Skocz do zawartości

Bardzo Proszę o pomoc w miarę możliwości szybko


Matiakus1

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów otóż posiadam kino domowe stare jak świat z DVD, ale że nie posiadam innych dobrych głośników przy kompie, chciałbym podłączyć te kino do kompa z Subwooferem, jak to zrobić ? Zdjęcia pokazują jak wygląda Subwoofer i jaki to model i jakie są wejścia, dałoby radę podłączyć to jednym kablem przez jakiś adapter czy jakieś przejściówki na kablach, dzisiaj próbowałem to do DVD podłączyć żeby sprawdzić czy działa ale też nie umiałem icon_biggrin.gif, zielony jestem w te klocki, albo brakuje mi jakiś kabli, wiem że działają bo metodą prób i błędów leciał dźwięk z pojedynczych głośników, ale mnie interesuję aby działały wszystkie jednocześnie z Subwooferem, BARDZO PROSZĘ O POMOC PILNIE, potrzebuje to na wakacje między innymi aby rozstawic w domku letniskowym. Z góry dziękuję a na dole zamieszczam zdjęcia.
SUBWOOFER

GŁOŚNIKI


DVD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój subwoofer ma jedynie wejście analogowe dźwięku przestrzennego, więc musisz w kabel typu :
http://allegro.pl/kabel-2-x-rca-2-x-rca-1-...5497710893.html ( 2rca-2rca ) TRZY SZTUKI !

Korzystając z wyjścia 5.1 CH audio out w dvd oraz z wyjść Input 5.1CH spinasz to razem. Wszystko masz ładnie oznaczone.
SCHEMAT :
DVD SUBWOOFER
Sub-woofer>>>>>>>>>>>>>>>SW
Cent>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>C
L(surr)>>>>>>>>>>>>>>>>>>>RL
R(surr)>>>>>>>>>>>>>>>>>> RR
L(Front)>>>>>>>>>>>>>>>>>>FL
R(Front) >>>>>>>>>>>>>>>>> FR

Sygnał masz już doprowadzony.
Z głośnikami do subwoofera już powinieneś sobie poradzić, tym bardziej, że zapewne z tyłu obudów masz oznaczenia do którego wyjścia podłączać.

Natomiast do podłączenia komputera z subwoofer i 5 głośnikami będzie potrzebował takiego Jack 3,5mm----2RCA - RAZY TRZY !
Żeby grały wszystkie głośniki musisz miec karte dzwiekową obslugującą łącznie 6 kanałów ( 5.1 jak kto woli )
Podaj model karty dźwiękowej to powiem Ci jak to podłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...