Skocz do zawartości

Głośniki do 600-700 zł


pimpek82

Recommended Posts

To może ja się jeszce odniosę do tego co koledzy napisali.
Adrianosisko, masz rację. Ja też wolałbym tu Fine Artsa. I nie przypadkowo umieściłem go na pierwszym
miejscu. Powinien się najlepiej zgrać z TAnnoy'ami. Nie przesłodzić brzmienia.
Z Pioneerem będzie ciepło, bardziej miodnie a jeszcze bardziej z Kenwoodem.
Kwestia gustu.
Na pewno też ten V 2 jest trochę za drogi. W cenie niemal jak ostatnio sprzedawały się V 3.
Choć te ostatnie też i drożej. Niestety handlarze też czytają forum Audio icon_sad.gif
Co nie znaczy, że nawet w tej cenie V 2 nie jest wart kupienia w porównaniu do wielu innych wzmacniaczy.
Ale ostatnio jakoś mało Fine Artsów widzę na rynku wtórnym.

Co do kabli głośnikowych, to szkoda, że nie można już kupić Alphardów DaVinci. No może jak ktoś mieszka w Warszawie albo ma tam kogoś znajomego, bo tam w jednym z salonów można kupić, ale tylko z odbiorem osobistym. Kuriozalna sytuacja, ale co zrobić.
Nie dawno jeden z kolegów chyba kupił takie kable.
http://allegro.pl/przewod-glosnikowy-excel...5502510762.html
Nie znam ich, ale ze względu na miedź o czystości 6N chyba można polecić na początek.
Z pełnym przekonaniem będę to robił, gdy sam przetestuję, do czego się zbieram icon_smile.gif

Co do interkonektów piszesz:
Cytat

Tego Prolink'a polecono mi tutaj na forum, przez doświadczone osoby.

. Tak, ale zdajemy sobie sprawę, że można lepiej. To tylko najtańsza alternatywa dla hipermarketowych "sznurowadeł". Za niewiele większe pieniądze a przede wszystkim szukając kabli używanych można kupić kabelki dużo lepsze, czyli dużo mniej degradujące dźwięk.

Excalibue
Cytat

Na ogół po kupnie lepszego sprzętu widzi się więcej w muzyce niż tylko wszechobecny bas.

Święte słowa. Nagle pojawia się coś takiego jak scena stereo a nawet jak się dobrze dobierze i odpowiednio ustawi (nie przy samych ścianach) jej głębia czy wieloplanowość (no może przesadziłem z tą wieloplanowością w tym budżecie, ale powiedzmy jej namiastka), pojawiają się lepsze, naturalniejsze wybrzmienia, barwy, oddech (noo, też jakaś jego namiastka icon_biggrin.gif ).
Ja trochę z premedytacją poleciłem koledze takie kolumny. Może ich z początku nie doceni, może będzie trochę zawiedziony i może nawet zamieni na jakieś wykonturowane efekciarskie jazgotniki, ale jeśli ma słuch w niedługim czasie zacznie mu brakować tej kultury, naturalności, barwy, słowem jakości dźwięku.
Ot taki niedobry, przewrotny janioł ze mnie icon_twisted.gif

Pimpek82, pewnie się nieco zafrasowałeś czytając moje wynurzenia, ale nie przejmuj się.
Na złą drogę Cię nie chcę sprowadzić. Tylko nie wiem, czy nie za wcześnie z tym co proponuję, dla Ciebie. No i nie wiem, czy to w Twoim guście brzmieniowym. Ale tak naprawdę, to Ty sam pewnie do końca nie wiesz jaki masz, prawda?
I pamiętaj. Zawsze ostateczna decyzja należy do Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fine Arts jest mój.
Kupiłem go już po wielkim "bum" ( sam jemu uległem : ) ). na te wzmacniacze kiedy to ceny poszły w góre.
Pracował trochę w stereo, trochę jako końcówka mocy w kinie.
Teraz ze wszystkim radzi sobie Nakamichi ( ten u dołu ) więc go wystawiłem.


Cytat

Niestety handlarze też czytają forum Audio



Nie wiem czy pamiętasz jak chyba na początku 2013r, kiedy to pojawiły się pierwsze pochwalne posty tych wzmacniaczy, ktoś wystawił Grundiga V3 na licytacje bez ceny minimalnej.. skończyło się na prawie 400zł, choć przed tymi postami za 250zł ciężko było znaleźć kupca icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, Twój, więc myślę, że bez obaw można go polecić.
Oczywiście V 3 byłby lepszy, ale sam wiesz, że ten V 2 nie jest zły.
Ma go mój kolega i twierdzę, że można na nim spokojnie słuchać (na wzmacniaczu oczywiście a nie na koledze icon_wink.gif ).
Pewnie, że Nakamichi to inna historia. Ciekawy'm ile dałeś za ten ampli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1100zł z pilotem oryginalnym.
Jest to AV-10
Niestety doszedł do mnie z dużą rysą na przednim panelu, jednak udało mi się dostać front panel w idealnym stanie od modelu oczko niższego i tak zostało.
Z Quadralami zgrał się super więc nie będę więcej kombinował z oddzielnymi zestawami do kina i stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie mam pojęcia i kabel dla mnie to tylko kabel, a wzmacniacz wybieram kierując się jego wyglądem lub wielkością....to niestety nie podyskutujemy jeszcze na te tematy icon_smile.gif

Ale ufam, że doradzacie dobrze. W takim razie szarpnę się te parę zł na "Wzmacniacz Grundig Fine Arts V2" .

Jeszcze te kable tylko ogarnę i dam znać jak to brzmi icon_smile.gif

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://olx.pl/oferta/amplituner-stereo-fin...html#1b6ca2c92a
http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-grundig-fi...html#1b6ca2c92a
http://allegro.pl/grundig-fine-arts-a-903-...5521175193.html
http://allegro.pl/grundig-finearts-a903-a-...5520482081.html

co Wy na to ? czy olać te i brać V2? nie wiem czym one się różnią ale Wy pewnie wiecie... icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk głośnikowy najlepiej by było kupić i wymienić
http://allegro.pl/listing/listing.php?orde...qm-hou-1-2-0629
Tymczasem możesz skręcić kawałek gołego kabla na tym co wystaje (byle to był odizolowany drut.
A później z wierzchu jakoś zabezpieczyć izolacją

Amplituner FA R1 jest odpowiednikiem wzmacniacza V 1, więc jest to niższa półka niż V 2.
Wzmacniacze z serii 9xx grają przyjemnie. Przyjmują jednak kolumny wyłącznie 8 omowe lub więcej.
Tannoye mają taką właśnie impedancję, ale jeśli chciałbyś kiedyś zmienić kolumny na takie z niższą impedancją (a jest ich wiele), to nie podłączysz ich do tego wzmacniacza. Możesz uszkodzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No i jaki wzmacniacz w końcu kupiłeś, bo nie wiem? Tego Fine Artsa V 2?

Maskownice w kolumnach jeśli, to nie są specjalnie projektowane elementy, na ogół zdejmujemy.
Zazwyczaj można usłyszeć bardziej szczegółowe wysokie tony, lepszą przestrzenność, mniejsze podbarwienia. Ja niemal od początku swojej przygody z audio słucham zawsze ze zdjętymi maskownicami.
Tylko jak jest imprezka albo przyjdzie ktoś z małymi dziećmi to zakładam.

No i super, że Ci fajnie gra. Pokombinuj jeszcze z ustawieniem. Na przykład jak się da dalej od ścian albo kątem skręcenia kolumn w osi pionowej do środka sceny. Warto kupić Blu Tack na Allegro czy w sklepie dla plastyków i postawić kolumny na kulkach ulepionych z tej substancji (bezpieczna, nie brudzi, nie niszczy, da się odkleić) a izoluje akustycznie kolumny od blatu. Będzie lepszy dźwięk.
No i może z czasem jakieś lepsze kable do tego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...