Skocz do zawartości

Pierwsze kino Taga 606 Special edition + onkyo tx535 ? opinia


ditus_555

Recommended Posts

Witam wszystkich.Proszę o opinię co do tego zestawu. http://www.polpak.com.pl/produkt/10557/ZES..._ONKYO_TX-NR535 Przeznaczenie to filmy oraz muzyka(40-60%) różnych gatunków.Pokój 17 M kw.Dużo czytam na temat audio nie stać mnie na kolumny dali czy MA nie jestem super wymagający jednak potrafię odróżnić jakość dźwięku typowych budżetowych zestawów z marketów np yamaha + Prism od czegoś lepszego.Obecna konfiguracja to Stara poczciwe wieża sony rx99(stk) i kolumny podłogowe sony ss-mf400 i od wieży sony Rxd8..Sprzęt powinien być raczej z 1 ręki z uwagi na zakup ratalny.Myślę,że to lepsze rozwiązanie od kupowania zastawu prism+yamaha bądź innych zestawów ze słabymi ampli pioneera.Jedynie zestaw yamaha z kolumnami ns-50 wypada lepiej ale nawet te zwykle tagi 606 są lepsze.Modelu Special Edition nie słyszałem dlatego zwracam się o pomoc,ponadto onkyo lepiej spisuje się w stereo.. Pozdrawiam icon_cool.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zestaw Onkyo z Taga będzie idealny do większego pomieszczenia i zastosowania kina domowego. W Twoim przypadku czyli z dużym naciskiem na stereo oraz pomieszczeniu kilkunastometrowym moim zdaniem można zastosować trochę słabszy mocowo, ale lepszy brzmieniowo system.
W budżecie około 3 tys. zł. mogę zaproponować zestaw oparty na Onkyo TX-NR535 oraz zestawie Boston Acoustics Classic MK2 Set 5.0 czy Roth Audio Oli RA3 Set. Jeśli natomiast lubisz mocne, dynamiczne brzmienie, spójrz na zestaw z Jamo S626 HCS.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu. U nas także możesz zakupić sprzęt na raty, także na odległość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc również jest ważna preferuję raczej mocne brzmienie słucham głównie rapu,trance ale i innych gatunkow.Propozycje wyglądają na niezbyt duże kolumny nie wiem czy zadowoliloby mnie to mocowo.Nie slyszalem zadnych z propozycji ale nie zawsze wieksze gra lepiej.Pozostaje udac sie na odsluch;) Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

potrafię odróżnić jakość dźwięku typowych budżetowych zestawów z marketów np yamaha + Prism od czegoś lepszego.


Cytat

Moc również jest ważna preferuję raczej mocne brzmienie słucham głównie rapu,trance ale i innych gatunkow.



To po grzyba pchasz sie w kino domowe ? Wzmacniacz stereo za tę kasę amplitunera 535 pozamiata go natychmiast, a zamiast 5 kolumn kupisz dwie lepsze. Pomyśl ile filmów dziennie nagłaśniasz, a ile muzyki słuchasz.



Cytat

Propozycje wyglądają na niezbyt duże kolumny nie wiem czy zadowoliloby mnie to mocowo.Nie slyszalem zadnych z propozycji ale nie zawsze wieksze gra lepiej.


Co ma wielkość kolumn do mocy, możesz wytłumaczyć ? Chyba chodzi ci o dynamikę i głośność - efektywność, uderzenie basu, w tych gatunkach muzycznych.
Nie porównuj lipnych kolumn podłogowych od zestwu kina domowego typu sony, pioneera z normlnymi firmami robiącymi kolumny. Tak jak napisałeś, nie zawsze większe kolumny grają lepiej, a w małym zawalonym pokoju często gorzej.

Wracając do mocy, to generuje ją wzmacniacz, lub silny amplituner i to powoduje że kolumny dobrze grają . Duże i tzw. mocne kolumny i słaby amplituner kinowy to nienajlepsza recepta na zabawę i dobre brzmienie.

Cytat

ponadto onkyo lepiej spisuje się w stereo..


Amplitunery kinowe onkyo są polecane jako alternatywa względem innych firm do słuchania muzyki na zestwie kinowym, tak jak droższy marantz, czasem yamaha, mają bardziej muzykalne brzmienie, niż nieco bardziej kinowe masywnie i basowo grające np. pioneery.
Jeśli jednak pisząc onkyo myślałeś o wzmacniaczu stereo onkyo, to marka odstaje niestety nieco od innych popularnych typu Marantz, Yamaha, Denon, Pioneer, Nad.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się pcham w kino właściwie nie wiem teoretycznie i praktycznie mam na ten temat jakaś tam wiedzę i nie mam wielkich wymagan więcej słyszałem zestawów kin na tym da się posłuchać muzyki..Czesciej slucham muzyki niz nagłaśniam filmy.Pewnie nawet kino zadowoliloby mnie; do muzyki włączam stereo i onkyo i budżetowe tagi czy nie wiem jbl es80 zagrają zadowalajaco.alee druga kwestia nie słyszałem nigdy dobrego stereo icon_wink.gif pokoj nie jest zagracony. Hk3480 jbl es100? Coś z MA ?. Odpowiedź będzie pewnie dobry wznak stereo + 2 fronty dali zensor MA albo klipsh tego się spodziewam;d jbl es100 za wielkie na taki metraż ale basu tam nie braknie chyba cenię dobry bas dobrą górę byle żeby nie grało jak tonsile 140 z mojej siłowni dudnia i pukaja. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz że więcej słuchasz muzyki, pisałeś też o jakości, to niby sprawa jednoznaczna. Trochę się rozdrabniasz tym kinem i to dosłownie.
Jeszcze jedno dobór kolumn, bo jbl es100 w 17 m to ryzykowne inna sprwa ich bas, z pewnością mają go dużo-wiadomo dlaczego, tyle czy dobry jakościowo, ładnie nasycony, mięsisty czy i nie zadudni w pewnych nagraniach, nie jest juz takie oczywiste. .

Cytat

jbl es100? Coś z MA ?. Odpowiedź będzie pewnie dobry wznak stereo + 2 fronty dali zensor MA albo klipsh tego się spodziewam;d



Wymienione jednym tchem takich kolumn jak Jbl , klipsch, Dali i Monitor audio, ( nawet jeśli przyjmiemy, że to dobre marki, czy modele ) jest dziwne , to jednak inaczej grające, brzmiące kolumny. Raczej bym się niespodziewał że sklep ,komuś komu podoba się Dali, zaproponuje Klipsch'a.
W sumie jak lubisz uderzenie i bas to można dodać do listy Magnat quantum, Canton... może być ciekawiej niż klipch, jbl, statystycznie "niemcy" dają lepsze nasycenie basu.
Wiem że klipsch może się podobać, jest efekt wow, ale zestwienie z jaśniej grajacym piecykiem i dłuższy odsłuch, może to wow zweryfikować.
Poczytaj jeszcze, najlepiej posłuchaj samemu gdzie możesz, potem kup, czy zamawiaj dopiero.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i wyrozumiałość.Złożę sobie stereo w końcu tym też naglosnię filmy.Kolejne dobre rady z magnatami i Canton nawet tego nigdy nie słyszałem ale inni piszą właśnie o dobrym basie.Co co kwestii ulokowania jbl es100 na 17m dziwne ale mam takie zboczenie czasem lubie porzadnie zatrzesc domem(gdybym mial mnostwo kasy ulokowalbym w 1 pokoju jbl es100 i sub jbl 250p lub jbl260studio tylko po to aby raz na jakis czas posluchac muzyki z gigantycznym basem nawet tracąc na jakości domyślam się różnicy basu z Es100 a innych kolumn stawiających bardziej na jakość jest pewnie mniej dudniacy wydluzony bardziej kontrolowany ).przekonuje mnie wyglad JBL.mój obecny zestaw coś tam trzęsie ale to nie apogeum zadowolenia .kontroli basu raczej nie ma wysokie są metaliczne i niezbyt delikatne całe szczęście wieża sony rx99 ma equalizer gdzie mogę ustawić każdy słupek osobno da się na tym jakoś posłuchać. . Poczytam i udam się posłuchać w wolnym czasie do Pabianic.Pisać można wieki.Trzeba posłuchać.Prosiłbym o radę ostatnią chodzi o znane i polecane sprzęty stereo z(przy zalozeniu dynamiki i dobrego basu nie natarczywej gory)mogą być z 2 ręki żeby zamknąć się do 3000-3500 z kolumnami. icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...