Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

wiem, ze tak można...ale chyba przyzwyczaiłem sie do jak to sie mówi pierdolnięcia....

którego chyba nie dostane z silver ;-(

chyba poproszę o dopasowanie kabli głośnikowych żeby wyostrzyć wysokie tony "wiem że w to nie wierzysz"


miałem okazje posłuchać moich kolumn na kabelkach za ponad 1 tyś zł i była bajka ( też nie wierzyłem w takie bajery )

do czasu aż sam sie nie przekonałem na własne uszy.......

jak przyjechałem do domu z as500 podłączyłem ją do kolumn zwykłym miedziakiem za 1.50 za metr i swykłe Jack-RCA (czincz) do blu ray to kopara mi opadła...

było brak wszystkiego

teraz mam IC stines silver, plus boble miedziaki i nie jest zle, ale brak wysikich

F1angel, ziuluwid i chyba jeszcze inni mają rację, że okablowanie ma wielki wpływ na brzmienie zastawu i chyle przed nimi czoło

( zaznaczam, że cały czas podchodziłem sceptycznie do kwesti przewodów, do momentu spotkania z dobrymi kablami )

zastanawia mnie fakt.....MA Silver2 mają pasmo przenoszenia od 40 Hz....

moje miśki również....no, ale jak włączyłem te same utwory w salonie audio na MA, to dosłownie był to dzwięk jakbym uderzał w karton...

u mnie miśki jak dmuchną to czuje wiatr w pokoju...

wiem, ze sama skrzynia daje taki efekt, ale nie sądziłem, że będzie aż taka różnica ( nie chodzi mi dosłownie o dmuchanie w pokoju, ale o bas który można chociaż słyszeć )

mam jeszcze tonsil maestro II 60 i powiem, że silver grają gorzej ( fakt tonsil są bardzo delikatne i nie ten pułap, nie można nimi poszaleć )....a tak wszyscy zle mówią o tonsilu.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mimo wszystko dziwi mnie, że tak odebrałeś połączenie Yamahy z MA. To jednak nie powinno grać tak źle jak opisujesz ani tak słabo na wysokich tonach. Raczej powinno być dynamicznie, żywo, dźwięcznie. Może tylko nie z taką potęgą i mocą niskich tonów jak z kolumn Mission.
Naprawdę nie wiem dlaczego tak to odbierasz?

Musisz poszukać czegoś, co połączy dobre cechy, czyli takie jakich szukasz.
Dobrze by było gdybyś miał u siebie jakiś element, którego jesteś pewny, ze Ci się podoba.
Samymi kablami nie poprawisz na tyle dźwięku, że ze słabo grającego zestawu zrobisz dobry.
Albo rzeczywiście pożycz MA Silver do siebie do domu. Może warto by po prostu szukać używanych w swojej okolicy i namówić sprzedającego
na odsłuch tych kolumn u Ciebie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel..... musze się z tym przespać....jak na razie mam 1300 zł przeznaczone na kable, na kolumny znajdzie sie w sumie jakieś 2500 jak na razie, ale nie wiem, czy takie znajde jak szukam, juz nie muszą być podstawkowe, byleby do około 20 m2

kusi mnie zainwestować w kable ....hmmm max 600 zł ( jakies 2x3m )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kabelki, to jednak na razie bym sobie odpuścił. Chyba, że najpierw posłuchasz i stwierdzisz, że to jest to.
Wolałbym rzeczywiście szukać odpowiednich kolumn a może także zastanowić się nad wzmacniaczem.
Tak, innym wzmacniaczem. Może dostałbyś nie najgorszą kasę za tę Yamahę.
Ja tu widziałbym Audiolaba, Exposure, Baltlab, Struss. No, trzeba by się jeszcze zastanowić jaki i za ile.
Ale oczywiście kolumny są tu priorytetem.

Mam jednak jeszcze inny pomysł. Może posłuchałbyś MA Silver z jakimś (może być zdecydowanie droższy niż Twoja Yamaha) dość jasno grającym, przejrzystym wzmacniaczem? To dałoby Ci pogląd co tak słabo według Ciebie gra. Może wzmacniacz jednak stanowi problem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jesteś zbyt wybredny a może masz lepszy słuch niż przypuszczasz. Ja póki nie osiągnąłem pewnego poziomu dźwięku, zawsze narzekałem na coś. Choć swego czasu udało mi się złożyć całkiem nie tak drogi a naprawdę dobrze grający zestaw. Później długi czas wymieniałem tylko kable i eksperymentowałem z ustawieniem oraz adaptacją akustyczną pokoju.

Za 5600 zł można by już złożyć smakowity zestaw. Albo taki mocno i dynamicznie ale na dobrym poziomie grający.
Ale przecież nie będę Cię namawiał na tak radykalny ruch.
No na pewno nie bez lepszego osłuchania i pewności w którą jednak stronę (brzmieniową) chcesz pójść. I na jakie kompromisy jesteś gotów by to i owo uzyskać. Bo nie ukrywajmy kompromisy są zawsze. Nawet w wiele wyższym budżecie.

Tymczasem warto jak najwięcej słuchać. Nawet droższych zestawów niż Twój. Nie ma blisko Ciebie jakiegoś jeszcze dobrze zaopatrzonego salonu/salonów audio? Może warto by było zrobić jakiś weekendowy wypad na jakieś dłuższe odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio BX6 to nie najlepszy wybór. U mnie Monitor Audio dobrze sie zgrywalły z Marantzem czy to niższymi czy wyższymi modelami. Żeby silver 2 dobrze zagrały musisz mieć odpowiednio mocną końcówkę mocy. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazje posłuchać moich kolumn na kabelkach za ponad 1 tyś zł i była bajka ( też nie wierzyłem w takie bajery )

do czasu aż sam sie nie przekonałem na własne uszy.......

jak przyjechałem do domu z as500 podłączyłem ją do kolumn zwykłym miedziakiem za 1.50 za metr i swykłe Jack-RCA (czincz) do blu ray to kopara mi opadła...

Nie rozumiem tego wpisu, chyba, że mi coś umknęło.

Przyjechałeś do domu z Yamahą, którą kupiłeś u kogoś, kto miał to połączone kablami za 1 kzł, tak ?
U niego słuchałeś na swoich kolumnach?
Nawet jeśli tak, to po podłączeniu tego u siebie możesz mieć dużo gorszy dźwięk i te kable mogą tu nie mieć nic do rzeczy...


Kable mają wpływ, ale nie aż taki, że z nimi jest bajka, a bez nich padaka.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczynasz szukać gorączkowo, a to niedobrze, pośpiech i emocje są złymi doradcami.

Skoro dopuszczasz już podłogówki, chciałbym Ci polecić coś z Cantona. W zasadzie moje standardowe propozycje icon_lol.gif :

Ergo RC-L
Ergo SC-L z kontrolerem z modelu RC-L (zobacz sobie przykładowy LINK)

Głównie w Niemczech, ale u nas od czasu do czasu też się pojawiają. To już są wysokiej klasy kolumny, a ten kontroler służy do dodatkowej korekcji charakterystyki. Wysokie tony możesz sobie wzmocnić, gdyby Ci było mało. Masz do dyspozycji 2 pozycje na plus od ustawienia neutralnego i 2 na minus, podobnie dla niskich tonów.

Ergo SC-L z własnym kontrolerem do Twojego metrażu będą za mocne, tylko do raczej cichego grania, będzie za duże pier...nięcie.

Ogólnie oba modele są neutralne, w zasadzie zagrają takim brzmieniem, jakim je uraczy wzmacniacz.
A piszę o nich dlatego, że w okolicach Poznania czy w samym mieście są ludzie z tego forum posiadający te kolumny. Jeśli odwiedzają forum, może Cię zaproszą na odsłuch. A jak nikt się nie odezwie, w salonie poproś o kolumny Cantona za jakieś 15 tysięcy, co da Ci pogląd na możliwości obu Ergo

No ale jak mają być tylko Monitor Audio - bo wygląda na to, że pałasz sympatią do tej marki - najbardziej sensowna byłaby propozycja F1angel w kwestii dużo lepszego (droższego) wzmacniacza. Dla mnie nowa Yamaha z takich rejonów cenowych, to ... ekhm.. domyśl się sam icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ja nie chce jamo ani jbl
pozdrawiam



W takim razie na forum nie znajdziesz odpowiedzi bo co forum to inni sprzedawcy. Jedni dadzą sie pokroić za Dali inni za Jamo a jeszcze inni za JBL a wiec to co najlepiej schodzi dla mas. Z samych Silverow 2 nie wyciągniesz fajnego basu bez dobrej koncówki mocy. Może lepiej wejdź w zestaw 2.1, porządny sub zrobi swoje a sopran zrobią mniejsze głośniki. Ja osobiście bym kupił te Silvery bo grają naprawdę fajnie i pomyślał o dobrym wzmacniaczu Marantza czy Cambridge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...