Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Denon AVR-X1100


zazul

Recommended Posts

Witam,
Bardzo proszę o pomoc w wyborze jednej z propozycji zestawów głośnikowych. Na tyle, na ile mogłem - odrobiłem pracę domową, ale teraz zostają smaczki i niuanse, które zwalczyć można albo chodząc trzy miesiące po salonach i szukając gdzieby posłuchać tych sprzętów, albo korzystając z podpowiedzi ludzi bardziej doświadczonych, którzy te sprzęty już macali i wiedzą z czym się je je.

Założenia:
- malutki pokoik 12-13m2 w bloku (circa 2,7x4,5m); kwestia mebli i ustawienia sprzętu otwarta,
- dźwięk przestrzenny do filmów,(zwłaszcza SF) - must have, ale bez wymagań co do jakości - nawet komputerowe pierdziawki 5.1 były wystarczające, ale nie chcę się pierniczyć z wydłubywaniem audio z hdmi i przekładaniem na liniowe,
- muzyka - chciałbym zrobić wszystko, żeby z posiadanego budżetu wycisnąć jak najwięcej na zakup porządnych frontów,
- jako surroundy spróbuję wykorzystać wiekowe kolumny od Radmora 5102,
- centralny dokupię potem albo i nie,
- słuchanie będzie na niskich poziomach głośności (blok); zapas mocy potrzebuję dla dobrej kontroli głośników, żeby mi tam nic w dynamicznych momentach nie brzęczało i charczało (a i jak mnie który sąsiad wkurzy ;P),

Budżet:
- 1200-1500; jak mnie ktoś przekona to zacisnę zęby i klnąc w żywy kamień wydam 1900.

Amplituner:
- jest już zakupiony Denon AVR-X1100, i tu się już nic nie da zrobić, chociaż w nosie mam wszelkie wodotryski typu bluetooth, wifi i spotify-ie. Ale zasilacz 430W i Audyssey podobają mi się.

Nie chcę używanych. Mam jakiegoś gigantycznego niefarta do technikaliów z drugiej ręki i z aukcji. No chyba, że znacie jakąś ściężkę, która gwarantuje spokojną głowę przy zakupie używek.

Nie umiem wybrać spośród:
- Pylon Audio Pearl 25
- Pylon Audio Pearl 20
- STX FS-250
- Monitor Audio MR4
- Indiana Line Nota 550C
- Monitor Audio BX5
- Tannoy Mercury V4

Please help.

pozdrawiam,
Grzesiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz niewielkie pomieszczenie, moją pierwszą propozycją jest świetna kolumna Monitor Audio Bx5. Jeśli zrezygnowałbyś z bezpłatnego okablowania lub kredyt 20x0% spokojnie finansowo zmieścisz się w założonym budżecie. Moim zdaniem to dobra klasa wyżej, niż wszystkie podane przez Ciebie rozwiązania.
Jeśli natomiast musimy trochę zejść z budżetem, spójrz na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25. To kolumna uniwersalna o dynamicznym charakterze, bardzo często łączona z amplitunerami Denon, gwarantując bardzo dobrą jakość dźwięku.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w podanym budżecie znajdziesz u nas pewnie z kilkanaście propozycji, które spokojnie możesz przesłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Nie wspomniałemm, żem z Wrocławia, więc z powodu natłoku zajęć odsłuch niestety nie tym razem. Ale jeśli kiedyś, o ile dożyję, będę sobie sprawiał prawdziwe audio - chętnie z propozycji skorzystam. Kolumny do Radmora wiozłem z Rzeszowa do Radomia, takie były czasy ;P.

Przyznam, że Pylony są i moim faworytem, może dlatego że je słyszałem. To, że to polski wyrób, też jakieś tam znaczenie ma.
Może uda mi się też namierzyć egzemplarz Monitorów, to się porówna.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem i serdecznie zapraszam.
A może namowie na przyjazd do nas w sobotę 25 lipca na oficjalną, polską premierę flagowych kolumn Pylon Audio Diamond 28, do wygrana będzie pierwszy komplet wyprodukowanych podłogówkę. Przy okazji będzie można odsłuchać inne kolumny. Z Wrocławia masz do nas bardzo szybką drogę. Link do wydarzenia - https://www.facebook.com/events/1497833050507630/
Zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolumny to zależy jaki masz metraż salonu. Za duże tez nie mogą być bo to przeciętny mocą amplituner i większych kolumn nie napędzi i zamiast basu będzie stukanie. Za 1000zł do 20m pokoju, można poszukać używanych przednich JBL e80, lub es80 , potem łatwo trafić na głośniki efektowe. Tańszych, jakiś no beznazwowych raczej nie ma co kupować, jak masz słuchać też muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 years later...

Witam.

Chciałbym odświeżyć temat po 7 latach :). Są nowe kolumny na rynku.

Zmieniam wystrój pokoju i juz moje new mildton 200 i altus 110 myszą zostać wymienione i chciałbym dopytać co na obecny czas możecie zapropnować do ww Denona.
Pokój nie za duży bo 3 x 5,5 metra ale docelowo (może w ciągu dwóch lat) będzie coś większego - jak się rynek uspokoi i się uda w końcu wybudować.

Lubię każdy rodzaj muzyki i głownie do tego potrzebuje kolumn wraz z dobrym aktywnym subwoofer'em bo lubię dobry głęboki bass. Ostatnio jestem wkręcony w twórczość Serhat Durmus i podobne tego typu klimaty jak Kertscher czy Axel Thesleff. Ale lubię też polskich wykonawców jak Dżem, Budka Suflera i podobne czy Jezz, Blues lub często wracam do The Prodigy stare albumy, Scorpions'i czy dużo do polskiego i zagranicznego rapu i HipHop'u, szczególnie lat 90. Dodam że muzyka jak Nativ American lub wyciszające brzmienie odgłosów lasu czy mis tybetańskich też jest u mnie mile widziane a i od świąt Vangelis, Vivaldi, Mozart czy Bach też poleci.  Obecnie za bass robiły mi new mildtony 200 na starym wzmacniaczu unitry PW-9010 a Altusy napędzał Denon do którego wznawiam pytanie.
cały front będzie na krótkiej ścianie 3 metry , kolumny chce w narożnikach. Po drugiej stronie pokoju będzie wypoczynek/łóżko. Może od razu skuszę się na komplet 4 kolumn plus subwoofer lub 2 kolumny 2 monitory i subwoofer.
Zastanawiam się nad wymienionymi wyżej Pearl 25 lub WHARFEDALE DIAMOND 230 koniecznie czarne. Meble mam zakupione w kolorach dąb monastery/dąb czarny stąd musza byc czarne gdyż w dębie monastery nie widziałem kolumn a mieszać z innymi odcieniami dębu czy innych gatunków drzewa nie chcę.
Proszę o poradę co do kolumn. Cena jak widzę takie kolumny to około 2000 za dwie i to juz postanowiłem zainwestować czyli jak 4 kolumny to 4 tyś. do tego subwoofer , tu nie wiem totalnie nic jaki wybrać jakiej firmy , ma być . Będę też raz na ruski rok oglądał jakiś film więc pewnie później doinwestuje w centralny lub połączę może (jak się da) jakiś soundbar od telewizora ale to później. Ważniejsza dla mnie muzyka.
Od razu chciałbym podpytać forumowiczów o gramofon do 1000 zł bo takowy też chce zakupić. Podoba mi się Denon DP 300 F ale nie widziałem czarnego do tej ceny bo tak to 1500 nowy. Ale co o nim sądzicie? Warto pomyśleć o dołożeniu 500 zł do nowego takiego Denona czy może znajdzie się coś innego ładnego reprezentatywnego (nie chce juz stylu vintage) ?
Wiem że troche juz w kwotami tutaj idę ogólnie i może ktoś zasugerować żebym zmienił też wzmacniacz ale jakoś mam do niego sentyment. Długo go mam i nic mi się z nim nie dzieje (oprócz braku wyświetlania - standard usterka tych modeli która juz jest naprawiana) i ma wszystko tak naprawdę co potrzebuję.
Tak więc prosze was o radę. meble jadą dopiero ale na święta chce sobie zrobić prezenty a mianowicie cały nowy pokój.

Pozdrawiam was serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...