Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Profi na jedynki nie stać mnie ;-(
Rcl jeszcze tak icon_wink.gif
Odezwał się do mnie Kolega Krzadam....

Ma jeszcze rcl. może będzie tak miły i zaprosi mnie na odsłuch do siebie.

Jeśli nie, to zrozumiem.

Kolega Majtek2013 mnie również zaprosił i jest jak to się mówi " wielki " ale do Kolegi Krzadam mam bliżej icon_wink.gif

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc, nie pomijając F1angel oraz RoRO no i mojemu kumplowi MobyDic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michale icon_smile.gif . Jak wrażenia z porównania wzmacniaczy Yamahy 500 i 1000 ? Ciekaw jestem. Bo z tego co czytałem 1000 ma łagodniejsze wysokie tony i mniej twardy bas.
Nowe kolumny świeżo wyciągnięte z pudełka często grają bardzo płasko, szczególnie na basie. Monitor audio bywa że tna po uszach ale najwyższym zakresem góry. Ten niższy zakres bywa w nich złagodzony. Miałem kiedyś do czynienia z silverami wolnostojacymi z 4ma głośnikami i właśnie grały dość ciepłym dźwiękiem. Generalnie właśnie zbyt łagodnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj MobyDick....as500 a as1000....jak juz wcześniej pisałem, różnica dzień do nocy, więcej szczegółów i wszystkiego....

a jesli chodzi o wysokie ? mi się wydaje, że właśnie jest ich więcej jak w as500...tylko te moje miśki heheheh icon_wink.gif

a co do silver 2 MA.... no wtedy była to masakra na tej as501
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej informacji może łączyć się z mniejszymi wyostrzeniami. To skutek niższych zniekształceń. Mniej utwardzony bas zwykle brzmi potężniej , a poprzez to jest go więcej. Tyle że jeśli połączy sie to z kolumnami słabo kontrolującymi niskie tony , uzyskuje się buczenia. Przy lepszym wzmacniaczu i dobrych kolumnach prawidłowo ustawionych w mniejszym stopniu trzeba się posiłkować regulacjami barwy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te canton-y mnie przyciągają....no i ten kontroler icon_wink.gif, bas refleks z przodu, no i te gabaryty icon_wink.gif

no ale jak na razie czekam. moge jechac do Kolegi Majtek2013 jakieś 190 km w jedną strone sobie je posłuchać, jestem mu wdzięczny za zaproszenie,

ale znalazłem Kolege Krzadam, który jest chyba z poznania i miałbym bliżej do niego, tyle tylko, że czekam za odpowiedzią. na razie mi sie nie śpieszy....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko potwierdzę to co pisał f1angel. Zamiast rozpraszać się na kupno kabli , lepiej zgromadzić pieniądze na kolumny które będą grały tak jak chcesz. A przynajmniej znacznie lepsze niż kolumny podobnej jakości lub gorsze od tych które masz z myślą ze może zagrają lepiej. Te Cantony zapowiadają się obiecująco. Nigdy tych kolumn nie słyszałem. Dlatego nie mam zdania na ich temat. Tańsze kolumny tego producenta jakoś nigdy mnie nie przekonywały do siebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wiecie panowie, że jednego dane kolumny czy wzmacniacz przekonują, albo są tym czego się szukało. A kogoś innego przekonuje coś zupełnie innego.
Ja też nie przepadam za Cantonami, choć wysokie modele są dość neutralne i grają na naprawdę wysokim
poziomie. Tu z całą powagą muszę to przyznać. I jeśli ktoś szuka neutralności, szczegółowości czy raczej rozdzielczości, dobrej sceny stereo, ładnych wybrzmień, szybkiej odpowiedzi są to kolumny dla niego.
Zafałszowanie w barwach też nie będzie.
Ja wolę kolumny grające pełniej, bardziej soczystą, nasyconą średnicą. Ogólnie cieplej, łagodniej, choć na pewno z nie mniej rozdzielczą górą (kopułka Esotar T330 D).
Ale patrząc na preferencje kolegi Michalwronki przypuszczam, że charakter dźwięku jaki prezentują kolumny Canton z wyższych serii może być tym, czego szuka.
Niestety w głowę się nikomu nie wejdzie, szczególnie jeśli ktoś ma niewielkie doświadczenie w sferze audio
i tak naprawdę chyba nie do końca wie, czego chce.
Przepraszam Michalwronki, że piszę tak o Tobie w trzeciej osobie. Chciałem tylko naświetlić ogólną sytuację koledze MobyDick'owi.
Oczywiście zanim nie posłuchasz nie rób ani kroku do przodu. To i tak (podróż) będzie tańsze niż kupienie kolejnych nie trafionych kolumn.
Taki odsłuch będzie mocną wskazówką zarówno dla Ciebie jak i dla nas.
Nie muszę chyba przypominać, że na odsłuch musisz wziąć swój wzmacniacz, kable i źródło. Czyli system który znasz. Szkoda, że nie możesz dokonać takiego odsłuchu u siebie w pokoju. Ale to byłoby już naprawdę coś.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wzięcie ze sobą również kolumn Mission byłoby bardzo niewygodne.
Ale oceniłbyś jak one grają w stosunku do pomieszczenia kolegi i jak grają Cantony z Twoim wzmacniaczem. Takie coś naprawdę polecam. Myślę, że kolega pomoże Ci wypakować sprzęt.
Będziesz miał za to o wiele pełniejszy pogląd na sytuację.
I radzę Ci tak zrobić, bo inaczej będziesz miał bardzo zawężoną skalę odniesienia i będziesz żałował, że Ci się nie chciało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Missionki zmieszczą się do auta, to nic tylko brać do porównania. Jeden obraz jest wart tysiąc słów, jeden odsłuch też icon_wink.gif

Informacje o Digitalach adresowałem do Majtka2013, natomiast Tobie Michał proponowałem wystawione na allegro Digital 2.1 (o jedynkach zapomnij, nie ten metraż). Szkoda, że nie dasz rady się szarpnąć. Wydają się być drogie, kiedy jednak porównać ich cenę z konstrukcjami konkurencji - mam na myśli podobną klasę grania - nagle stają się bardzo atrakcyjne i przystępne. Nie wiadomo, kiedy znów będzie okazja. Ale nic to, nie ma tematu. Jeszcze nie wiadomo, czy brzmienie Cantonów Ci będzie odpowiadać icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Profi. Bo na pewno Digitalki są kolumnami dużej klasy. Ale też zależy kto jakie ma priorytety.
Generalnie dołożenie takiej sumy, by mieć świetne kolumny jest rzeczą opłacalną.
Ale jeśli ktoś nie musi mieć czegoś akurat najlepszego w danej klasie, zakładając jak piszesz, że takie brzmienie mu odpowiada, to nie ma co... icon_biggrin.gif
Ja wiem, że jak pożałuję na coś lepszego, co mogę jednak dosięgnąć i kupię coś dobrego, ale jednak gorszego, to bardzo szybko żałuję.
Kolega nie zrobi na pewno błędu kupując tańsze kolumny. Pod warunkiem oczywiście, że takie brzmienie będzie mu odpowiadać.
Z jeszcze innej strony nikt nie obiecywał, że będzie łatwo icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalwronki
Ruszyłeś się wczoraj do Ostrowa Wielkopolskiego do kolegi Majtka2013?

Bo rozważania teoretyczne to jedno, a odsłuchy i spotkanie audiofilskiej(lubnej) braci to drugie icon_smile.gif
No i ciężko brać jakiś sprzęt w ciemno, jeśli nie wiesz czy taki sposób grania jest dla Ciebie.

Kolejna rzecz - z jednej strony Digitale to fajne kolumny, ale z drugiej strony zarzynanie się finansowe nie jest zdrowe.
Stąd sugestie moje i kolegów, by skupić się na zakupie sprzętu, a lepsze kable to na końcu (szczególnie przy ograniczeniach finansowych). Poza tym kabel można kupić na odległość, bo bezpieczna przesyłka w takim wypadku to "pikuś" icon_lol.gif

Profi
Twoim zdaniem do jakich metraży przeznaczone są Digital 1/1.1, a do jakich 2/2.1 ?
Granica to 25m^2?
I czy jest coś na ten temat w instrukcjach Cantona?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dwójki wystarczająco mnie zblazowały, na ostatnim Audio Show może 3-4 systemy jeszcze mnie urzekały.



Ponawiam prośbę, bo ciekaw jestem jakie to były systemy.

Ja od razu zrewanżuję się tym, że jak dla mnie to w zeszłym roku nic aż tak mnie nie ujęło.
Na pewno dobry dźwięk zaprezentowały Avantgarde Acoustic, Ayon, Transrotor, a także Wile (dawny Sound Art), Bodnar Audio. Oraz zestaw Wilson Audio ze wzmacniaczem D'Agostino i dzielonym źródłem DCS.
Natomiast jeszcze rok wcześniej, nie po raz pierwszy zresztą naprawdę zachwycił mnie dźwięk kolumn Franco Serblin Ktema z elektroniką Jadis.
Zazwyczaj nie opuszczam prezentacji Hi-Fi Clubu ale od kilku już lat wychodzę stamtąd z dużym niedosytem.
Najlepsze wrażenia miałem gdy kolumny Thiel grały z elektroniką McIntosh.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są jeszcze inne Cantony poza Digitalkami...

Np. w Łodzi są Canton Nestor 902 DC - para używanych za 2500zł, chyba w idealnym stanie.
http://allegro.pl/canton-nestor-902-dc-kol...5614813447.html
Tylko że cena jest pewnie jeszcze do zbicia, bo sprzedawca już parę razy je wystawiał i nie udało się ich sprzedać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro,

niestety jak dotąd nigdzie nie znalazłem informacji o minimalnej czy maksymalnej dedykowanej powierzchni dla Digitali, ani w instrukcjach ani w katalogach. Bazując na suchych danych papierowych przypuszczam, że max. 100 - 130 m^2. W przypadku jedynek coś mi świta, że najlepiej od 40 m^2, a dwójki... hmm, trudno powiedzieć. Z własnego doświadczenia wiem, że na moich 17 metrach dwójki po kalibracji grały bardziej zdyscyplinowanym basem niż Ergo SC-L. Lepszy impuls, większa swoboda, lepsze zejście - choć papierowe parametry identyczne. Nie miałem absolutnie poczucia "duszenia" się kolumn.

Kontroler z mikrofonem widocznie pozwala kolumny "wcisnąć" do mniejszego metrażu niż sugerowałyby ich parametry i gabaryty.

F1angel, tak na szybko, bo już odpływam:
Wilson Audio / D'Agostino / dCS
MBL
Wile, choć sporym ograniczeniem były kolumny w tamtym pokoju
ASC Pentoda

Byłem krótko, nie wszędzie wchodziłem, nastawiłem się na rekonesans słuchawek.
Jak czas pozwoli, wrzucę coś do wątku o Audio Show, żeby nie robić śmietnika w temacie kolegi.
Najlepszym zestawem jak do tej pory był dla mnie referencyjny system MBL-a w Monachium
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest , że jeśli kolumny są podłączone z użyciem procesora z mikrofonem i ten umożliwia adaptacje brzmienia kolumn do pomieszczenia. Nie można mówić o jakimkolwiek zakresie powierzchni pomieszczenia. Ograniczeniem staje się tylko możliwość ustawienia tak aby zapewnić kolumnom odpowiednią odległość od ścian bocznych i to czy dane kolumny będą w stanie zapewnić nam wystarczające natężenie dźwięku ( to zależy głownie od naszych oczekiwań ). Coś takiego zapewniają nawet niektóre amplitunery kina domowego wyposażone w mikrofon. Niektóre subwoofery również to potrafią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Siema chłopaki. Kolega od canton ergo rcl się nie odezwał. Także stoję w miejscu. Ale gdzieś około środy będę miał jakieś 2600 zbędne a trochę później może jakieś 3100 także zaczniemy szukać kolumn, może kabli, tunera no i dac-a...
Pozdrawiam icon_wink.gif

F1angel jestem za. .... pozdrawiam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór wszystkim.

a więc tak....stoje z wszystkim....na odsłuchach nie byłem, brak czasu....kolega z poznania sie nie odezwał...jedyne co sie ruszyło to, to, że mam już 2600 zł....

mission m35i poszły, as500 poszła, rx1900 poszła, m3c2i poszło, bds671 również.... ( myśle, że dostałem ładne pieniążki, za to co miałem )
no i pojawiła sie yamaha as1000 jak pamiętacie....

zostały tonsil maestro 60 II i subwoofer dual 9.1 które kiedyś znajdą szczęśliwego nabywce, a ja kupie tuner i interkonekt

no i sprawa bardzo mnie nurtująca - kolumny ;-(

znalazłem na ebay elac cl 515 jet, ale troche poczytałem o elac 510, no i była wypowiedz, że mają bardzo dobre wysokie tony, bardzo szczegółowe

może wie ktoś, jaka jest różnica między 510 a 515 poza budową skrzyń ?

qrcze canton ergo rcl podobają mi sie bardzo, kusi mnie ten przetwornik do wysokich i niskich tonów w zestawie, ale szczerze powiem, boje sie kupić za tyle dendenów tak stare kolumny...

czy moje obawy są uzasadnione ? elac-i chyba są młodsze, z kolei mógłybm pojechać na odsłuch mm rx6 i kupić używane, ale znowusz one wydawają sie jakieś malutkie ;-( tak samo jak Focal JmLab coś tam , coś tam....boje się, że nie dadzą czadu itd...

quadral phonologue gold kolejny przykład, nie sa wizualnie brzydkie, ale znowusz ich wiek ? już dawno pewnie są pełnoletnie ;-(

za chwile ktoś mi napisze, że wydziwiam i , że jestem trudnym pacjentem do zdiagnozowania choroby icon_mrgreen.gif ale cóż bedzie miał racje.

to co kupie z pewnością bedzie moim ostatnim zakupem i chciałbym aby cieszyło mnie do końca moich dni a co najmniej do końca sprawności moich uszu icon_mrgreen.gif bo w przeciwnym razie sfiksuje do końca na punkcie audio ;-(

ot, to taka moja historia, zaczerpnięta chyba z serialu Trudne sprawy, Dlaczego ja , albo zamiast z filmu Angielski - to Trudny Pacjent;-(;-(;-(

co o tym sądzicie ? krytyka w moim kierunku mile widziana.

pozdrawiam wszystkich obecnych i tych zaglądających na forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

qrcze canton ergo rcl podobają mi sie bardzo, kusi mnie ten przetwornik do wysokich i niskich tonów w zestawie, ale szczerze powiem, boje sie kupić za tyle dendenów tak stare kolumny...

czy moje obawy są uzasadnione ?

Cantony kupisz jako 10-20 letnie kolumny.
Mają gumowe zawieszenie i jest bardzo duża szansa, że pograją kolejne 20 lat.
Dla mnie stare kolumny to raczej 40to-letnie (czyli te z lat siedemdziesiątych).

A poza tym - nie przesadzaj, że kupujesz sprzęt "do grobowej deski".
Pograsz 5 czy 10 lat i znowu zaczniesz szukać (albo nawet wcześniej).
Jak już wpadłeś w wir audio - to nie ma zmiłuj, co jakiś czas większość ludzi robi zmiany (unowocześnia albo przechodzi na wyższy poziom).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...