Skocz do zawartości

Onkyo integra 8270


don vito19

Recommended Posts

Witam
tak jak w temacie zakupiłem teki wzmacniacz i zonk po wcisnieciu loudness lub subsonic nic sie nie dzieje:cry: regulacje basów i treble tez działaja bardzo delikatnie prawie nie zauwazalnie
Pozatym koncówki mocy ok
Sprzedawca mówi ze te wzmacniacze tak maja ale to sciema jak miałem pionnera to jak sie loudness właczyło to az czuć było
Miałem kupic pioonera ale polecali mi to a okazało sie lipa:cry:
Czy to da sie jakos naprawic co odpowiada za te funkcje
I od czego zaczac
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym problem że w moim miasteczku nikgo takiego w miare nie ma kumplowi sie spalił pionner to jak zaniusł do niego to powiedział ze koncówki mocy i ze nie nie opłaca robic a ja go sam zrobiłem okazało sie ze trafo padło
A z punktu elekronicznego na jakiej zasadzie działa to wzmocnienie mozliwe ze przełacznik sie popsuł troche sie znam na elektronice tylko musze znac zasade albo jakis schemat
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

po wcisnieciu loudness lub subsonic nic sie nie dzieje:cry: regulacje basów i treble tez działaja bardzo delikatnie prawie nie zauwazalnie


Sprawdź przełącznik loudness, może źle przełączać. Warto dokładnie obejrzeć miejsca lutownicze z przełącznika na płycie drukowanej.
Subsonic na pewno jest dobry. Jego działanie polega na odcięciu częstotliwości do ok 20Hz, a więc nie mających wpływu na odtwarzaną muzykę, a tłumiący wibracje z talerza gramofonu.
Regulatory barwy dźwięku nie zawsze mają dużą skalę działania. Może wynosić od +/-20dB, do +/-5dB, w zależności od producenta i modelu wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luty sa raczej ok musze oddac do jakiegos speca ale i tak pewnie sie tego szajsu pozbede bo pionner według mnie zjada go pod kazdym wzgledem tam jak sie basy podkreciło i właczyło loud to czuło sie tu a tutaj?????????? bez komentarza
i chyba mam kondensatory do bani bo normalnie przy basie przysiadaja kontrolki a sa kondy 2x15000
kiedys miałem starego pioneera sa-710 chyba z wyswietlaczem to był sprzet..........a ja głupi sprzedałem:(
Kolumny to mildton 110
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!
Pewnie się nie mylę, ale przed włączeniem funkcji "loudness" i "subsonic" musisz we wzmacniaczu przestawić jedno z pokręteł z pozycji "direct" na "tone".
Dopiero wtedy obie funkcje zaczną ci działać poprawnie!
Nie bardzo się orientuję, jak wygląda model 8270 i czy znajduje się tam pokrętło lub inny manipulator (guzik, przełącznik, itp.), niemniej, jako dawny właściciel modelu z serii Integra, mogę założyć, że coś takiego w twoim wzmacniaczu też się znajduje...
Jeżeli nie ma... to chyba rzeczywiście będzie to usterka wzmacniacza...
Ale, powtarzam, najpierw dokładnie obejrzyj panel przedni!
Powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Vito!
Pzełącznik takowy, o ile by taki był, powinien się znajdować na przednim panelu wzmacniacza!
Długo po zamieszczeniu postu spróbowałem odnaleźć w sieci zdjęcia Twojego wzmacniacza. Ze zdjęć, które znalazłem, a które niestety nie były jakości zadowalającej, wznika, iż prawdopodobnie rzeczywiście nie posiadasz we wzmacniaczu funkcji "direct", która powoduje, że sygnał omija wszelkiego rodzaju regulacje (balans, treble, bas, loudness, itp.)
Jest mi smutno, bo to może oznaczać problem sprzętowy icon_sad.gif
Twojego pytania nie zrozumiałem. Sprecyzuj o jakie układy Ci chodziło!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie ma tam takiego przełacznika chodzi mi o to ze np za moc odpowiadaja tranzystory za zasilanie trafo .itp
tak wiec za loudness tez jakies układy lub grupa układów ale to bardziej pytanie do elektronika
Dzieki za odpowiedzi
pozdr Edytowano przez cz58y
Nie musisz cytować całego postu przedmówcy. Utrudnia to czytanie całego wątku. Używaj przycisku "odpowiedz".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli składa sie z rezystorów kondensatorów i jednego tranzystora
tylko u mnie to nie wiem gdzie dokładnie to jest bo na tej płytce co jest loudness sa jeszcze subsonic i muting i do niej dochodzi tylko 8 kabli(do mutingu 6) i idą do dolnej płytki gdzie sa 3 potencjometry bass balance i treble na niej jest troche elementów elekronicznych ale chyba nie widze tam tranzystora do tego dochodza 4 kable okragłe 3 zyłowe
i ida to płyty gdzie jest full elementów i sa te gdziazda wejsc a ta płyta łączy sie z płyta koncówek mocy
chyba ja nic sam nie zdziałam a czy koles co naprawia telewizory moze cos takiego mi naprawic
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś powiem od siebie. Jest wręcz nie możliwe by w układach napięciowych uległy uszkodzeniu dwa równoległe kanały układu. Chyba że układ zbudowany jest na scalaku. Są układy w których oudness bierze też sygnał z odczepu potencjometru siły głosu. Uwagę skupiłbym raczej na przełączniku i potencjometrze.
A swoją drogą czy to ma aż takie znaczenie ewentualnego braku tego efektu loudness. Przecież on wprowadza dodatkowe zmiany w dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ma znaczenie nie ma scalaka i nie widac żeby było cos popalone przełacznik chyba mało prawdopodobne
wogóle te regulacje bardzo słabo działaja

moze faktycznie patrzyłem i do potencjometru idą trzy 3 zyłowe okragłe kable i jest on podwójny
zauwazyłem ze potencjometr od basu jest tez podwójny

doszedłem do tego ze do tego korektora dochodza tylko dwa okrągłe 3 zyłowe kable
doberze by było gdyby tam zachodziła cała zmiana barwy dzwieku bo by sie prosto naprawiło ale jest duza płyta po prawej stronie gdzie dołaczone sa chincze jest na niej duzo elementów tranzystorów(moze to przedwzmacniacz
z tej płyty ida kable do sekcji koncówki mocy
Tak mysle ze albo tak zała korekcja odbywa sie na płycie gdzie sa potencjometry i dochadza dwa kable
albo loudness jest jakos sterowany i podbicie jest realizowane w tej duzej płycie(jak ja to nazywam przed wzmacniaczu)
tylko jak skoro dochadza kable wejscie wyjscie innego połaczenia nie ma
ten wzmacniacz ma duzo funkcji nagrywania miedzy czinczami wiec moze do tego słuzo elementy na tej płycie
zamieszczam zdjecia z opisami moze one cos pomoga
pozdr

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci kolego coś... nie jestem audiofilem, ani elektronikiem itp. Mam wzmacniacz Pioneer A-450R do tego podłogówki jvc a jako źródło sony cdp-391 też kiedyś słuchałem na włączonej opcji loudness, mam w końcu dopiero 18 lat i lubię zrobić hałas. Ostatnio postanowiłem włączyć opcję direct na początku odczucie braku bassu, ale z czasem muzyka w opcji direct zaczęła mi bardziej odpowiadać i słucham teraz tylko w tej opcji. Loudness włączam tylko gdy chcę podenerwować sąsiadów. Więc moim zdaniem nie ma sensu męczyć się specjalnie z naprawą tej opcji tylko po prostu oddać sprzęt do serwisu i może stracić troszkę pieniędzy ale zaoszczędzić czasu i nerwów:) No chyba, że naprawdę się na tym znasz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie jestem audio filem ale mam cos na punkcie basu poprostu to lubie icon_smile.gif
i jeszcze wychodze z tego załozenia że jak cos jest to ma dzialac(tak sie słada ze zamierzam byc mechanikiem)
kolega pisał ze ze integry mogą miec mało basu ok ale loud powinien cos dawac pewnie to nie jest az taka duża usterka bo nic zjarane nie jest(a sprzet juz troche ma moze kondensatory wyschły) a jesli sie okarze ze nawet po zrobieniu loud bedzie jak dla mnie bało basu to sprzedam go ale uciwie mówiac ze wszystko na swój sposób ok bo nie lubie robic ludzi w........ wiadomo tak jak zrobiono mnie
Co do mechaników to mieszkam w kijowej okolicy że nikt za bardzo sie tym nie trudni jedynie naprawiaja telewizory a nie wiem czy taki koles ugryzie taki sprzet(moze pogorszy)
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
udało mi sie naprawic to loudness uszkodzony był potencjometr głosnosci
Ale i tak dla mnie lipa bo za duzo basu po właczeniu tej funkcji nie ma
Czy wszyskie te onkyo maja taki lipny bas podłaczyłem pod moje kolumny słabszego pioneera kumpla i bas o wiele lepszy
chyba czeka mnie sprzedaz sprzetu
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak winowajcą był potencjometr głosu.
Musisz wiedzieć że wpływ loudness na dźwięk jest największy przy cichym słuchaniu i zmniejsza się wraz ze wzrostem głośności. W połowie zakresu potencjometru czyli w ustawieniu na godz. 12 luodness nie ma wpływu na dźwięk. Onkyo nie gra tak efekciarsko jak Pioneer czy Sony, więc tego basu niema za dużo, a wręcz w sam raz. Z racjii przyzwyczajenia się do brzmienia starszych klocków, można odczuwać niedosyt w ilości basu. Jest to normalne w odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor graficzny, bo chyba to masz na myśli poprawi Tobie samopoczucie że jest lepiej. Będziesz miał więcej basu ale w sumie może również spowodować pewną degradację dźwięku. Ostatecznie korektor jest po to by kształtować dźwięk do swoich upodobań i w granicach jego możliwości. Jeżeli chcesz z niego korzystać to Twój wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak to sie dzieje ze pioneery maja lepszy bass chyba maja inaczej zestrojone korektory i przedwzmacniacze bo chyba tranzystory nie maja na to wpływu
A jak zmieniaja dzwiek te mixery dostepne na allegro gdzie jest tyle pokreteł???
Ile bym mógł dostac na allegro za ten sprzęt bo to chyba dosc wysoki model????
Jak sprzedam to od razu kupuje pioneera no chyba ze sie ktos zamieni icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczach (zresztą amplitunerach także) różna jest skala regulacji od +/- 3dB (ale to raczej w najwyższych modelach) po +/- 12 dB.
Jeżeli zależy Ci na mocnym basie i zgadzasz się na pewne zniekształcenia dźwięku to najtaniej wyjdzie kupno equalisera (korektora graficznego) i bedziesz miał najwiekszy wpływ na kształtowanie całego pasma (w tym najważniejszego dla Ciebie dołu). Spokojnie trafisz coś między 100 a 200zł.

Kolejna możliwość to zmiana wzmacniacza na taki, jaki Ci odpowiada - np. Pioneera (ale może też być SONY, nieźle działa w nich podbicie basów). Poniżej masz w opcji Kup Teraz za 190 zł (+30zł wysyłka)
http://allegro.pl/item347929209_wzmacniacz...a_227_330w.html
albo Pioneer A-301 410watt za Kup Teraz 270zł
http://allegro.pl/item349240360_pioneer_a_301_410watt.html
Ale nie dam głowy, czy zaspokoi Twoje basowe potrzeby ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...