać w całym pokoju nie jest stłumiony itp...
Nie mam porównania do lepszych kolumn więc nie pomogę więcej ale napewno by znalazł jeszcze lepsze kolumny np. wyższe modele Dali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...