Skocz do zawartości

Kino domowe dla gadżeciarza, któremu wydaje się że ma słuch


znienacka

Recommended Posts

Witam,
Proszę o poradę w sprawie wyboru kina domowego i głośników. Trochę danych:
- pokój 3.7 x 5 m (18.5 m2), odległość między kanapą a telewizorem - 3 m (jeśli ma to znaczenie)
- filmy/muzyka: 50/50,
- muzyka to głównie rock, metal, poezja śpiewana i piosenki dla dzieci
- musi obsługiwać Spotify,
- obsługa z komórki, iPhone AirPlay, Android
- musi mieć wbudowane WIFI
- obsługiwać HDMI 4K, 3D
- kolumny w kolorze, który zaakceptuje żona (odpada wiśnia, wenge, orzech itp). Biały, szary lub czarny - wchodzi w grę.
- cena 3000-4000,

Cenę możemy ewentualnie trochę przekroczyć, ale szczerze wątpię żebym usłyszał różnicę. W każdym bądź razie na ślepym odsłuchu nie odróżniam mp3 256kB od FLAC, więc po co przepłacać icon_wink.gif
Pokój też nie jest zbyt duży więc chyba nie potrzebuję za dużo mocy. Ale zależy mi żeby, było ładne, czyste brzmienie.
Wstępnie wybrałem sobie Denona AVR-X1100W + Taga tav-606 SE (białe)
Stać mnie żeby dopłacić do AVR-X2100W i może nawet dołożyć subwoofer TSW 90, ale nie wiem czy ma to sens.
Jeden ze sprzedawców polecił mi wymianę tego denona na Onkyo tx-nr535, albo na Yamahę rx-v677. Ale nie jestem przekonany, bo jednak w wielu porównaniach onkyo wypada gorzej od denona, np. tu: http://www.audioholics.com/how-to-shop/bes...t-receiver-2014

Proszę o sugestie.






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia odsłuchowego oraz Twoje preferencje, zdecydowanie zostałbym przy elektronice Denon. Jeśli budżet pozwoli, to warto dołożyć do modelu AVR-X2100W, który poza trochę lepszym wyposażeniem, oferuje wyraźnie lepszą jakość dźwięku.
Kwestia kolumn - spójrz proszę na zestaw Monitor Audio Bx5 / Bx1 / Bx Centre (http://q21.pl/denon-avr-x1100w-monitor-audio-bx5-bx1-bx-centre.html). Trochę przekracza budżet, jednak biorąc pod uwagę jakość kolumn, ich klasę oraz standardową cenę, moim zdaniem warto dołożyć. Taki zestaw powinien świetnie sprawdzić się w Twoim pomieszczeniu.
Ewentualnie jako alternatywa spójrz proszę na kolumny Indoiana Line Nota 555. To raczej ciepło grający system, który wyjątkowo dobrze sprawdzi się także w muzyce.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.



Cytat

Witam,
Proszę o poradę w sprawie wyboru kina domowego i głośników. Trochę danych:
- pokój 3.7 x 5 m (18.5 m2), odległość między kanapą a telewizorem - 3 m (jeśli ma to znaczenie)
- filmy/muzyka: 50/50,
- muzyka to głównie rock, metal, poezja śpiewana i piosenki dla dzieci
- musi obsługiwać Spotify,
- obsługa z komórki, iPhone AirPlay, Android
- musi mieć wbudowane WIFI
- obsługiwać HDMI 4K, 3D
- kolumny w kolorze, który zaakceptuje żona (odpada wiśnia, wenge, orzech itp). Biały, szary lub czarny - wchodzi w grę.
- cena 3000-4000,

Cenę możemy ewentualnie trochę przekroczyć, ale szczerze wątpię żebym usłyszał różnicę. W każdym bądź razie na ślepym odsłuchu nie odróżniam mp3 256kB od FLAC, więc po co przepłacać icon_wink.gif
Pokój też nie jest zbyt duży więc chyba nie potrzebuję za dużo mocy. Ale zależy mi żeby, było ładne, czyste brzmienie.
Wstępnie wybrałem sobie Denona AVR-X1100W + Taga tav-606 SE (białe)
Stać mnie żeby dopłacić do AVR-X2100W i może nawet dołożyć subwoofer TSW 90, ale nie wiem czy ma to sens.
Jeden ze sprzedawców polecił mi wymianę tego denona na Onkyo tx-nr535, albo na Yamahę rx-v677. Ale nie jestem przekonany, bo jednak w wielu porównaniach onkyo wypada gorzej od denona, np. tu: http://www.audioholics.com/how-to-shop/bes...t-receiver-2014

Proszę o sugestie.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Rozważam przekroczenie budżetu i zmianę kolumn na Indiana Line Nota 555. I kilka następnych pytań:
- czy zestaw Denon AVR-X2100W + Indiana Line Nota 555 będzie dobrze sparowany?
- przy założeniu niezbyt głośnego słuchania muzyki (dziecko, sąsiedzi) będzie słychać różnicę pomiędzy tym zestawem a pierwotną wersją na taga tav-606?
- czy będzie brakowć w tym zestawie subwoofera, czy przy tej wielkości pomieszczenia i niezbyt głośnym natężeniu spokojnie się bez niego obejdę?

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Taga 606, mimo że jest przyzwoita jak za swoją cenę, to przy MA BX5 czy nawet Indianie jest jak dobra mielonka przy szynce, tak w brzmieniu jak i wykonaniu wizualnym. Oczywisćie jak różnica ceny jest barierą nie do przeskoczenia nie ma co dyskutować.
Monitor bx gra mówiąc kolokwialnie bardziej czysto, szczegółowo( za sprawą wyeksponowanej góry i nieco miękkiego dołu), Indiana ciut twardziej, mniej narzucająco się, acz melodyjnie. Kłania się dobór odpowiedniego piecyka.
Co do subwoofera, to oczywiście że w muzyce nie potrzebny, te kolumny mają udany bas jak na swoje gabaryty i cenę, zresztą muzyki słuchasz, przełączając amplituner kd w stereo, a nie 2.1, czy 5.1. Jednak jeśli masz sporo filmów i decydujesz się na kino domowe 5.1 sub jest jakby logiczną konsekwencją planu.

Każdy amplituner gra nieco inaczej Denon ma lepsze wypełnienie, jakby rockowy sznyt, Yamaha bardziej szczegółowa, precyzyjna, dźwięk Pioneera stawia bardziej na kino. Robi się kilka zestawień, różnych brzmień.

Kiedyś te kolumienki słuchałem razem i napisałem takie amatorskie porównanie, może banalne nieco, bo się wkręcałem w temat, ale może będą pomocne dla Ciebie :
http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=104358
Kiedyś znów ich słuchałem, ale na H&K i w sumie podobne mam spostrzeżenia, tyle że bx5 staniał o 500zł na parze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...