Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zazul

Jakie kolumny do Denon AVR-X1100

Recommended Posts

Witam,
Bardzo proszę o pomoc w wyborze jednej z propozycji zestawów głośnikowych. Na tyle, na ile mogłem - odrobiłem pracę domową, ale teraz zostają smaczki i niuanse, które zwalczyć można albo chodząc trzy miesiące po salonach i szukając gdzieby posłuchać tych sprzętów, albo korzystając z podpowiedzi ludzi bardziej doświadczonych, którzy te sprzęty już macali i wiedzą z czym się je je.

Założenia:
- malutki pokoik 12-13m2 w bloku (circa 2,7x4,5m); kwestia mebli i ustawienia sprzętu otwarta,
- dźwięk przestrzenny do filmów,(zwłaszcza SF) - must have, ale bez wymagań co do jakości - nawet komputerowe pierdziawki 5.1 były wystarczające, ale nie chcę się pierniczyć z wydłubywaniem audio z hdmi i przekładaniem na liniowe,
- muzyka - chciałbym zrobić wszystko, żeby z posiadanego budżetu wycisnąć jak najwięcej na zakup porządnych frontów,
- jako surroundy spróbuję wykorzystać wiekowe kolumny od Radmora 5102,
- centralny dokupię potem albo i nie,
- słuchanie będzie na niskich poziomach głośności (blok); zapas mocy potrzebuję dla dobrej kontroli głośników, żeby mi tam nic w dynamicznych momentach nie brzęczało i charczało (a i jak mnie który sąsiad wkurzy ;P),

Budżet:
- 1200-1500; jak mnie ktoś przekona to zacisnę zęby i klnąc w żywy kamień wydam 1900.

Amplituner:
- jest już zakupiony Denon AVR-X1100, i tu się już nic nie da zrobić, chociaż w nosie mam wszelkie wodotryski typu bluetooth, wifi i spotify-ie. Ale zasilacz 430W i Audyssey podobają mi się.

Nie chcę używanych. Mam jakiegoś gigantycznego niefarta do technikaliów z drugiej ręki i z aukcji. No chyba, że znacie jakąś ściężkę, która gwarantuje spokojną głowę przy zakupie używek.

Nie umiem wybrać spośród:
- Pylon Audio Pearl 25
- Pylon Audio Pearl 20
- STX FS-250
- Monitor Audio MR4
- Indiana Line Nota 550C
- Monitor Audio BX5
- Tannoy Mercury V4

Please help.

pozdrawiam,
Grzesiek

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz niewielkie pomieszczenie, moją pierwszą propozycją jest świetna kolumna Monitor Audio Bx5. Jeśli zrezygnowałbyś z bezpłatnego okablowania lub kredyt 20x0% spokojnie finansowo zmieścisz się w założonym budżecie. Moim zdaniem to dobra klasa wyżej, niż wszystkie podane przez Ciebie rozwiązania.
Jeśli natomiast musimy trochę zejść z budżetem, spójrz na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25. To kolumna uniwersalna o dynamicznym charakterze, bardzo często łączona z amplitunerami Denon, gwarantując bardzo dobrą jakość dźwięku.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w podanym budżecie znajdziesz u nas pewnie z kilkanaście propozycji, które spokojnie możesz przesłuchać.

Dziękuję za odpowiedź.

Nie wspomniałemm, żem z Wrocławia, więc z powodu natłoku zajęć odsłuch niestety nie tym razem. Ale jeśli kiedyś, o ile dożyję, będę sobie sprawiał prawdziwe audio - chętnie z propozycji skorzystam. Kolumny do Radmora wiozłem z Rzeszowa do Radomia, takie były czasy ;P.

Przyznam, że Pylony są i moim faworytem, może dlatego że je słyszałem. To, że to polski wyrób, też jakieś tam znaczenie ma.
Może uda mi się też namierzyć egzemplarz Monitorów, to się porówna.

Pozdrawiam.

Jasne, rozumiem i serdecznie zapraszam.
A może namowie na przyjazd do nas w sobotę 25 lipca na oficjalną, polską premierę flagowych kolumn Pylon Audio Diamond 28, do wygrana będzie pierwszy komplet wyprodukowanych podłogówkę. Przy okazji będzie można odsłuchać inne kolumny. Z Wrocławia masz do nas bardzo szybką drogę. Link do wydarzenia - https://www.facebook.com/events/1497833050507630/
Zapraszam

Jakie kolumny to zależy jaki masz metraż salonu. Za duże tez nie mogą być bo to przeciętny mocą amplituner i większych kolumn nie napędzi i zamiast basu będzie stukanie. Za 1000zł do 20m pokoju, można poszukać używanych przednich JBL e80, lub es80 , potem łatwo trafić na głośniki efektowe. Tańszych, jakiś no beznazwowych raczej nie ma co kupować, jak masz słuchać też muzyki.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować