Skocz do zawartości

arcam fmj 23


black jack

Recommended Posts

No i jak widać prawdę pisałem, zmiany na forum to tylko facelifting.
Znów to samo. A czyja to wina?
Na pewno nie tylko kolegi Black Jacka, ale również mocodawców zatwierdzających zmiany na forum.
A pisaliśmy... icon_mad.gif

Kolego napisz swój pierwszy post jak należy, posiłkując się tym:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Bo teraz mamy za mało informacji by Ci rzetelnie odpowiedzieć.
Nie wiemy właściwie prawie nic. Ani jakiej wielkości masz pokój, jakie możliwości rozstawienia kolumn i odległości od ścian tylnej i bocznych, jakie kolumny masz (o ile masz), jakiej muzyki słuchasz, jakie masz preferencje brzmieniowe (rodzaj, jasność, twardość, nasycenie, ostrość dźwięku).

Odtwarzacz całkiem niezły. Ale dużo większy wpływ na dźwięk mają kolumny i akustyka pomieszczenia.
A później wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.Jestem nowy w temacie wiec dzieki za wskazówki po przeczytaniu zalacznika teraz wiem ze ma to sens podanie wiecej szczegulów.
Wiec zacznijmyod nowa
Cd jaki posiadam teraz arcam fmj23(teraz u kumpla zeby przetestowal ja nie mam na czym).Potrzebuje skompletowac reszte klocków wzmacnicz i kolumny.Na wzmaka moge wydac max 270 funtów i nie wiem teraz czy trzymac sie tej samej firmy czy cos innego dodam ze przewaznie szukam na ebay uk na kolumny pewnie trzeba bedzie sypnąc wiecej 300£ do 350£
Szukam glównie sprzetu urzywanego bo mozna wyrwac cos lepszego za nizsza cene
Co do muzyki slucham glównie rocka , bluesa
Metraż pokoju ok 25 m2
Nie planuje zmiany sprzetu po zakupie raczej bedzie na lata
Ktos napisal na innym forum ze w serii fmj zanika soft wiecie cos na ten temat
Z gory dziekuje

Co do rozstawienia kolumn niewiele moge napisac za jakis czas pewnie bedzie zmiana mieszkania wiem tyle ze nie beda staly na srodku pokoju beda raczej gdzies przy scianie.

No I lipa laser przeskakuje praktycznie na kazdej plycie juz spakowany jeszcze dzis pisze do goscia, szkoda myslalem ze juz mam jeden element:((Teraz nie wiem za czym jeszcze moge sie rozgladac w tej cenie.Napisze nowy post mam nadzieje ze doradzicie pozdr.
temat do zamkniecia Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, dlaczego zamykać temat?
Co do odtwarzacza, to może nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Bo w sumie powinieneś zacząć kompletowanie zestawu od kolumn, wzmacniacza i dopiero później CD i kable.
Sprzęt będziesz pewnie kupował na angielskim Ebayu?

W sprawie rozstawienia kolumn, akustyki, jeśli chcesz się dowiedzieć o tym napisz do mnie na PW, podaj adres mailowy i podeślę Ci ciekawe rzeczy do poczytania. Warto się zapoznać.
Akustyka jest podstawową sprawą jeśli chcesz mieć dobry dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jeszcze był w stanie napisać jaki dźwięk lubisz? Chodzi o jego barwę, temperaturę, stopień twardości, jasności, nasycenia/soczystości, czy ma być konturowy, czy bardziej liniowy albo z uwypukloną średnicą?
Szybki, czy bardziej majestatyczny, łagodniejszy, czy agresywniejszy, ostrzejszy?
Możesz oczywiście opisać własnymi słowami. Albo czego słuchałeś (marki, modele sprzętu) i co Ci się podobało a co nie?

Może podasz tu linki do aukcji, kolumn które Ci się podobają, zainteresowały Cię.
A my tu postaramy się wybrać najlepsze i wyeliminować słabe.

Co do zanikania softu w FMJ, to być może chodzi o to, że potrafią się rozprogramować? Nie wiem, nie słyszałem o tym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowilem ze napisze nowy post.pojawi sie na dniach ze wszystkimi informacjami jakie powinny sie znalezc w watku. Jak tutaj zaczniemy rozpatrywac kolumny I resze sprztu moze wprowadzic lekkie zamieszanie bo tytul posta kompletnie inny a I czesc informacji jakie podalem jest nieaktualna.
Dziekuje za pomoc I do zobaczenia w nowym watku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...