Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak najbardziej w takim pokoju dadzą radę. Pewnie zwróciłeś uwagę że MA silver 2 mają nisko średnio tonowy 20cm , a nie popularniejszą np. 16kę. Mają sporą dynamikę, jak również szczegóły w górze pasma.
Co do pytania czy się opłaca, zależy za ile, bo ceny są zróżnicowane bo na rynku jest jeszcze ( lub była niedawno) ich poprzednia odsłona MA RX silver 2 , a już jest też odnowiona z nazwą silver 2 . Pierwsza była czasem na wyprzedażach po 2,2 tys para, podczas gdy nowsza ponad 3,3 tys.
Używane na gwarancji pojawiają się trochę poniżej 2 tys.

W ogóle na RX można polować, widziałem model RX silver 6 podłogowy po 2600 para, nowy w salonie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny MA Silver, wzmacniacz Yamaha AS-500 i kable Stines Silver, to będzie na pewno jasne brzmienie o ile nie masakryczne, męczące cięcie po uszach.
Dobre monitory od 2500 zł? Popatrzę. Bo MA nie są szczytem wyrafinowania za te pieniądze.
Na pewno można coś znaleźć i to bardzo dobrego.
Tylko, że Yamaha raczej nie będzie dla nich dobrym partnerem.
W sensie jak prostak, cham w związku z panienką z dobrego domu icon_lol.gif
Oczywiście tu i tu początkowo taki związek może wydawać się ciekawy, ale z czasem dostrzega się coraz więcej zgrzytów.
No, ale ja piszę tu o swoich wymaganiach. Ty może takich nie masz (jeszcze) i jakiś czas ten wzmacniacz mógłby pograć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje preferencje, rzeczywiście Monitor Audio Silver 2 będą odpowiednią opcją. Natomiast posłuchałbym jeszcze na Twoim miejscu monitory Focal Aria 906, które w połączeniu z Twoim wzmacniaczem zagrają otwartym, bardzo dynamicznym, koncertowym brzmieniem. To typowy zestaw o rockowej charakterystyce.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz oferty cenowej służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel... dziękuję za szeroką odpowiedź. Zdaje sobie sprawę że będzie jasno, ale uczę się słuchać juz muzyki z tonami wysokimi obcietymi przez potencjometr, nie tak jak kiedyś wszystko na maksa. .. jak na razie gram na małych tonsil maestro II 60 i nie jest źle. As 500 podoba mi się bardzo....a gdyby było za ostro z MA Silver to może dałoby radę skorygować to okablowaniem. ..ale chętnie przejrze inne propozycje...jak napisałem lubię wysokie tony, niskimi tez nie pogardze

Q21 Focal niezbyt przypadły mi do gustu. A biorąc pod uwagę, że sprzęt z 2 ręki byłby za te pieniądze lepszy to raczej zostanę przy używanym, chyba że jakaś super promocja w salonie, czy na allegro...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A znacie jeszcze jakieś fajne jasno grające monitory z dobrym basem? od 2500 do 3000....ale raczej blizej 2500....mogą być używane. ...

JAMO D830/Concert8.
Świetne i stosunkowo neutralne kolumny.
No i lepsze od następców (C803).

Możesz też poszukać poekspozycyjnych nowości w ofercie JAMO: modelu C103.
http://sklep.rms.pl/jamo-c-103-c103-kolumn...-surround-2-szt
O ile oczywiście spodoba Ci się ich wygląd - bo ja wolę klasyczne kolumny i mnie by nie miały szans (w przeciwieństwie do ich poprzedników icon_razz.gif ).

A tu masz ofertę na używane C103 - w cenie już są podstawki
http://allegro.pl/jamo-c103-high-glos-stan...5467391507.html
Aukcja skończyła się tydzień temu - może jeszcze jest to aktualne?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, ale na razie nic na tyle ciekawego i odpowiadającego Twojemu opisowi nie widzę.
Oczywiście opisywane przez RoRo Jamo Concert 8 są świetne i widywałem je w tych okolicach cenowych.
Ja jeszcze proponuję poszukać Avance Signature 3mkII i Dali Grand Coupe. Równie dobre, choć trochę oczywiście odmiennie grające kolumny. Ale znalezienie ich nie będzie łatwe.
Możesz również szukać świetnych Elac 510 ewentualnie ProAc Studio 100. Są detaliczne, rozdzielcze ale wcale nie ostre. Jeśli pojawi się ostrość, zbytnia jasność, to raczej będzie wina Yamahy AS-500.
Jeśli jakieś jeszcze kolumny przyjdą mi do głowy albo coś zauważę w ofertach spzredaży, to Ci tu podeślę.
Ty także możesz szukać i wklejać tu linki. Zweryfikujemy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny MA Silver, wzmacniacz Yamaha AS-500 i kable Stines Silver, to będzie na pewno jasne brzmienie o ile nie masakryczne, męczące cięcie po uszach.


Bez urazy, ale naprawdę ciężko nie zareagować na ciągle wypisywane podobne bzdury. Czy Ty masz jakiś uraz do MA i Yamahy?
Sam posiadam silver8 i yamahę AS i zanim zdecydowałem się na to zestawienie długo odsłuchiwałem w salonie biorąc do pomocy doświadczonych kolegów i nikt, ale to nikt nie stwierdził jakiegoś masakrycznego cięcia po uszach czy innego bełkotu które stale wypisujesz na temat tego połączenia.
Nawet tak uwielbiany przez Ciebie Pacuła jednym z testów wzmacniacza as1000 stwierdził:

" System Yamahy jest fantastycznie wykonany i wspaniale wyposażony. W tym przedziale cenowym to bardzo dobry wybór. Trzeba tylko pamiętać o swoich preferencjach i starannie dobrać kolumny. Nie powinny być zbyt dobitne, a ich górna średnica nie powinna się za bardzo rzucać w uszy. Moje Dobermanny mają dość aktywną tę część pasma i z Yamahą nie za bardzo się polubiły. Znacznie lepiej było jednak z monitorami Enigma Mini firmy Sound&Line, a przede wszystkim z testowanymi jakiś czas temu kolumnami Monitor Audio Gold Series GS10. Z tymi ostatnimi Yamaha wzniosła się naprawdę wysoko, dając świetnie nasycony dźwięk bez agresji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzana, to nie są bzdury tylko to, co kto i jak słyszy. Dla mnie taki dźwięk jest zbyt agresywny.
Nie mam nic do Yamahy ani MA z wyższych serii, ale niestety próbowałem kilka razy słuchać tego i tego z elementami właśnie o podobnej charakterystyce i jak dla mnie porażka.
Szczególnie MA Silver RX 2, to bardzo dobre kolumny, ale trzeba je połączyć z odpowiednim wzmacniaczem.
Połączone z innymi elementami, eksponującymi nadmiernie górę można uzyskać efekt może nawet w pierwszej chwili efektowny, ale na dłuższą metę meczący.

I nie piszę głupot, bo jeśli Ty należysz do ludzi którym ostry, ofensywny dźwięk nie przeszkadza w słuchaniu muzyki, to już nie moja wina.
Tak samo jak połączenie Technicsów z Altusami znajduje swoich licznych admiratorów.

Red. Pacuła owszem raz pisze dobrze i się z nim zgadzam innym razem się z nim nie zgadzam.
A już na pewno nie jest przeze mnie uwielbiany. Proszę mi tu nie imputować podobnych spraw.
Ty zresztą nie po raz pierwszy próbujesz wmawiać mi podobne rzeczy.

Poza tym Yamaha AS-500, to nie klasa Yamahy AS-1000 jeśli już mamy porównywać.
A także kolumny MA RX 2, to nie klasa GS 10 o których to autor testu pisze tak:
Cytat

Monitora grają świetnie poukładanym, pełnym, można nawet powiedzieć, że miejscami ciut ciepłym dźwiękiem. Ciepło o którym myślę wynika jednak nie z podbicia któregoś z zakresu – choć GS10 nie są super liniowe, to jednak z podbarwieniem średnicy nie mają żadnych problemów. Owo osłodzenie, ocieplenie, czy jak to nazwiemy, wynika z lekkiego wygładzenia ataku. Nic w tych głośnikach nie zakłuje, nie zaszpili, nie zachrzęści.


Czyli taki system jak A-1000 i GS 10 nie musi nadrabiać braków rozdzielczości większym rozjaśnieniem i ofensywnością dźwięku.
Więc jeśli już, to Pacuła pisał o zupełnie innym zestawieniu. Ale jak widzisz ostrzegał również przed nieodpowiednim połączeniem:
Cytat

Nie powinny być zbyt dobitne, a ich górna średnica nie powinna się za bardzo rzucać w uszy

To samo więc tyczy się doboru wzmacniacza do tak grających kolumn.
Reasumując jeśli ktoś pisze bzdury i nadrabia to innym rodzajem bełkotu, to Ty Suzana.
A recenzje też trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.

Michalwronki, oczywiście jak najbardziej możesz skorzystać z sugestii kolegi Suzana.
On nie pisze bzdur a swoją wiedzą i osłuchaniem potrafi Ci na pewno bardzo dobrze doradzić.
Jak najbardziej posłuchaj tych MA z Yamahą. Może akurat potrzebujesz takiego rysu brzmieniowego i nie będzie Cię ten dźwięk męczył na dłuższą metę. Do tego daj oczywiście kable Stines Silver icon_wink.gif .

Co do MA BR6, to myślałem, że szukasz monitorów? Na pewno nie będą to kolumny tak dobrej klasy jak
wspomniane wyżej monitory, ani nawet jak BX2. Owszem dół może mieć lepsze rozciągnięcie, ale niekoniecznie będzie to pozytywem w pokoju 17 m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel, co z tego że model wyższy, ale charakter brzmienia pozostał ten sam. Owszem o MA można powiedzieć że mają rozjaśnioną górę, ale na 100% yamaha tego nie potęguje! Wielokrotnie się o tym przekonałem bo bawiłem się i porównywałem ostatnio te kolumny z innymi wzmacniaczami, więc pora zakończyć powielanie tego mitu o krwi z uszu i innych bzdetach wyssanych z palca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niech każdy sam sobie posłucha i stwierdzi, czy to mit, czy nie. Tyle.
I ostatni raz proszę Cię o nie pisanie w stylu "...i innych bzdetach wyssanych z palca",
ponieważ moje spostrzeżenia wynikają z odsłuchów i tego jak ja to odbieram.
Nic na to nie poradzę, że nawet topowe MA z serii Platinum grają jak dla mnie zbyt agresywnie
i to z o wiele bardziej wyrafinowaną elektroniką niż tani wzmacniacz Yamahy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem kto ma "wypaczony" gust, bo jak na razie mnóstwo osób skorzystało z mojej pomocy i mało kto narzekał. Za to wiele osób wyraziło swoje pozytywne odczucia względem dobranego zestawu.
Z wieloma kolegami, najczęściej najbardziej doświadczonymi audiofeelami z tego (i nie tylko) forum
wymieniałem swoje doświadczenia i jakoś dziwnym trafem najczęściej zgadzaliśmy się co do swoich spostrzeżeń co do większości elementów i konfiguracji systemu.
RoRo był nawet często bardziej krytyczny w stosunku do pewnych zestawów, bardziej go drażniły rozjaśnienia i agresywność grania.
Jak choćby na kilku ostatnich prezentacjach różnych zestawów których podstawą były najnowsze modele kolumn ESA.
Tak, że nie jestem aż tak krytyczny jak sugerujesz i naprawdę potrafię odróżnić dobry dźwięk, od
"przedobrzonego", "zrobionego".
I czytaj uważnie co napisałem, bo ja tylko sugerowałem Michalwronki jak może być a na pewno nie odradzałem samodzielnego posłuchania czegokolwiek. A nawet to sugerowałem, wiedząc jakie ma preferencje.
Więc znów mi wmawiasz. Nie możesz się opanować? icon_mrgreen.gif
Mam również o wiele większe doświadczenie niż Twoje i wiem, że takie konfiguracje dla osób z dobrym słuchem a pewnymi wymaganiami z czasem stają się męczące w odsłuchu. Można się na to nabrać (szczególnie ktoś niedoświadczony, nieosłuchany) i jakiś czas tkwić w takim przekonaniu, nie dopuszczając do siebie, że jednak taki dźwięk nie jest dobry.
A to, co pierwotnie zachwyca, bo podkreślone, przerysowane, czy "hiperrealistyczne", po pewnym czasie
odbieramy jako denerwujące, sztuczne, kanciaste.
Dużo tam dźwięków a mało muzyki. Ale to może zrozumiesz z czasem. A może nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...prosze sie nie spinać icon_smile.gif

ja jestem osłuchany pewnie jak mało kto

miałem już w Technicsa SA GX 280 plus Altus 140, potem Technics SB T200 i grało to wszystko razem, sprzedałem kupiłem

onkyo tx sr603 ( onkyo umarło ) a mission m35i w świetnym stanie do dziś kupione w 2010 roku ( mission do sprzedania )

http://olx.pl/oferta/mission-m35i-CID99-ID9YQ8F.html

mam jeszcze Yamaha RX V 1900 też do sprzedania

http://olx.pl/oferta/amplituner-rx-v1900-CID99-ID9ss7z.html

nie wiem czy dobre ceny sobie wybrałem.... f1angel może coś doradzisz aby szybko sprzedac ???? ( jak napisałem szanuje Twoje wypowiedzi )

a teraz as 500 no i szukam czegoś co da mi dobre wysokie częstotliwości jak i niskie...

pomyślełem o MA ponieważ maja dość wysokie pasmo przenoszenia....od 34hz chyba do 35 khz stąd mój wybór....


f1angel....wiem, że jesteś osłuchany...i zawsze służyłeś pomocą, szanuje Twoje rady itd....

suzana nie miał chyba nic złego na myśli....sam posiada MA i jest zadowolony....poprostu wyraził swoje zdanie....

nie pisze tego po to aby kogoś bronić usprawiedliwiać, ale juz kiedyś zawrzało w jednym z moich tematów ( interkonekt ) i aż głupio sie to wszystko czytało
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem już jedno - że takich głupot typu "MA i Yamaha to krew z uszu" które bardzo często wypowiadasz trzeba traktować z uśmiechem na twarzy. Bardzo dobrze że nie posłuchałem tego bełkotu tylko zabrałem wzmaka pod pachę i udałem się z nim na odsłuchy. Ja oraz kilka towarzyszących mi osób nie stwierdziło żeby było coś za ostro, czy męczyło swoim dźwiękiem. Wręcz przeciwnie, wzmacniacz zagrał z tymi kolumnami wzorowo, zresztą tak samo jak kilka innych wzmacniaczy które porównywaliśmy. To że lubisz brzmienie zmatowiałe, bez blasku (sądząc po całym pokoju wyklejonym gąbką) nie czyni od razu MA z agresywną górą chociaż rozumiem dla czego takie mogą Ci się wydawać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dlatego jeśli chcesz kupić coś w miarę nowego jak MA silver RX 2, to chyba najlepiej byłoby
wybrać się do salonu ze wzmacniaczem i posłuchać z godzinkę. Jeśli będzie jak dla Ciebie ok, to przecież
nie ma problemu.
Oczywiście w porównaniu do Elac 510, to są mniej wyrafinowane kolumny.
Te MA Silver są bardziej uniwersalne, trochę dynamiczniej grają niż wcześniejsza wersja.
A parametrami się nie sugeruj, bo to nie zawsze się przekłada na to co słyszysz.
Tym bardziej, że pasmo przetwarzania tych kolumn podane jest bez spadku charakterystyki na skrajach pasma. A takie dane to można sobie wsadzić ... icon_lol.gif
Mały Fiat może pojechać 160 km/h. Ale z bardzo stromej góry icon_wink.gif

Suzana może nie ma nic złego na myśli, ale tak formułuje swoje wypowiedzi jakby starał się obrazić przy okazji ich adresata. A przecież można inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc odpowiedź w kwestii kto tu ma "wypaczony gust" wydaje się sama nasuwać...

Trafiony - zatopiony!

Jak widać Suzana sam się prosił "o kuku" bez powodu atakując rady zdecydowanie bardziej doświadczonego kolegę F1angel i został wypunktowany przez MiłośnikaGór icon_mrgreen.gif

Cytat

Ale przez swój "wypaczony" gust i swoje rady niepotrzebnie zniechęcasz i odstraszasz innych


Cytat

f1angel,... pora zakończyć powielanie tego mitu o krwi z uszu i innych bzdetach wyssanych z palca

Suzana,
jakbyś jeszcze tego nie zauważył, to kolega F1angel jest "trochę" bardziej osłuchany od Ciebie - i ma inne wymagania od sprzętu grającego. Dlatego też poleca prawidłowo brzmiące systemy (bez konieczności bawienia się korektorem dźwięku) i stara się, by optymalnie wykorzystać środki na ten cel przeznaczone przez szukających sprzętu kolegów na Forum

Jeżeli Tobie nie przeszkadza ostra góra - lub jej nie słyszysz, to nie znaczy że jest to polecany i doskonały dźwięk i musi się podobać wszystkim.
Więc lepiej nie krytykuj w ten sposób innych i nie pisz więcej o "wypaczonym guście" F1angel, bo po pierwsze - to nie ładnie, a po drugie - trochę się ośmieszasz takimi sformułowaniami icon_confused.gif

Podoba Ci się (oraz Twoim kolegom...) brzmienie zestawu jaki sobie kupiłeś - to dobrze. Ale nie znaczy to, że osobom bardziej osłuchanym albo "poszukującym" będzie się podobało jak gra Twój sprzęt!
I nie mam na myśli tego, że można mieć lepiej ale drożej - ale że można lepiej w tej samej lub niższej cenie...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, by na naszym Forum było miło, spokojnie i kompetentnie...
Wystarczająco denerwująca i czasochłonna jest walka ze spamem, a tu jeszcze trzeba trochę uspokoić dyskusję icon_confused.gif

A po problemach m.in. w grudniu z kilkoma użytkownikami i pyskówkami - najlepiej od razu reagować, niż dopuszczać do coraz ostrzejszych i niewybrednych komentarzy.
Przynajmniej zaoszczędzimy czasu i nerwów (sobie - i nie tylko).

Pozdrawiam
PS. Jak widać Michalwronki - jesteś niewinny...
Tak wyszło, że akurat w Twoich tematach coś się wydarzył.
Ale jak już się odezwałeś - to może być uzupełnił miejsce zamieszkania w swoim avatarze (nie rozumiem, skąd taka tajemniczość u niektórych userów?).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie posłuchaj MA ale też jeśli będziesz miał możliwość, to zapoznaj się z Elac'ami 510, bo to wybornie grające kolumny. Zresztą jak inne które Ci wcześniej zaproponowałem.
Tu jednak, powtórzę, pełnię brzmienia uzyskasz tylko z odpowiednio dobrym wzmacniaczem.
Ale takie kolumny możesz potraktować "rozwojowo", czyli jako inwestycja na przyszłość, gdy już będziesz
mógł pozwolić sobie na lepszy wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...