Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

Jesteś mądry w gadce jak wielu a w ślepym teście polega każdy icon_wink.gif
Wykleiłeś pokój tanią pianką akustyczną z allegro i nazywasz to adaptacją akustyczną . Dobre icon_smile.gif Nie dość że pokój wygląda jak opancerzony czołg to jeszcze pochłonęło większość wysokich i średnich. Potem słuchasz u kogoś zestawu to mówisz że krew z uszu. Nic dziwnego skoro lubisz tak przytłumiony dzwięk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To się dowiedzieliśmy Panie i Panowie. Każdy widzi na co stać tego forumowicza. I każdy ma już jasność w sprawie wzmacniaczy.
Hauuu, hauuu, hauuu. Auuuu !!!

A co ja potrafię odróżnić w ślepych testach, to już moja sprawa i są na to świadkowie.
Pokój wyklejony jest nie tanią pianka akustyczną, tylko na wierzchu są twarde panele ułożone pod pewnym kątem w stosunku do siebie, czyli to dyfuzor bardziej niż absorber.
Ale nie spodziewałem się, że rozróżnisz takie rzeczy.
Po drugie, to byłeś u mnie, słuchałeś jak to jest akustycznie w moim pokoju, jak słychać, że się wypowiadasz?
Zresztą pisałem, gdybyś czytał uważnie, że dodanie paneli bardzo niewiele zmieniło, bo pokój już w naturalny sposób miał bardzo dobra akustykę.
A opinia jak to wygląda, to już czyste chamstwo z Twojej strony. Czy ja krytykuje Twój pokój?
Sądzisz że jest taki gustowny i super?

Zatem serdecznie żegnam Suzana. Żałuję, że wdałem się w bezwartościową polemikę z Tobą.
To już drugi raz, ale zapewniam, że ostatni.
Jak to się mówi "Psy szczekają, karawana idzie dalej".

Z tego miejsca pragnę przeprosić kolegę Michalwronki za te wszystkie offtopowe wpisy w jego wątku.
Widziałem, że przejmujesz się tym, bo znowu takie kwasy w Twoim temacie.
Tym bardziej mi przykro. I obiecuję, że już więcej nie wdam się w hamraninę z tym, no... jak mu tam?
Noo, już zapomniałem. I dobrze, bo nie warto pamiętać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzana, kompromitujesz się coraz bardziej za sprawą takich wpisów. Teraz widać że jesteś osobą, która nie ma nic konkretnego do powiedzenia. Zasdałem Ci konkretne pytania i zamiast rzeczowo na nie odpowiedzieć, to rzucasz pyskówkami poniżej krytyki. Oceniasz kogoś pokój, jego wygląd ???
Żenujące ...
Nie napisałeś nic konkretnego, bo i co miałeś napisać, skoro nie masz o tym pojęcia. Wszystko na ten temat.
Szczerze mówiąc, to powinienem wywalić to wszystko, bo faktycznie znów jest zaśmiecony temat Kolegi.

Michalwronki, jako autor masz prawo decyzji o tym, co robimy z tym OT. Daj znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że jest wielki rajban w moim poście. Nie gniewem się na nikogo, widzę że zdania są podzielone co do silver 2 & yamaha, ale mam okazję kupić je po dobrej cenie (nowe) ktoś pytał o bx 6 i stwierdzono tam, że lepiej przyciszyc wysokie tony, niż cierpieć na ich brak. Ja lubię właśnie jasne brzmienie a jak już mi na prawdę nie spasuje, to zawsze będę mógł je sprzedać. Martwi mnie tylko to, czy jak kiedyś zmienię pokój odsluchowy do około 23 m2 nie będą one za małe. Jestem jeszcze na wakacjach, miałem nie wchodzić na forum, ale jakoś tak wyszło, że się pojawilem ale teraz już znikam i cichosza tutaj icon_wink.gificon_wink.gif

Cenie wszystkie Wasze rady...pozdrawiam serdecznie
ps.a może też kupić bx 6 albo rx6 ? Chociaż cena około 3 tysięcy świadczy rewelacyjnie o silver 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX6 obecny nadal w sklepach, to w sumie odpowiednik najświeższego "silver" 6 , a to większy podłogowy brat modelu rx / silver 2.
Natomiast BX6 to seria trochę tańsza, niższa klasą, jednak akurat model BX6 jest większy od RX( silver) 6. Dla niektórych może zaskoczenie, że brak tu prostej analogii.
RX silver jest nieco solidniej zbudowany i ma fornir względem serii BX.
Kolejne zaskoczenie dla niektórych to to że model RX2 silver 2 ma jeden głośnik nisko średnio tonowy aż 20cm ( z modelu RX10?), a model podłogowy czyli RX6 ma dwie 15ki...Tak czy siak do silver 2 trzeba dokupić stojaki, miejsca zajmą tyle samo.
Mając w perspektywie pokój 23m poszukałbym chyba używanych RX6 za 2500pln trafisz używki na gwarancji.
jak Ci się nie pali warto posłuchać obu.

Oczywiście jest też seria najniższa: MR, potem BX, następnie RX / "silver" ( co kilka lat zmieniają nazewnictwo), Platinum, Gold.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego w całej srebrnej serii które będa najjaśniejsze.
Różnica bedzie najbardziej widoczne w dole. Słuchałem w tym samym pomieszczeniu Silver6 i Silver8 i one wg mojej opini niczym wyraźnym sie nie różnia oprócz "wykopem" w dole i to nie we wszystkich kawałkach. W niektórych ósemki faktycznie bardziej uderzały w klatę.
Silver2 rónież odsłuchiwałem, ale już w innym pomieszczeniu, ale brzmieniowo ciągle to samo.
RX6 też miałem okazję posłuchać i tu również nie możemy mówić o jakich kolwiek skrajnościach. Ciągle ten sam klimat.
Zgadzam się z @jackem że do 23m wybrałbym rs6 prędzej niż silver2, choc jestem przekonany że te drugie też spokojnie dałyby radę.
Podstawa to rozmieszczenie kolumn i akustyka!! Nie zabawa w kabelki, bezpieczniki i historie o krwi z uszu z połączenia tych kolumn z yamahą. (buchachachachacha)
Wierze że w krótce przekonasz się o tym sam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podstawa to rozmieszczenie kolumn i akustyka!! Nie zabawa w kabelki, bezpieczniki i historie o krwi z uszu z połączenia tych kolumn z yamahą. (buchachachachacha)


To zależy od wrażliwości ucha na dźwięki: jeżeli wrażliwość jest żadna to powyższe stwierdzenie jest prawdziwe i możesz MichałWronki tak jak Suzana kupić do zestawu kable za 2zł z Castoramy. Jeżeli natomiast masz ucho choć trochę wrażliwe to nawet w niezbyt wyrafinowanym systemie nie możesz zaniedbać kwestii doboru kabli, które jeżeli są słabe mogą zdegradować dźwięk całości. Wszystko zależy od Twojego ucha. :!:

Podobnie jest z tą "krwią z uszu" - jeżeli masz słuch możesz tak odebrać brzmienie. Początkowo zestaw tak grający może Ci się podobać, szczególnie gdy dotychczas słuchałeś głośników komputerowych. Ale po kilku miesiącach, szczególnie gdy posłuchasz sobie innych zestawów, możesz dojść do wniosku, że brzmienie dotychczasowego zaczyna Cię, MichałWronki, drażnić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilu metrów 2 się nadają? Hmmm, to może do ilu raczej się nie nadają? Albo przy jakim ustawieniu względem ścian? Lub też do jakich wymagań słuchacza pod względem niskich tonów i potęgi brzmienia?
Myślę, że nadają się ogólnie do małych i średniej wielkości pomieszczeń a reszta, to właśnie gusta użytkownika.
Biorąc pod uwagę, że się trochę przyzwyczaiłeś do nadmiernej ekspozycji niskich tonów w Mission'ach, każde inne kolumny mogą przez jakiś czas wydawać Ci się mało potężne i bezbasowe icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel jestem zdruzgotany MA Silver 2 plus yamaha as 501 plus cd yamaha 300 to padaczka (przepraszam za stwierdzenie) byłem dzisiaj w jednym z poznanskich salonów. ...

Brak basu, wysokie do bani, zawiedziony na całej linii...wziąłem dwie oryginalne płyty plus jedną mp 3 z netu pobraną....

Przy nich moje miśki plus as 500 plus DVD onkyo DV SP 303E ..to poezja....

Podłączyli mi Focal chorus 706. ...

Od razu więcej wysokich i już bardziej mi się podobało.... dźwięk bardziej soczysty (jeszcze nie to co mission) ale lepiej niż silver 2...fakt silver były prosto z kartona nie wygrzane, ale jakoś nie ufam aby się rozkrecily. ..

Jestem załamany :'(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem czym jesteś załamany? Po prostu jedne kolumny mogą się podobać a inne nie. Jedne połączenia są dobre, inne rewelacyjne a jeszcze inne do kitu.
A może Focal są kolumnami, które będą Ci leżały? Nie należy się na nic nastawiać ani do niczego uprzedzać.
Niestety kolumny, które jeszcze nie pracowały mogą grać sporo gorzej niż te po kilkudziesięciu choć godzinach odtwarzania muzyki.
Szkoda, ze nie mogłeś posłuchać "wygrzanej" pary. A nie było innego modelu MA?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa cytaty:
deklaracja Suzany:
Cytat

@michalwronki, proszę odsłuchaj sam. Twoja yamaha i silver2. Gwarantuje że zagra cudownie tylko proszę bądź obiektywny. Jeśli się myle daje słowo że wypiszę się z tego forum.



i recenzja Michaławronki:
Cytat

jestem zdruzgotany MA Silver 2 plus yamaha as 501 plus cd yamaha 300 to padaczka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beaker2 nie wyciągajmy brudów na wierzch

suzana< no troche mocno poleciał z wypowiedziami ;-(

ma MA o wiele lepsze od silver2 i pewnie dlatego był przekonany,że będzie okej

dobrze, że skusiłem się na podróż do poznania.... no chyba, że po wygrzaniu grały by lepiej, ale chyba nikt nie ryzykowałby wydanie prawie 3 tysi zł

( jesli mowa o krwi z uszu, jak to nazwał kolega F1angel icon_wink.gif to mi nawet cisnienie tej krwi sie nie podniosło hehehehe )

albo ta as500 jest do dupy ????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak widać przekonał się i wniosek taki, że u niego ze słuchem wszystko ok.



No na to wychodzi icon_smile.gif icon_wink.gif

Cytat

jesli mowa o krwi z uszu, jak to nazwał kolega F1angel icon_wink.gif to mi nawet cisnienie tej krwi sie nie podniosło hehehehe



@michalwronki, ja bym tych silverów jeszcze nie przekreślał. Idealnie byłoby gdybyś mógł posłuchać ich w swoim docelowym pomieszczeniu. Naprawde można się zdziwić jak ta sama kolumna potrafi inaczej zagrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...