Skocz do zawartości

odtwarzacz+wzmacniacz+kolumny do 5-6 tys.


keith

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum i proszę o pomoc-jak w temacie sprzet do 6tyś. (wzmacniacz,odtwarzacz CD,kolumny).
Jestem posiadaczem yamaha pianocraft mcr-755.Jak dla mnie do tej pory,fajny sprzęt,jestem zadowolony.
Chciałbym jednak już cos lepszego.Teraz konkretnie:pokój 20m,kolumny oddalone od siebie byłyby na 3m,ja od kolumn jakies 3,5m .
Słucham rocka-Roling Stones,Led Zeppelin,The Cure,Pink Floyd,U2,AC/DC,Metallica.
Co do odsłuchu lubie bardzo klarownie, szczegółowo,dobrze w stereo,nie lubie za mocnego,dudniącego basu.(już słysze komentarze hehe)
Czytam już od miesiąca o różnym sprzęcie (wiem że musze sam posłuchać) i zastanawiam się nad yamaha 300 lub 500 (cd-s,a-s)
lub pioneer A30 lub A50.Kolumny MonitorAudio MR6 lub MonitorAudio BX5.
Proszę o pomoc.
Może jakies inne propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być nowy - czy dopuszczasz używki?

Tak na szybko z propozycji - to sprawdziłbym, czy odpowiada Ci brzmienie i wygląd fabrycznie nowego zestawu NADa z kolumnami podłogowymi BW 684
http://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stere...ins-684-s2.html
Cena przekracza 6 tysięcy, ale masz promocję i zamiast 8,9 tys masz o 2,2 tys taniej (no i pewnie jeszcze odrobinę manewru w salonie - może przynajmniej jakieś kable dorzucą...).

oraz zestawienie wzmacniacz + CD Rotel (poniżej jest wzmacniacz RA11 + kolumny, CD trzeba dobrać osobno).
http://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stere...ins-cm1-s2.html

oraz
wzmacniacz + CD Yamaha (ale tu już kolumny inne niż Yamaha, bo będzie za ostro z popularnymi modelami - albo za drogo z lepszymi kolumnami Yamahy).
Firma Top HiFi jest dystrybutorem tych kilku marek, więc w trakcie jednej wizyty możesz sprawdzić zestawy 3 różnych producentów.

Natomiast co do modeli które podałeś, to nie wchodziłbym w najtańsze wzmacniacze (Pioneer 30, Yamaha 300), tylko celował trochę wyżej (myślę tutaj o nowych, bo radziłbym wejść w używki).
Ostatnio ktoś na Forum sprzedawał używany (na gwarancji) wzmacniacz Yamahy.
A w tej chwili na allegro masz używaną, roczną Yamahą AS-500
http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-a-s500-i5509450982.html
oraz (bez pilota i ma małe wgniecenie na bocznej ściance, w kartonie) AS-700 (obie propozycje poniżej tysiąca)
http://allegro.pl/wzmacniacz-dzwieku-yamah...5493601999.html

Jeżeli lubisz szybki bas - to wzmacniacz musi mieć trochę mocy by utrzymać w ryzach kolumny. No i do Twojej powierzchni nie bierz za dużych kolumn...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich propozycji wykreśliłbym MA mr6, MA bx5 mimo że oczko mniejsze to są kolumnami wyższej klasy. Teraz są w dobrej cenie poniżej 2 tys. , zaś mr6 mają zbyt mocno podkreślony dół pasma.
Jak poszukasz w necie to można kupić nawet dużo wyższą serię RX silver 6 ( fornir itd) za ok. 2600zł

Monitor audio bx5 z wzmacniaczem typu Yamaha as500, lub Pioneer a30 ( na A50 ludzie narzekają) da detaliczne i dokładne brzmienie.
Z pewnością gęste i złożone muzycznie utwory na płytach Curów jak Disintergration, czy Kiss me, nie będą się zlewać w jednolita ścianę dźwięku.
Faktycznie ostatnio było, czy jest kilka propozycji yamy as 500, czasem as700 lub 501 ( z wejściem optycznym dla tv) używanych z gwarancją na forach typu jak to nasze , lub to http://www.hifi.pl/gielda/audio.php

Bo jak widzisz za np. 2000 można załapać się na prawie nówki wyższej klasy, może jakiś Audio Academy phoebe, KEF, Elac, Audio Physic , MA silver, Focal.
Jak lubisz detale i dobrą głębię, szeroką scenę to popatrz też na Marantz pm 6004 ( ale nie 5005).
Propozycje zestawów Rotela i Nada też ciekawe choć, jak to czasem bywa z gotowymi zestawami, można by nieco inaczej to zestawić.
Jednak posłuchać tańszego Nad 326, czy Rotela też można i należy.
Jak rozpatrujesz kolumny pokroju MA bx5 warto popatrzeć i posłuchać podobnych w cenie, wielkości i klimacie jak Elac 67.2 ( poza wyspecjalizowanymi salonami audio bywają w MM ) , Melodika BL40, QAcoustic 2050i.
Czy muzykę odtwarzasz głownie z płyt, czy jednak wejście USB w odtwarzaczu Cd by się jednak przydało ? Bo np. to w modelach Pionnera jest mało użyteczne, lepsze jet w Marantzu i Denonie ze względu na obsługę katalogów z nagraniami i wyświetlanym tytułom.

PS. wpisz w avatarze skąd jesteś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi -już jestem trochę bliżej.Tak jak pisze RoRo muszę sprawdziś zestaw NADa,przyznam że nigdy nie
słyszałem tego producenta,jedynie czytałem opinie.
jacek75-słucham przeważnie płyt (mam ponad 200 szt.) ale usb też czasami używam,niektóre dyskografie (starego hardrocka) mam tylko na kompie
lub dysku twardym.Denona słuchałem kilku i jakoś tak bez tego czegoś-marantza nie słyszałem na żywo.
A co powiecie na to- Yamaha A-S501 (1795 zł)+Yamaha CD-S700 (1650zł)+MonitorAudio bx5 (ok200zł) wychodzi jakieś 5400zł.
....lub zamiast CD-S700-CD-N500 ?
Pytacie czy nowe czy używki-może to błąd ,ale wolę nowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie elementy jakie wybrałeś mają być nowe, to nic prostszego i lepszego jak wybrać się do salonu audio i posłuchać takiego zestawienia.
Umów się uprzednio na tę okoliczność, by pomieszczenie odsłuchowe było wolne.
Weź ze sobą różnego rodzaju nagrania, które dobrze znasz i posłuchaj choć godzinę.
Sam się przekonasz, czy przejrzyste, jasne brzmienie takiego systemu będzie tym czego szukasz, czy jednak stanie się szybko męczące. Jak widzisz są na forum zwolennicy różnego typu brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Kłodzko, śliczne miasto, na przepięknym obszarze icon_biggrin.gif .
Dźwięk z takiego zestawu będzie szczegółowy i nie chodzi o jakieś szczególne rozjaśnienie, ale bogatą górę- piki gitar, elementy perkusyjne będą jak na tacy. Jak pisałem W niektórych nagraniach będzie to plus w niektórych nie - będziesz musiał pewnie skorygować pokrętłem, po to w sumie są są.
Zależy jak lubisz słuchać, trzeba to wiedzieć.
Do rozpatrywanych kolumn za ok. 2 tys. i zestwu yamahy warto by może dodać i posłuchać Magnat quantum 675, 675 dały by nieco lepsze wypełnienie niższej średnicy i basu, minimalnie może kosztem najwyższej góry, ale warto się zastanowić.
Co do odtwarzacza Cd700 może można inaczej ? Niższy model cd np. 500, może nie byłby tutaj, słyszalnie dużo gorszy.
O pliki "z pendriva" pytałem się ponieważ, cd Yamaha na 95% nie odtwarza nazw katalogów-płyt znajdujących się na pendrivie, więc odtwarzasz nie co na pamięć. Musisz pamiętać że katalog 1 to np. AC/DC itd. Zaś nazwy tytuły pojawiają się chyba dopiero przy konkretnym utworze, więc po wejściu do enigmatycznego katalogu. Na pocieszenie w cd pioneer nie wyświetla ani nazw katalogów ani piosenek, obsługa wszelkich tytułów jest u marantza i denona. Jednak jak masz sporo płyt oryginalnych to literki w plikach, nie powinny stanowić karty przetargowej .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jacek75-Kłodzko faktycznie najbrzydsze nie jest,ale cała kotlina i góry stołowe-PRZEPIĘKNE-zapraszam.
Teraz co do tematu-przesłuchałem po raz 2584ty Desintegration na moim pianocrafcie755 i jest super,ale kiedy słucham np.
Seventeen Seconds (jesteś w temacie,wiec wiesz o czym piszę) już tak pięknie nie jest.
Chodzi o to że przy lepszej aranżacji(może ilości instrumentów) moja yamacha gra super,a już przy małym składzie
gitara,bas,perkusja-gra jakby płasko.Chociaż Sade-Love Deluxe-to nie orkiestra ,a tęz jest super.
Do czego zmieżam-boje się że ten zestaw który sobie upatrzyłem Yamacha A-S501+CD-N500- na niekturych płytach,może
zagrać właśnie płasko,bez głębi-nie wiem czy pisze w miarę logicznie.
Napisałem do salonu we Wrocławiu na odsłuch tego zestawu i pan przy okacji zaproponował mi odsłuchanie
Cambridge Audio Azur 651-wzmacniacz+cd-kolumny do uzgodnienia.
Zestaw poekspozycyjny-4000zł.
Jakieś opinie co do tego sprzętu,jakie kolumny? Czy warto?Jak to ma się do zestawu Yamachy ?
Zaproponował mi też kolumny Pylon Audio Pearl 25-ale jakoś nie mam przekonania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...