Skocz do zawartości

Porada...?


Gość

Recommended Posts

No więc tak...

Jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn SABA CE9596 Continential Edition xd (Taa , to te co miały trafić na cały świat , a cofnięto je bo było kilka wadliwych egzemplarzy xP)

Są pół roku po regeneracji , zmieniono kopułkę na głośniku średnio tonowym , oraz zawieszenie , a niskotonowy tylko zawieszenie...

I teraz taki motyw , 2 lata zanim zniszczyło (A raczej rozpadło...) się zawieszenie , kolumny miały w środku , ni to siano ni to wata icon_lol.gif, kostki które były najwyraźniej wytłumieniem...Tydzień temu odkręciłem niskotonowca , aby zajrzeć do środka , okazało się że środek jest całkowicie pusty...W takim stanie otrzymałem po regeneracji...Nie wiem czemu wywalili wytłumienie , ale pamiętam jako tako, że z tym czymś w środku chyba lepiej grały.

Poradźcie i powiedzcie , czy opłaci mi się je wytłumić ? I jaki materiał do tego użyć?? Z góry Thx ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wygluszenia byl juz poruszany milion razy na roznych forach. Tu trzeba skupic sie na wlasnym uchu. Wywalili to z kolumny bo bylo stare i sie rozpadalo. Powinni to uzupelnic ale widocznie im sie nie chcialo. jak wydawalo ci sie ze z ta wkoknina gralo lepiej to kup takie cos na allegro. To jest wloknina dzwiekochlonna lub jakas watolina. Pamietaj aby nie narzucic tego duzo bo bass traci zazwyczaj na glebi.
[/list]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, łatwo mówić xd Ogólnie zdecyduje się chyba na tą watolinę ;P

A co do mojego ucha to jest chyba zjechane... Bo prawy głośnik ma zawsze (Obojętnie do jakiego wzmacniacza podłącze...) słabszy bas niż lewy xp

Tak w ogóle , czytałem że w obudowach zamkniętych wytłumienie to podstawa... I teraz jeden motyw , dużo trzeba tam nakłaść tego ;d? Czy tu też trzeba się kierować słuchem xd?

Edit@
Aaa bym zapomniał.
Można do wytłumienia użyć zwykłej gąbki czy to raczej niepolecane? =P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. W kolumnach zamknietych konieczne jest dobre wytlumienie kolumny. W obudowach otwartych stosuje sie mniej wygluszenia aby bas mial swobode wydostania sie z kolumny. Podejrzewam ze twoje sa otwarte wiec nie przesadzaj nz tym wygluszeniem. wystarczy cienka warstwa na kazdej ze scianek oprocz przedniej oczywiscie. Najlepiej mniej dac w okolicy wylotu bass-reflex, zeby wylot mial dobra swobode "zassania" powietrza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh xP Zamknięta obudowa = wytłumienie xp

Ale żeś mi po bani pocisnął...Widziałeś kiedyś te Saby...?One nie mają bass reflex =] I są całkowicie zamknięte =d Jak zakosze od qmpeli cyfrówę to walne ich foty ;p

A co do wypełniacza , to chyba wyrzucę te niecałe 20 dyszek (zależy jak dużo kupie xp) i zrobię watoliną , bo to chyba ma jakąś różnice w jakości prawda? No bo gąbka to na materace = spanie xd A nie tłumienie głośnika , chociaż kto wie =P Dzięki za nawet pomocne rady ;>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...