Skocz do zawartości

Dobre stereo i KD w oparciu o kolumny podstawkowe i amplituner


Alan

Recommended Posts

Odwiedzilem sklepy w trojmiescie i poszperalem po sieci i mam dylemat co kupic. Prosze o opinie cena do jakosci. Przede wszystkim interesuje mnie odsluch muzyki - generalnie mocna elektornika i muzyka nowoczesna, ale mozna rzec ze wszystkiego po trochu icon_smile.gif Pomieszczenie odsluchowe to mniej wiecej 4,5x3,5 m2. Fronty zamierzam powiesic na jakis uchytach ktorych w sumie jak na lekarstwo dla wagi 8/10 kg z dobrym systemem mocowania. Amplituner bedzie polaczony z komputerem (Audigy4). Zrodlo muzyki i filmow - plyty cd, mp3, DVD, tv (wszystko z PC).

Dla informacji podam ze przesiadlem sie z zestawu 5.1 Logitech Z-5500. Mialo to kolokwialnie mowiac wygar grania ale producent nie dopracowal tego produktu - tu odsylam do wszelkich recenzji i opini o problemach jakie ten zestaw potrafi czynic. Co do jakosci to mozna powiedziec ze ma to moc jak na takie satelity byla imponujaca ale oczekuje bardziej szlachetnego zrownowazonego brzmienia. W zestawie tym dokuczal mi przede wszystkim malo precyzyjny i potrafiacy nienadazyc przy dynamicznym i obfitym basie subwofer. Generalnie typowy zestaw kina domowego ale do muzyki nie za bardzo.

Z poczatku mimo iz celuje raczej w nowy sprzet zastanawialem sie nad zakupem z drugiej reki Tannoy M2 na przod i M1 na tyl ale z racji ze mimo ze mozna trafic na zadbane egzemplarze to glosniki te czesto maja kika lat i cholera wie co z nimi w srodku i w jakim stanie jest zawieszenie itd. W dodatku spotkalem sie z opiniami ze maja one miekkie brzmienie i nie radza sobie z muzyka z duza iloscia basu.
No i pytanie czy procz wisni i czerni (wraz odmina grafitowego frontu) jest moze jaks jasna okleina?

Pozniej przez chwile bylem prawie zdecydowany na Tannoy Fusion 2 (w cenie ~800,-) na przod i F1 na tyl, ale Tannoy ponoc obecnie budzetowki juz nie robi na poziomie wiec sie wstrzymalem.

Kluczowy jest frony wiec przez chwile zastanawialem sie nad:
KEF Q 1 1199,-
CELESTION 1139,-
CERVINVEGA 1198,-
ale cena powyzej 1000 przekresla te glosniki, czesto takze okleina bo bedzie to stalo w pokoju gdzie sa mebelki z jasnej sosny wiec wchodz w rachube buk, jablon albo klasyczny czarny.

Chce zestawic kolumny z Onkyo SR505E (moge kupic za 1050,- i chwali sie ten produkt za wykonanie, mozliwosci stereo i KD) lub Denon AVR 1508 lub Panasonic SA-XR55 (pracujacy w klasie D). Tu pytanie ktory wybrac w tej cenie? Zasadniczo na dana chwile nie wykorzystam zlacz HDMI itp. wynalazkow ktore sa w najnowszym sprzecie ale jakos nie widze znaczaco tanszych, starszch amplitunerkow ktore by mialy dobra opinie...

W tej chwili moim kandydatem nr 1 jest JBL ES 30 (moge kupic za 730,-). Mialem przyjemnosc odsluchu wraz z jakims amplitunerkiem Harman Kardon w MM ale pomieszczenie odsluchowe bylo dosc sporawe i otwarte po bokach wiec trudno o jednoznaczna opinie. Bazujac na tym co sie naczytalem w sieci - nie bylo tego jednak za duzzo wiec licze ze ktos sie jeszcze wypowie, to glosnik ma ten mieszane opinie podobnie jak jego starszy brat E 30. Wiem ze pod czyste KD bylby OK ale jak poradzi sobie z muzyka przy ew. wspomaganiu przez tyl i subwofer?

Przegladajac siec i rozne fora sugerowano jeszcze takie kolumienki w podobnych watkach:
http://allegro.pl/item332743620_mission_m3...ubin_korzystn...
http://allegro.pl/item332814671_dali_conce...f_vat_sklep_b...
http://allegro.pl/item332835088_wharfedale...aragon_sklep_...


Prosze o sugestie na temat sprzetu. Chce sie zmiescic w ~1800 PLN za glosniki frontowe i amplituner badz w podobnej cenie za uzywki, najlepiej juz wtedy z surroundem.

Jak ktos cos moze jeszcze wspomniec o kabelkach to bedzie milo...

Umiescilem ten watek w dziale KD ale mam nadzieje ze znawcy stereo tez sie wypowiedza icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Denon/Onkyo, głośniki Tannoy - jeśli możesz trafić w dobrej kondycji to się nie ma nad czym zastanaiwać. Zawsze się znajdą jacyć malkontenci, którym coś (miękko grają) nie pasuje, ale te kolumny to klasa - mimo upływu lat. Kabelkami sobie głowy na razie nie zawracaj, jak dobierzesz dobry amplituner i kolumny to zagra OK, na końcu dla jeszcze lepszego samopoczucia możesz sobie sprawić jakieś przewodziki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phil
Kupilem Tannoy M1, w idealnym stanie jeszcze z gwarancja ze sklepu z drugiej reki.
Nie jestem audiofilem ale dostrzegam teraz roznice jaka potrafi istniec glosnikami jesli chodzi o ilosc detali w roznych pasmach. Dotychczas wszystkie glosniki czy zestawy graly lepiej czy gorzej ale zazwyczaj sprawa rozbijala sie o ilosc basu czy wysokich a tutaj naprawde srednica jest najbardziej zauwazalna no i w dodatku jak na takie pudelka to basu tez jest troszke (18m2) i choc dla mnie to za malo icon_smile.gif to i tak polecam te glosniki kazdemu icon_smile.gif
W tej chwili ppomecze te tannoyki na frontach i porownam jak onkyo 505 ktore zamowilem zagra w porownaniu z yamha rx-v357 mojego kolegi a pozniej kupie prawdpodobnie DC2 a Tannoy M1 pojda do tylu i czasem jak zajdzie potrzeba wlacze sobie stereo x2 icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

phil
Kupilem Tannoy M1, w idealnym stanie jeszcze z gwarancja ze sklepu z drugiej reki.
Nie jestem audiofilem ale dostrzegam teraz roznice jaka potrafi istniec glosnikami jesli chodzi o ilosc detali w roznych pasmach. Dotychczas wszystkie glosniki czy zestawy graly lepiej czy gorzej ale zazwyczaj sprawa rozbijala sie o ilosc basu czy wysokich a tutaj naprawde srednica jest najbardziej zauwazalna no i w dodatku jak na takie pudelka to basu tez jest troszke (18m2) i choc dla mnie to za malo icon_smile.gif to i tak polecam te glosniki kazdemu icon_smile.gif
W tej chwili ppomecze te tannoyki na frontach i porownam jak onkyo 505 ktore zamowilem zagra w porownaniu z yamha rx-v357 mojego kolegi a pozniej kupie prawdpodobnie DC2 a Tannoy M1 pojda do tylu i czasem jak zajdzie potrzeba wlacze sobie stereo x2 icon_smile.gif


I jak tam porównanie ONKYO 505 kontra Yamaha RX-V357 ? Jest spora różnica ? Jak z basem, stereofonią ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...