Skocz do zawartości

Czy to wina Windowsa czy gorszej karty dzwiękowej ? Głośniki Harman Kardon 2.1


Recommended Posts

Witam


Posiadam głośniki Harman Kardon Soundstick III 2.1 , na Macbooku pro retina mojego Taty grają cudownie, piękne mocne basowo brzmienie już przy 30% głośnośći, przy poziomie maksimum aż wbija w fotel, nie ma żadnych trzasków itp.
Ostatnio postanowiłem się zakupić PC, posiadam płytę główną z dzwiękiem Realtec ALC 1150 ( karta dzwiękowa z tym układem podobno nie odbiega za bardzo Creative Audigy i Asus Xonar D1). Po podłączeniu do niej głośników doznałem szoku, jakbym posiadał głośniki Manty za 59 zł, owszem jest głośno jednak nie ma tej głębi basów i czystośći wokalu, przy 60% głośniki już trzeszczą.
Wiem , że OSX jest lepiej zoptymalizowany pod muzykę niżeli Windows.
Może powinienem dodać jakieś wtyczki do Aimpa lub Itunes ?
Czytałem trochę o Asio4All oraz DFX Audio Enchancer , warto to zakupić ?
KArta dzwiękowa w Macbooku to przecież integra niby nic specjalnego a jednak kolosalna różnica.
Dzwięk taki jak miałem w rmbp w zupełnośći mi wystarcza.
Posiadam jeszcze starą5 letnią kartę Soundblaster audigy SE 5.1 jednak chyba nie warto tracić czasu na jej podłączanie.


Proszę was o pomoc , co jest przyczyną takiego ogromnego spadku jakośći dzwięku ?

myślałem też nad Audiotrak Prodigy 7.1e X-Fi Audio jednak do moich głośników jest sens kupować karte za ponad 300zł ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze jaki Windows ? Bo to ma znaczenie ...
Po drugie ASIO4All jest darmowe, więc nie wiem co Ty chcesz kupować, a do twoich potrzeb na pewno wystarczy.
I po trzecie, skoro masz SB Audigy to ją podepnij i sprawdź jaka jest różnica.

Ja w swojej płycie głównej mam zintegrowanego Realteca o mega parametrach i SB Audigy, którą używam do pomiarów i SB jest lepszy od Realteca pod każdym względem.
Tak więc bierz się do testowania i daj znać co z tego wyszło icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...