Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

Cześć.

Ja bym celował w te Cantony RC-L z Twojego linku: http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...232413-172-1011
– cena do 550 euro jest akceptowalna (obie pary RC-L w dobrym stanie i z kontrolerem). Reszta albo za droga, albo porysowana (jak te SC-L z Polski) albo sprzedający pochodzi z Ukrainy icon_mrgreen.gif . Pytanie tylko czy taki dźwięk będzie Ci się podobał?

O Cantonach RC-L można powiedzieć to, że oferują dźwięk wysokiej klasy ale taki, który w zamierzeniu producenta ma być przyjemny dla ucha, łagodny. Wynika to z moich nausznych obserwacji oraz z lektury recenzji obecnie produkowanych kolumn Cantona serii Ergo na audio.com.pl. A więc żadnych talerzy bijących po uszach itp. Cantony RC-L idealnie nadają się moim zdaniem do muzyki elektronicznej, ponieważ wyśmienicie oddają wszelakie wybrzmienia. Ale diametralnie różnią się jak sądzę od Monitor Audio, które dają dźwięk ostrzejszy (nie słyszałem – jedynie czytałem, jeżeli się mylę niech mnie ktoś sprostuje). Do takiego Cantonowskiego dźwięku trzeba dojrzeć – pytanie czy Tobie będzie się to podobało?

Gdyby Ci się udało kupić te RC-L z kontrolerem w cenie do 2500zł z przesyłką to w razie czego bez problemu je sprzedasz, gdyby Ci dźwięk nie podszedł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tylko musze znaleźć kogoś co umie się z nimi dogadać heh. ..
Musze popatrzeć.

Kurde szukam jasnego brzmienia a ten kontroler może coś podciąganie


a te kontrolery do canton-ów jedne są z pokrętłami a inne bez...
o co tu chodzi ???? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalwronki. Ty się naprawdę musisz najpierw zastanowić co chcesz robić, czego szukasz.
Jeśli masz w zamyśle sprzedanie tego co masz, to Cantony będą dobrą propozycją. Rzeczywiście kupiłbym je tylko z kontrolerem.
Dlaczego jedne Unit control są z pokrętłami a inne bez, nie wiem. Może w tych bez pokręteł zapisuje się ustawienia po podłączeniu do komputera?

Czy Twoja Yamaha uciągnie te kolumny, trzeba by sprawdzić. Bo to nie chodzi o "uciągnie" tylko o zagra.
Ale jeśli masz w planach kupno lepszego wzmacniacza, to co Ci szkodzi?
Choć ja uważam, że ta Yamaha jest za słaba do takich kolumn. O jakości dźwięku tylko wspomnę.

Tylko czy Ty chcesz dźwięk rozdzielczy i czytelny, czy może właśnie mocno rozjaśniony, wyeksponowany na górze a może wręcz wyostrzony?
Wówczas trzeba by szukać wśród innych kolumn.

Maciekplacek te strony forum nie służą do handlowania. Jeśli masz coś do sprzedania umieść to w dziale Sprzedam.
A na forum, przynajmniej tym, to nie działają sprzedawcy lecz pasjonaci, audiofeele i melomani.
Tak, że nie wrzucaj tu wszystkich do jednego wora.
I skąd przeświadczenie, że koledze Michalwronki nikt nie pomoże?
A Ty pomożesz proponując zestaw z subwooferem a dobre wzmacniacze, to dla Ciebie Marantz i Cambridge Audio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel dźwięk rozdzielczy i czytelny? Poprostu więcej szczegółów? Jeśli cantony zagrały by jaśniej jak mission to kupiłbym je.
Dlaczego kiedyś robiono lepszy sprzęt (tak mi się wydaje) jak teraz.
Np.Altony,czy podobne do nich i jakieś Polskie wzmacniacze grały ładnie (napisze nie fachowo cykanie itd. wybacz za stwierdzenie. Wiem, wiem ze audiofil słucha muzyki bez żadnych podbarwien itd . ale nie w tym rzecz. Chodzi mi o to ze kiedyś robiono to inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cantony na pewno dadzą więcej szczegółów, ale nie można takiego dźwięku określić jako rozjaśnionego czy wyostrzonego.
Tak, że nie wiem, czy chodzi Ci o taki rodzaj grania. Tu rzeczywiście jak pisał Majtek, do takiego dźwięku trzeba dojrzeć.

Na pewno kiedyś robiono solidniej zbudowany sprzęt w danej klasie cenowej. W porównaniu z dzisiejszym.
Ale przykład Altonów zarówno jeśli chodzi o wykonanie jak o dźwięk, to niestety zły przykład.
Piszę świadomie, bo miałem takie kolumny.
I naprawdę nie wiem jaki rodzaj wrażliwości prezentujesz, jaki dźwięk jest Ci tak naprawdę najbliższy?
Może rzeczywiście powinieneś spróbować jak grają np. Quadral z serii Phonologue (najlepiej Phonologue Gold).
To takie Altusy czy Altony ale o wiele lepiej wykonane i dużo lepiej grające, choć w podobnym charakterze.
Albo jak wcześniej wspominałem starsze Focale, czy lepiej JM Lab'y. Ewentualnie Arcus z serii AS.

Ale tego trzeba by posłuchać. Nic w ciemno. Po prostu bądź cierpliwy i szukaj w swojej okolicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te canton bardzo mi się podobają gdyby dla mnie grały tak samo. ...juz znalazłem tłumacza w kwestii ebay. Jestem w gorącej wodzie kąpany ;-( wiem że to źle. Od lutego mam na olx ogłoszenia i cierpliwości juz mi brak, ale za pół darmo nie oddam tego co mam. Żona mówi że jestem na tym punkcie chory jak mało kto. Duchem i myślami jestem na forum i na ogłoszeniach, w domu mnie prawie nie ma....


Paradigm 9v6 mogę mieć za nie całe 2500
Wiele dobrych opini o nich. Próbować? ????


Witam. Jedne z tych canton ergo mogę mieć za 550 plus 80 euro za przesyłkę. Pewnie za drogo.... a czym się różnią rcl od scl ???? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkością i ceną. icon_mrgreen.gif

Michałwronki - nie idź na łatwiznę: wystarczy odrobina zaangażowania w temat i parę minut z wyszukiwarką i będziesz wiedział.
Na naszym Forum temat CANTON Ergo był już parę razy wałkowany - więc też powinno Ci wyskoczyć parę postów.
Masz zarówno różnice między tymi kolumnami jak i rys historyczny (które modele były wcześniejsze, a które późniejsze).

Bo wygląda to tak: zadajesz pytanie i czekasz na gotowca icon_eek.gif .
A Koledzy tracą kwadrans czy pół godziny, by Ci na to pytanie odpowiedzieć.

Pozdrawiam
PS. No i ponownie: nie pisz paru postów jeden pod drugim, tylko uzupełnij swój post (korzystając z funkcji EDYTUJ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, 1000, to dużo lepszy wzmak. Ale czy to musi być Yamaha? Przecież wzmacniacze tej firmy, jakkolwiek dobre nie są wyznacznikiem dobrego dźwięku.
Podejrzewam, że w cenie tego modelu można kupić o wiele ciekawszy, czy nawet lepiej grający wzmacniacz.
No, chyba że A-S 1000 będziesz miał za przysłowiowe psie pieniądze.

Oczywiście żadnej różnicy nie będzie dla niektórych, bo ... icon_mrgreen.gif ... wzmacniacze mają tylko napędzać kolumny, więc grają tak samo icon_lol.gif
No, ku... przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w cenie AS1000 wolałbym takie cacko:
http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...608824-172-1859

Z Yamaszki zdecydowanie wolałbym pre / power CX2/MX2, a jeszcze lepiej z jedynką w oznaczeniu.
Dwójka w bardzo atrakcyjnym cenowo zestawie:
http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...386732-172-1381

Jeszcze są taniutko takie monstra:

http://www.ebay.de/itm/Yamaha-AX-900-2-Kan...=item3aaf226013

http://allegro.pl/yamaha-ax-1090-wysoka-kl...5573098473.html

Nadmiar wolnej gotówki ulokowałbym w takie cacka:

http://allegro.pl/canton-digital-2-1-refer...5576906574.html

No ale to ja, a nie autor wątku icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

warto przejsc z yamaha as500 na as1000 ?
będzie wielka różnica ?



Cytat

Warto, 1000, to dużo lepszy wzmak.



Ale rozwiń łaskawie swoja wypowiedź. Dużo lepszy bo co?
Bo czego znów przybędzie? icon_wink.gif

Cytat

przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać icon_redface.gif


więc może pomyśl o pampersie

@michalwronki, as1000 to tylko wieksza moc, bajery, drewno.
W ślepo nie dasz rady odróżnić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzana, co Ty tu jeszcze robisz? Jesteś zwyczajnie gołosłowny.

Cytat

@michalwronki, proszę odsłuchaj sam. Twoja yamaha i silver2. Gwarantuje że zagra cudownie tylko proszę bądź obiektywny. Jeśli się myle daje słowo że wypiszę się z tego forum.


Cytat

jestem zdruzgotany MA Silver 2 plus yamaha as 501 plus cd yamaha 300 to padaczka (przepraszam za stwierdzenie) byłem dzisiaj w jednym z poznanskich salonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich....a więc chciałbym coś napisać o yamaha as1000...

suzana przeczytaj dokładnie i prosze mi uwierz.....

przede wszystkim, stało się , to co miało się stać i zakupiłem wyżej wymieniony wzmacniacz ( w porównaniu as500 a as1000 to jest dzień do nocy, ale wiadomo to jest dużo lepszy wzmacniacz, mocniejszy no i chyba musi być wszystkiego więcej, droższy itd )

dzwięk ; od razu widać, że jest duż dynamiczniej, bardzo rozdzielczy, jasny, czytelny, niskie tony na mission m35i schodzą chyba pod podłoge, wysokie na miejscu, srednica okej...fakt nie we wszystkich utworach, ale tak jest pewnie w każdym sprzęcie ( różne gatunki muzyki ) i prosze zauważyć,

mój pokój jest za mały na missiony, mam je badziewiasto rozstawione, ale niestety inaczej nie moge, co byłoby gdybym miał odpowiednio wszystko rozmiesczone tak jak być powinno ??? albo kolumny lepszej klasy ??? az strach pomyśleć icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

utwory, np. ATB powalają na kolana.

mam jeszcze małe pytanie....

czy idzie do as1000 podłączyć suba. pytam bo mam go jeszcze w domu i żal mi go sprzedawac a tak troszke odciążyłbym moje miśki...

na okablowanie jeszcze przyjdzie czas, moze mission sprzedam, ale, ale zobacze jeszcze co i jak to będzie



pozdrawiam serdecznie



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kostku, to nie zestawienie silverów2 z yamahą koledze tak nie przypasowało tylko same kolumny po prostu nie podeszły. Nigdzie nie napisał że z dopiero z denonem, czy innym wzmacniaczem nagle zrobiło się super.

@michalwronki, pobaw się trochę, zrób parawan, dwa wzmacniacze - as500 i as1000, poproś kolegę żeby Ci podłączał te wzmaki tak żebyś nie widział i odgaduj który gra. Bo jak się patrzy na droższy sprzęt to wiadomo że musi nagle zrobić się wszystkiego więcej.
To tak samo jak do auta wlejesz 98 oktanów (nie wiedząc nawet o tym że silnik nie jest przystosowany) i nagle jak Ci się osiągi poprawiają.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ze w głowie może urodzić sie to, ze jest lepiej....

ale słychać to gołym uchem, Ty masz as700 chyba i wyśmienite monitor audio, ciekawe jak zagrałaby u Ciebie ta as1000
( myśle że również lepiej ) to jest jednak inny wzmacniacz


chłopaki a jakie kable głośnikowe polecalibyście, no i może jakieś fajne radyjko ( srebrne ) a kabelki jaśniutkie, basu mam dużo icon_wink.gif
i może jeszcze dac ?

mam 650 zł to nie za wiele, może rozłoże to na etapy, kupie jedno potem drugie, tylko co pierwsze ?

czy poczekać na przypływ gotówki, sprzedaje jeszcze as500 na olx

i skąd ściągacie pliki wav z netu ? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada - kup najzwyklejsze kable z czystej miedzi i nie wydawaj bezsensownie kasy. Ja wiem ,ze tu zaraz f1angel z kolegami zaczną dobierać Ci kabelki i wmawiać ile one wniosą i ile czego przybędzie, ile odejdzie a Ty potem wpadniesz w kolejny zachwyt.
Ja Ci najpierw proponuje zdać sobie w końcu sprawę z najważniejszej tutaj rzeczy. I uwierz nie mówię tego złośliwie tylko zauważam że bardzo błądzisz i chyba sam tak naprawdę nie wiesz czego chcesz.

Cytat

mój pokój jest za mały na missiony, mam je badziewiasto rozstawione, ale niestety inaczej nie moge



"Dopóki nie ustawimy poprawnie kolumn oraz nie zapanujemy nad pierwszymi odbiciami fal dźwiękowych, inwestowanie w kable, elektronikę bądź inne akcesoria nie ma najmniejszego sensu."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy inaczej nie twierdziłem. Jeśli tendencyjny obszczekiwaczu śledzisz wątki Michalwronki od początku, to wiesz co pisałem o Missionach (jeszcze gdy Moby Dick proponował wykorzystanie subwoofera), ich wielkości i nieprzystosowaniu warunków pomieszczenia do przyjęcia tak dużych i trudnych w ustawieniu oraz do wysterowania kolumn.

Michalwronki, jeśli kupiłeś ten wzmacniacz A-S 1000, to zrób ślepy test i opisz tu na forum.
Niech się w końcu ten xxxx... icon_mrgreen.gif Ale pewnie będzie miał jakieś inne argumenty.
A najlepiej abyś zrobił to samo z kablami. Masz pewnie ze dwie pary głośnikowych czy interkonektów by to
zrobić. Zrób to proszę. Jeśli nie usłyszysz żadnych zmian (na kablach czy nawet na wzmacniaczach),
to ... zresztą sam wiesz.

Tak swoją drogą szkoda, że nie dołożyłeś trochę kasy i nie kupiłeś tego ASR Emitter. Klasa wzmacniacz.
A kolumny, to sam wiesz, że od początku proponowałem Ci inne, mniejsze, łatwiejsze do ustawienia.
Więc niech sunia mi nie wmawia (jak zwykle) pewnych rzeczy nie znając całości naszej tu korespondencji na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zauważam że bardzo błądzisz


Michałwronki, jak widzisz nazwanie poleconego przez Suzanę zestawu "padaczką" zaowocowało krytyką także Twojej osoby. Przypuszczalnie gdy za chwilę napiszesz, że słyszysz różnicę między poszczególnymi kablami zostaniesz obsmarowany przez Suzanę od stóp do głów za pomocą niezbyt sympatycznych określeń. Nie ma zmiłuj. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...