Skocz do zawartości

Produkcja, filmy, odsłuch i konsola - jakie stereo / monitory za + / - 2000 zł


muzykalny

Recommended Posts

Witam. icon_razz.gif Mam 2000 zł + / - do wydania na sprzęt do pokoju o wymiarach 3,8 / 3,8, który spełniał będzie rolę odsłuchu przy produkcji live muzyki, wychodząc z focusrite scarlett 2i4, oglądanie filmów z dysku przenośnego do tv samsunga, grania na ps4 - czyli krótko mówiąc wszystko co w pokoju. icon_twisted.gif Sprzęt nie musi być długowieczny, może być używany oczywiście - byle kompromis produkcji, filmów i gier był jak najkorzystniejszy. icon_cool.gif
Wiadomo, najlepiej byłoby mieć kino domowe do filmów, kolumny do gier i monitory do produkcji, jednak to jeszcze nie czas na taki wydatek. icon_mrgreen.gif
Rozważam ofertę marantza pm-68 za 700zł i pozostanie 1300zł na kolumny, a w przyszłości spokojnie kolumny mogę dokupić z wyższej półki na tym wzmaku.
Na monitorach się nie obeznałem - jest tego bardzo dużo na rynku...

stereo kina domowego raczej odpada, no ale rozważę propozycje 2.0 / 2.1

Jak myślicie, co się sprawdzi najlepiej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę specyficzne wymagania, ale ja po prostu polecę Ci w tym budżecie sprzęt odpowiedni do słuchania muzyki. Nagłośnić filmy też można, czy posłuchać produkcji.
Wolałbyś kolumny podłogowe, czy raczej standowe? Choć jeśli piszesz o monitorach, to pewnie standowe?

Czemu wybrałeś wzmacniacz Marantza? Bo są nie gorsze a nawet lepsze wzmacniacze w tym przedziale cenowym. Zależy co komu potrzebne i co lubi. Może napiszesz coś o swoim guście brzmieniowym, dźwięku jaki lubisz?
Ma być on jaśniejszy, ostrzejszy, chłodniejszy, bardziej twardy i konturowy, czy ciemniejszy, łagodniejszy na górze, ocieplony, miększy, soczystszy, z lepiej wypełnioną średnicą, ładnymi barwami?

Co do kolumn, to jak będą rozstawione, jakie masz możliwości? Jest miejsce by stały nie za blisko ścian tylnej i bocznych?
Jak daleko Ty będziesz od nich siedział w trakcie słuchania, jaki będzie rozstaw kolumn (ile centymetrów)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...