Skocz do zawartości

Zestaw do muzyki


Gerda

Recommended Posts

Cześć,

czytam i czytam a nadal nie rozumiem - ba, może rozumiem ale chyba nie ma odpowiedzi na moją (prostą?) sytuacje.
Od początku:
Interesuje się kupnem sprzętu, na którym będę mógł słuchać muzyki z radia,płyt cd i koncertów na DVD. Nie posiadam (jeszcze) żadnego nowego telewizora ale nie wykluczam zakupu w ciągu najbliższych miesięcy. Nie jestem fanem oglądania filmów w domu - wolę kino - ale to może dlatego, że nigdy nie miałem porządnego sprzętu audio/video?
Co chce kupić? Właściwie sam nie wiem, marzy mi się amplituner ale chyba tylko dlatego, że wydaje mi sie "audiofilski". Na pewno nie chce zestawu 5.1 - kwestia kabli mnie całkowicie odrzuca. Myślałem nad zestawem amplituner + 2 kolumny (głosniki? czy to to samo według nazewnictwa?) i może jakiś subufer? ale sam nie wiem czy potrzebuje.
Nie chce zamykać sobie drogi do zbudowania zestawu 5.1 w momencie kupna telewizora ale na chwilę obecną chciałbym skupić się na możliwości słuchania muzyki z cd i radia.

Budżet - tutaj jak zwykle są limitacje - chciałbym zamknąć sie w kwocie 1500 zł - wiem, że to bardzo mało ale nie jestem żadnym koneserem, po prostu lubię muzykę ale jeszcze bardziej lubię mieć możliwość zapłaty za czynsz icon_wink.gif

Sprzęt jak najbardziej może być używany, nie mam z tym problemu.

Podsumowując - sam nie do końca wiem czego potrzebuje - liczę na Waszą pomoc i proszę wybaczcie mój brak wiedzy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę kolego czytasz i czytasz? No chyba nie bardzo, bo nie napisałeś swojego pierwszego postu jak trzeba. Nie przekazałeś nam wielu ważnych informacji.
Przeczytaj temat "pierwsze posty..." http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
i napisz swój pierwszy post jak należy. To znaczy z pełnymi informacjami o tym co posiadasz, czego potrzebujesz, jaki masz gust itp.
Nie napisałeś nic o muzyce jakiej słuchasz, o wielkości pokoju, możliwości rozstawienia kolumn (jak daleko od ścian bocznych i tylnej - im dalej tym na ogół lepiej), odległości Twojego miejsca odsłuchowego od kolumn, oraz odległości tego miejsca od tylnej ściany).

W takim budżecie, to sądzę, że raczej zestaw stereo. I to używany, jeśli ma dobrze zagrać.
I jakoś nie przemawia do mnie, że nie chcesz zamykać sobie drogi do zestawu kina domowego.
Bo do czego tu się zamykać albo nie. Do zestawu, który zagra gorzej niż stereo.
By zestaw KD zagrał tak dobrze muzykę jak ten stereo, musiałby kosztować moim zdaniem 4 - 5 razy więcej.
Niestety (albo stety - jak usłyszysz) zamkniesz ją sobie. I dobrze. Tak, tak.
No bo jeśli kupisz zestaw do KD, to nie zagra on niestety dobrze w stereo. A zestaw stereo może nagłośnić filmy. I będzie naprawdę dobrze. A efekty surround można sobie darować.
Można oczywiście "rozbudować" zestaw stereo do możliwości pełnej obsługi KD, ale trzeba by kupić do stereo wzmacniacz z wejściem na końcówkę mocy. Najlepiej by to wejście było na przełącznik a nie mostkowane zworkami.

I dlaczego niby ma być amplituner? Bo co, chcesz słuchać radia? To dokup tuner. Będziesz miał lepszą jakość dźwięku.
A "audiofilskie", to jak dla mnie nie jest określenie pozytywne (przeczytaj w moim podpisie i na Wikipedii)

Czyli musisz się jednak zdecydować, czy chcesz zestaw do odtwarzania muzyki, czyli stereo, czy do kina domowego.
Bo te dwie dziedziny, niby bardzo bliskie w sprzęcie audio są niestety dość odległe, niekompatybilne (słuchowo, jakościowo).

Zapytam co masz, czy coś masz a czego nie masz? Odtwarzacz CD, tuner radiowy, odtwarzacz DVD? Czy coś z tego oprócz wzmacniacza i kolumn masz, czy chcesz to wszystko kupić za 1500 zł?

Postaraj się odpowiedzieć na wszystkie moje pytania i te zawarte w temacie "pierwsze posty". Dla własnego dobra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

dzięki za zainteresowanie. Postaram się uzupełnić brakujące informacje i dostosować się.:

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
1500 - ze wszystkim

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany
Może być używany w całości albo w części

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Interesuje mnie na chwilę obecną sprzęt do słuchania muzyki ale chciałbym mieć możliwość podpięcia głosników do telewizora w przyszłości żeby mieć lepszy dzwięk w czasie oglądania filmów - takie coś jest możliwe?

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Nie mam NIC

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
16m2

6) Jakiej muzyki słuchamy
Głównie Rock i Pop + klasyka

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Nie chciałbym za jakiś czas wyrzucać czegoś w kąt i kupować od nowa zestawu

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Chce mieć dobrej jakości odtwarzanie płyt CD i radia. Chciałbym również mieć możliwość cieszenia się koncertami DVD w momencie podłączenia kolumn do telewizora

Czy mogę prosić o doradzenie z takimi wymaganiami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko w budżecie 1500 zł? icon_rolleyes.gif Będzie trudno. I na pewno nie ma co myśleć o super dźwięku. Ale może być poprawnie. Może nawet dobrze. Jeśli oczywiście tuner i CD mogą być bez zdalnego sterowania. I na pewno całość będzie używana, bo coś nowego za takie pieniądze? Moim zdaniem "Mission Impossible".
Do sprzętu stereo można podłączyć telewizor. I filmy się dobrze nagłośni.
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie dotyczące ustawienia kolumn i miejsca odsłuchowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiony amplituner jest słaby i mocowo i jakościowo, nawet nie ma jakiś sieciowych dodatków, dla których niektórzy decydują się na kupno (rezygnując z jakości brzmienia). Modeli podstwowych kd jak ten, czy Pioneer vsx 329 raczej się nie kupuje, chcąc słuchać muzyki. Owszem kolumny nieduże podstawkowe napędzi, ale szału nie będzie.
Zresztą to licytacja podejrzewam że cena stanie koło 750zł.a co z resztą np. blurayem?, kolumnami?( dwoma, czy pięcioma), kablami ? Te Magnat quantum 673 są niezłe, ale kosztują 1 tys, ale co z resztą zakupów ?
Wzmacniacz stereo nawet najtańszy typu Pioneer a20, Denon 520 pogrzebie tani amplituner kinowy. Sugeruje jakiś wzmacniacz stereo( ewnetualnie amplituner stereo typu yamaha rs500) i używane(ale świeże) nieduże kolumny podłogowe.
Odnośnie punktu 4 i 8 .W tym budżecie na zakup odtwarzacza dvd/bluray i oddzielnego odtwarzacza cd nie ma co liczyć, chyba lepiej kupić jeden przyzwoity odtwarzacz filmowo/muzyczny.
Poprzeglądaj giełdy i fora hifi ze sprzętem nieraz są świeże rzeczy.

Cytat

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Interesuje mnie na chwilę obecną sprzęt do słuchania muzyki ale chciałbym mieć możliwość podpięcia głosników do telewizora w przyszłości żeby mieć lepszy dzwięk w czasie oglądania filmów - takie coś jest możliwe?


Za 1500zł nie kupisz sprzętu uniwersalanego, nowy to bardziej za 7 tys w górę. Głośników nie podpinamy do telewizora tylko do wzmacniacza(dwie) , lub amplitunera kinowego(5 i więcej).
Większa ilość głośników to nie zawsze lepszy dźwięk-w muzyce absolutnie nie, bo jest przede wszystkim w stereo. W filmie tez nie zawsze, bo za kilka stówek nie kupisz dobrze grajacych kolumn, co najwyżej by efekt z tyłu głowy był na efektownym filmie 5.1 z płyty.


Cytat

Czy mogę prosić o doradzenie z takimi wymaganiami?


Za 1500-2000zł złożysz zestaw stereo ( nowy sprzęt mieszany z używanym) który dobrze zagra w stereo i da uśmiech na filmie, natomiast za te pieniądze zestaw kina domowego zagra gorzej, a już z pewnoscią w muzyce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

dziękuje za odpowiedź. Trochę gubię, to znaczy nie wiem czy dla moich wymagań lepszy jest wzmacniacz czy amplituner?
Podsumuje co tak naprawdę chce uzyskać na chwilę obecną:

Chce kupić sprzęt grający, który pozwoli mi słuchać muzyki z radia/CD/i DVD z filmów. Chce podłaczyć sprzęt do telewizora i komputera.
Nie chce kolumn 5.1 tylko 2 kolumny.

Zdaje sobię sprawę że 1500 zł to mało pieniędzy na dobrej jakości sprzęt ale z drugiej strony nie jestem osobą, która ma słuch absolutny i naprawdę zadowolę się takim zestawem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz korzystał z dwóch kolumn, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno oddzielnego wzmacniacza i tunera, zestawy łączone tej samej serii ( amplitunery ) na ogół wypadają gorzej od zestawów dzielonych, a mają TAKĄ SAMĄ FUNKCJONALNOŚĆ.
Nowe wielokanałowe amplitunery, dodatkowo z najtańszej półki cenowej to już całkowita porażka, zarówno pod względem wydajności prądowej jak i samego brzmienia. Łatwiej napakować do takiego sprzętu masę bajerów, kosztujących w produkcji grosze niż skupić się zasilaniu gdzie idą największe pięniądze.
W końcowej fazie i tak będzie wpisane przeważnie 5x100w, a nieświadomy klient w to uwierzy.

Sam chciałem połączyć kino ze stereo, i nawet w używanym sprzęcie poniżej 1000zł nic ciekawego się nie znajdzie by zagrało dobrze tu i tu.
Dopiero Nakamichi AV10 dał radę, ale to już wydatek w okolicach 1000-1200zł.
Taniej można by się było jeszcze pokusić o Denona z serii 3801 do 3806, które w stereo jak na amp 5.1 grają ok, ale jak będziesz korzystał z dwóch kolumn to zdecydowanie zestaw dzielony ( wzm + tuner ).

PS : Co do "audiofilskości" amplitunerów jest dokłanie odwrotnie jak twierdzisz Gerda : )

PS2 :
F1angel
Cytat

A "audiofilskie", to jak dla mnie nie jest określenie pozytywne (przeczytaj w moim podpisie i na Wikipedii)



Kuriozalnie ten wpis wygląda razem z podpisem pod avatarem " Audiofilski Król" : )


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda, sorry, ale mam wrażenie że jak czytałeś to albo jednak niewiele, albo mało uważnie. Nawet w moim wcześniejszym poście pisałem abyś unikał najtańszych amplitunerów kinowych dałem przykład negatywny, a Ty o niego (vsx) pytasz dwa razy o 11:35 icon_confused.gif

Cytat

Chce kupić sprzęt grający, który pozwoli mi słuchać muzyki z radia/CD/i DVD z filmów. Chce podłaczyć sprzęt do telewizora i komputera.
Nie chce kolumn 5.1 tylko 2 kolumny.e


Więc nie szukaj wśród amplitunerów kina domowego, tylko sprzętu stereo: wzmacniacze stereo, amplitunery stereo. Musisz rozróżnić sprzęt stereo ( wzmacniacze i amplitunery stereo) od kina domowego ( tzw. amplitunery kina domowego 5.1).
Co do tego amplitunera yamaha rs201, sugerowałbym model yamaha RS300, (nawet używka rs500) jest bardziej udany, lepszy, ma też wyjście na np. subwoofer jeśli kiedyś byś chciał podudnić na filmie. Ewentualnie model Onkyo tx8020( ma wejście optyczne i wyjście na sub bodaj).
Oczywiście zgadzam się z koegami, że wzmacniacz stereo, nawet tani i oddzielny tuner ( używane są nieraz po sto pare zł) to nieco lepsze rozwiązanie niż taki rs201.
Kwestia odtwarzacza do muzyki i filmów otwarta, pewnie na razie źródłem będzie komputer, choć nowe dvd to nie majątek.
Co do kolumn to tak jak najbardzej, dobre są też ( jeśli mowa o nowych) Monitor audio bx2 , Canton gle 426, chcociaż warto rozważyć jakieś nieduże podłogowe, używane.

Musisz mieć też świadomość ( skoro czytałeś) że inaczej brzmi muzyka na sprzęcie marki Yamaha, a inaczej Denon, Nad, Pioneer itd. choć w sumie końcowe brzmienie to w najwiekszej mierze zasługa konkretnych kolumn ich marki. W kolumnach są największe różnice i tkwi chyba największy potencjał zmian brzmienia. Dlatego warto poczytać testy, a w przypadku kolumn nieodzownym jest posłuchać kolumn, aby wiedzieć jakie brzmienie się lubi icon_smile.gif .

Jeśli masz w tv wyjście optyczne audio ( optical digital out) a chyba 99.99% współczesnych tv ma takie, to trzeba kupić konwerter sygnału cyfrowego na analogowy - czyli DAC. np. dac Fiio D3 . Ceny prostych DACów są od 50 zł w górę . Musi mieć wejście na sygnał audio optyczny z tv i wyjscie 2 RCA(chinch) dla wzmacniacza. Wtedy co nie oglądasz na tv możesz nagłosnić.
Można też puścić (jak jest możliwość) kabel audio z jakiegoś dekodera tv prosto do wzmacniacza ( nie wiemy jak masz to rozwiązane teraz i będziesz miał kiedyś, ale dac jest dobry).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, czyli w moim przypadku najlepiej sprawdzi się tuner + wzmacniacz + kolumny + odtwarzacz
Skoro kolumny które wybrałem nie są najgorsze, to może w takim razie jakiś ciekawy przykład tunera?

Zestaw:
http://allegro.pl/harman-kardon-hk650-pilo...5473998089.html - Wzmaciacz
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=54447...;ars_rule_id=92 - Kolumny
Na tuner i odtwarzacz nie mam pomysłu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No dobrze, czyli w moim przypadku najlepiej sprawdzi się tuner + wzmacniacz + kolumny + odtwarzacz


1) Nie wiem czy w Twoim przypadku, ale zazwyczaj tak jest. Może się okazać że jeśli posłuchałbyś tylko jednego amplitunera typu ta nieciekawa yamaha rs201 byłby wystarczający( bo nie miałbyś punktu odniesienia) , natomiast jakbys posłuchał go w porównaniu z podobnym ceną wzmacniaczem typu Pioneer a20, denon 520 to amplituner wypadłby jednak gorzej.

2) Skoro nie masz bogatej kolekcji CD, stawiasz sporo na radio, jakieś filmy i na wygodę ( pilot) zastanów się, albo PORÓWNAJ w sklepie np. wzmacniacz yamaha as300 i amplituner yamaha rs 300 ( amplituner jest tańszy od wzmacniacza ). Może ten Onkyo tx8020 jest pomysłem- bo ma dwa małe plusy.

3) Tunerów jest masa np. wszystkie tunery na aukcjach http://allegro.pl/sprzet-audio-dla-domu-tu...mp;price_to=555, można odszukać coś "pod siebie" i rozmiar wzmacniacza, cd, nawet już za 75zł są godziwe.

4) Co do odtwarzacza to sam zdecyduj czy wolisz jakiś używany CD typu niezniszczalny technics slpg 490, czy inny sony, plus najtańsze niemarkowe dvd. Czy może lepiej jakieś markowe dvd do wszystkiego( muzyka i filmy ) .

5) Nic nadal nie piszesz jakie lubisz brzmienie ciepłe, zimne , twarde i detaliczne, miękkie itd.

EDIT: Zresztą pocieszające jest już to że nawet taki amplituner stereo plus proponowane kolumny i jakiś odtwarzacz DVD, będą lepiej grać niż jakaś gotowa mini wieża za te same pieniądze, czy kino domowe, zwłaszcza jakiś koreańskie plastikowe icon_wink.gif icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisałem jakie brzmienie lubie bo po prostu nie wiem. Odnoszę wrażenie, że moja "chcica" na dobry sprzęt muzyczny jest całkowicie niepotrzebna? Mam wrażenie - czytając Was - że moje ucho nawet w połowie nie złapie różnicy między danymi egzemplarzami.
Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie to, jak pójdę do sklepu i poproszę o różne konfiguracje sprzętu do przesłuchania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się niedoceniasz icon_wink.gif , równie dobrze możesz napisać "nie rozróżnię zupy mamy, od zupy z baru na rogu, czy tej z papierka"
Przeczytaj mój edit z poprzedniego postu i pamiętaj o kolumnach to one grają pierwsze skrzypce i może bedą mieć w sklepie podobny cenowo wzmacniacz, amplituner stereo, najtańszą kinówkę, odsłuchasz sobie, porównasz.
Przygotuj sobie jakąś płytę CD ze swoimi piosenkami, abyś mógł porównać sobie to samo nagranie na różnym sprzęcie icon_biggrin.gif .
Na forum były osoby ( też normalni ludzie, amatorzy) które chciały kupić wstępnie droższe, więc niezłe, amplitunery kinowe ( powyżej 2,5-3 tys ) i po odsłuchu dochodziły do wnisosku że lepiej kupić wzmacniacz stereo i dwie dobre kolumny( zamiast 5 jakiś tam ) a do funkcji sieciowych które oferują i którymi kuszą, drogie amplitunery kinowe, oddzielny odtwarzacz sieciowy, a czasem te dodatki sieciowe z kd okazują się nie potrzebne. Tak jak 80% ludzi nie korzysta z funkcji sieciowych Smart w nowych telewizorach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie rozróżnię zupy mamy, od zupy z baru na rogu, czy tej z papierka



Tyle tylko, że czasami trzeba (niedoświadczonego) delikwenta naprowadzić na trop. Sam widziałem wyraz na twarzy kolegi, kiedy mu uświadomiłem, że kontrabas na płycie słyszy "o właśnie stąd" (palcem w przestrzeń pomiędzy kolumnami), a fortepian "stąd" (znowu palcem, gdzie indziej icon_smile.gif ).

Przedtem tego po prostu "nie widział". Tak więc chodzenie samemu nie wiedząc czego się szuka skutkuje ryzykiem, że sprzedawca wciśnie to, co akurat zalega mu na magazynie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak, ale możesz poszukać nawet oddzielnie elementów, pma 510 za 450zł , a pma 710 za ok. 700 zł łatwo trafisz i kupisz, tuner sto parę, odtwarzacz dcd 510 koło 500zł,. Choć pewnie bardziej pasowałby uniwersalny dvd, lub tylko do płyt muzycznych jak pisałem zwykłe cd technicsa za 100zł.
Zestaw jak z tego linku stanie na ok 1200-1300zł (bo to świeży, mimo że podstawowy wzmacniacz, normalne cd, (ale już czyta mp3) i topowy kiedyś tuner z serii 1500), na kolumny nie starczy już kasy.
Musisz zweryfikować co kupić najpierw icon_wink.gif Bo na wszystko nie starczy, zwłaszcza nowe, czy prawie nowe. A więc wzmacniacz ( lub amplitunera stereo) i kolumny to podstawa . Na początku puszczaj audio z PC na wzmacniacz, a potem dokup odtwarzacz/e do płyt i radio.

Co do sklepów, salonów to trzeba słuchać co tam mówią (zwłaszcza że jesteś jeszcze amatorem ), ale stosować też zasadę ograniczonego zaufania ( wyczują amatora). Jak wejesz do salonu np. yamahy to nie będą polecać Ci Onkyo, czy czegoś czego nie mają, ale posłuchać nawet dwu zestawów audio warto i należy ( notując jak grało i co to było).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda. Jak pisał Jacek75, kolumny są najważniejsze i nadają najmocniejszy "rys" muzyce. Dlatego by były jak najlepsze wolałbym szczególnie je kupić z drugiej ręki. Zresztą całą resztę też.
Ten zestaw Denona faktycznie dobry... za te pieniądze. Ale pewnie w cenie za jaki zostanie spzredany można kupić inne i często lepsze
elementy zestawu.
Czy elektronika musi być od jednej firmy?

Excalibue, kuriozalny, nie kuriozalny, nie ja ustalałem tę nomenklaturę na forum i nie będę się obrażał za to/na to.
Ale wkrótce napiszę do Administratorów, by zmienić to durne nazewnictwo, choć pewnie miało być sympatycznie. Ale niewiele ono wnosi a często jest mylące.
Szkoda, że Ty jako miłośnik muzyki i dobrego sprzętu audio (jak mniemam, ale mogę się mylić) nie ustosunkowałeś się do tego co napisałem, nie dałeś żadnego sygnału, choćby właśnie na PW. Stać Cię tylko na taki komentarz? Bardzo się dziwię.
Albo i nie... zresztą icon_confused.gif
Tak naprawdę Cię to nie obchodzi? Nie obchodzi to nikogo z Was Forumowicze (poza jednym kolegą z forum, który do mnie napisał)?
Już od dawna noszę się z pomysłem założenia wątku na ten temat. Może ktoś się odważy w nim wypowiedzieć?
W końcu po co to całe nasze tu pisanie, jeśli mam wrażenie, że większości to wszystko koło c...a lata? icon_evil.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szkoda, że Ty jako miłośnik muzyki i dobrego sprzętu audio (jak mniemam, ale mogę się mylić) nie ustosunkowałeś się do tego co napisałem, nie dałeś żadnego sygnału, choćby właśnie na PW. Stać Cię tylko na taki komentarz? Bardzo się dziwię.
Albo i nie... zresztą icon_confused.gif
Tak naprawdę Cię to nie obchodzi? Nie obchodzi to nikogo z Was Forumowicze (poza jednym kolegą z forum, który do mnie napisał)?
Już od dawna noszę się z pomysłem założenia wątku na ten temat. Może ktoś się odważy w nim wypowiedzieć?
W końcu po co to całe nasze tu pisanie, jeśli mam wrażenie, że większości to wszystko koło c...a lata? icon_evil.gif



Nie miało to wydźwięku złośliwego, jeśli tak to Odebrałeś, po prostu zwróciłem uwagę, że gryzie się podpis z tym o co walczysz : )
Słowo audiofil jest już tak zakorzenione, że co byś nie robił i tak ono będzie obecne i kojarzone tak jak ktoś ma to zakodowane w głowie, niekoniecznie w negatywnym sensie.
Widzisz, ciężko zmusić w ogóle kogoś do zakładania tematów zgodnie ze stylem jaki jest podwieszony, a co mówić dopiero o zmianie słownictwa.
Kiedyś więcej się udzielałem, mało pisałem ale starałem się jak najbardziej treściwie. Po wypadku, mam coraz gorsze problemy ze słuchem, jestem zmuszony do takich kombinacji, by posłuchać muzyki tak jak słyszałem wcześniej, że czasami się odechciewa cokolwiek i to jest dla mnie problemem przez który oddalam się od sprzętu audio i słuchania muzyki, a także częściowo od forum, lecz jeśli będzie jakaś ankieta lub temat na to oczywiście poprę chęć zmiany nazewnictwa.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excalibue, no może trochę jestem przewrażliwiony. To przepraszam jeśli Cię uraziłem.
I współczuję, ze masz takie kłopoty ze słuchaniem muzyki. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i będziesz mógł czerpać jeszcze wiele przyjemności ze słuchania muzyki.

Tak, pewnie założę taki wątek o jakim pisałem. Ale wciąż nie mogę się zebrać, brak czasu. A nie chciałbym
"po łebkach". Choć może zacznę od kilku ważnych zagadnień a będę uzupełniał w miarę rozwoju wątku (o ile się rozwinie). Z góry dziękuję za chęć uczestnictwa i przyjmuję to z radością. Co byś nie napisał.
Bo przecież to będzie dyskusja i każdy może mieć swoje zdanie. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.

Gerda, to postaraj się posłuchać. A później zastanowimy się co Ci najlepiej gra, co można by wybrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...