Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hey. Krótkie pytanie. Gdybyście mieli wybrać canton ergo rcl, elac 510, 512, 515....to które byście wzięli ? Priorytet jasne brzmienie i niezły bas. Pokój 17 m2.
Muzyka Pink Floyd, The Doors, Jean Michael Jarre, Republika inne gatunki również tylko nie disco polo czy wogóle jakieś disco....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła zagwozdka dwie marki i co, albo monitor, albo podłogowe ? Każde z tych marek i serii na swój sposób są dobre i chwalone. Wspomniany elac 510 w kategorii monitor jest super, Canton to też świetna firma, ale i udane są jednakowoż te nowe wspomniane AA phoebe III , a i inne wymienione nowe podłogowe też ( metraż wszak pozwala) no i można posłuchać- nie kupować w ciemno.
Z moich obserwacji yamaha nieco ożywia elacki , których dźwięk uchodzi nieraz za lekko zaokrąglony w krawędziach i wybrzmiewaniu- nie agresywny, choć dokładny w przekazie, Canton może ciut bardziej ofensywny, ale to głupia statystyka i gdybanie, są różne modele, różne gusta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy dużo i ostro w górnych rejestrach to to samo co dobre wysokie tony? Bo tak odbieram popularne serie kolumn Klipscha. O ile mnie pamięć nie myli miałeś chyba mission m35i jak tak, to owszem mission nie jest wyjątkowo selektywny, czy detaliczny, ale żeby zaraz Klipsch ?
Tu chyba złotym środkiem byłyby wspomniane Monitor audio RX6 ( także wizualnie względem klipscha ) i Audio Academy phoebe III które zaskoczyły mnie swoją selektywnością w górze pasma i niemal perlistością informacji ( ale bez świdrowania w uszach ) jędrnym basem i to na dużo gorszym wzmacniaczu niż Twój.

Cytat

1. monitor audio rx6 za 2499 utargowalem na 2350 icon_wink.gif




Cytat

Słyszałem że bx to gorsze od rx. .chylę się ku elac-owi



Cytat

Chyba że mówisz o serii Silver, która weszła dopiero do sprzedaży.


Michalwronki masz rację RX to seria wyższa od BX. Nowy świeżutki model np. silver 6 to lifting modelu RX 6 - które to są jeszcze czasem w salonach i to właśnie sporo taniej od najnowszego silvera.
Celdur tak jak Twój model MA bx5 to w najnowszej odsłonie sprzedawany teraz w sklepach MA bronze 5, nowszy, droższy, no bo nowe to lepsze, a lepsze wrogiem dobrego i biznes się kręci icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki. Napalilem się chyba na Audio Academy Phoebe III ale gość wymieniał w nich głośniki średnio niskotonowego i można powiedzieć że robił to sam, no i poprostu coś mi tu śmierdzi, czy są oryginalne jak było to zrobione. Papierów nie ma, tylko ma dowód zakupu z allegro. A czy są to oryginały? ?? Nie wiem nie znam się. Z ceny zszedł na 2100 zł.
Ja na tą chwilę mam 2700, sprzedałem mission i as500 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałwronki
jak chcesz - to mogę zmienić tytuł tego wątku, tak by był bardziej aktualny...
Np. "Jakie kolumny do 17m^2. Początkowo do wzmacniacza AS501, a teraz (post 170) kolumny do Yamahy AS-1000"

Napisz teraz wyraźnie ile możesz przeznaczyć na kolumny i czy jeszcze czegoś potrzebujesz. Czy aktualne 2700zł to na same kolumny (ewentualnie czy dopuszczasz jeszcze ciut wyższą kwotę jak będzie coś ciekawego)?

Pozdrawiam
PS. A co do kabli to mam nadzieję poczekasz aż kupisz kolumny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo...tak poprosze o zmiane...

na kolumny mam 2700....mam jeszcze do sprzedania tonsil i subka...także bedzie jeszcze jakies może 500 lub 600 zł, ale będe jeszcze kiedyś potrzebował tuner, bo lubie słuchać radia, no i jakiś interkonekt aby to podłączyć.

kable do kolumn ? na razie o nich nie myśle...

sprzedający AA Phobe napisał....'' W moich AA zostały profesjonalnie wymienione głośniki średnio-nisko tonowe obydwa na oryginalne Visatony - stare zostały wgniecione przez 3 letnie dziecko icon_smile.gif tak ze serce kolumn właściwie nowe - wymiana 2 m-ce temu...Niestety nie odnalazłem papierów. Ewentualnie mogę przesłać dowód wpłaty na Allegro za 2 głośniki icon_smile.gif Głośniki wymieniał w kolumnach sąsiad "złota raczka ''

a z czego jest zrobione zawieszenie w głośników w tych kolumnach ?

MobyDick poprosiłem o dowód zakupu, namiary na sprzedającego , jaki symbol mają te nowe głosniki, ewentualnie fotki

a co sądzicie o głośnikach wstęgowych? są lepsze od normalnych? jest wiecej wysokich ?

może takie coś ? dali ikon 2mk2 lub dali ikon 6mk2 gdzies upoluje

cały czas wybieram sie do salonów do poznania, na jakieś odsłuchy, ale brak czasu i jak zaczne tam przebierac i do tego jeszcze nic nie kupie od nich, bo bedzie to wyprawa zwiadowcza , to mnie chyba powieszą za jądra hahaha...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęgi jak najbardziej - ale nie zawsze i na pewno nie w najtańszych modelach.
To tak w mocnym skrócie...

Ładnych 10 lat temu słuchałem (w nieistniejącym już warszawskim salonie audio) kilku modeli i niestety podłogowe dopiero przy kwocie 5-6 tysięcy wstęgi grały. Do 4tysięcy kopułki były zdecydowanie lepsze (potwierdził to też sprzedawca - akurat przez godzinę czy dwie nie było nikogo innego w salonie i mogliśmy sobie na spokojnie pogadać i posłuchać).
Jest to też oczywiście pewne uogólnienie
Jako ciekawostkę dodam, że np. bardzo spodobały mi się w tanich podstawkowych kolumnach do tysiąca za parę brzmienie kolumn KODA K5200S i uważam je za udany model - a poza tym można je dać do modyfikacji u NEELa za rozsądne pieniądze). Natomiast wstęgowe głośniki w miniwieżach Philipsa za tysiąc-dwa tysiące to pomyłka.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałwronki

Tylko proszę pamiętaj, że jest to mimo wszystko uogólnienie odnośnie wstęg i zdarzają się wyjątki (choćby te moje Kody icon_cool.gif ... ale to w niedrogich podstawkowych - bo porównując je z modelami po 2-3 tysiące oczywiście "polegną").
A poza tym inne były wtedy ceny (zazwyczaj niższe - szczególnie w przypadku polskich kolumn, no ale nie znam obecnie polskich kolumn ze wstęgami), no i obecnie rozglądając się za używanymi kolumnami możesz dorwać niezłe kolumny np. firmy ELAC w Twoim zakresie cenowym (lub w zbliżonej cenie).
W każdym razie może się zdarzyć, że coś ciekawego trafisz - i nie trzeba szukać używek za 5 i więcej tysięcy.

Zmieniłem temat wątku - mam nadzieję, że podoba Ci się icon_cool.gif
Początkowo pytałeś o MA Silver 2, potem się zmieniło (od 170 postu, niby wcześniej-ale w tym poście napisałeś dokładnie czego teraz szukasz)
Jeżeli mam coś jeszcze zmienić to pisz...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo będzie gites majonez icon_mrgreen.gif

musze sledzić i patrzec....

jest elac....http://allegro.pl/elac-512-jet-okazja-i5689489120.html

ale cena ? nie za wysoka? dzwoniłem i zszedłby do mniejszej kwoty ale nie zostałoby nic na tuner i reszte ;-(

już mam odpowiedż od gościa ... '' Głośniki to Visatony W170 S niedrogie ale świetne głośniki, które są montowane oryginalnie w tych kolumnach. Zakup 29.6.2015 niestety Allegro już zarchiwizowalo dane transakcji, z tego względu nie prześle szczegółów transakcji. W każdym razie dają 3 lata gwarancji na te głośniki. Zresztą - podstawa to odsłuch, twierdzę, ze w tych pieniądzach takich kolumn pana nie dostanie... ''
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cena jest dobra i zdecydowanie nie za wysoka. icon_cool.gif
Słuchałem tych kolumn z wysokim modelem CD i integry Vincenta (i na dość drogich kablach), ale niestety nie powiem jak by zagrały z Twoją Yamahą.
To może być jednak za ostro (mam nadzieję, że temat "ostrości" nie wywoła podobnego poruszenia jak na początku Twojego wątku).

Zdecydowanie są to kolumny które warto by było sprawdzić OSOBIŚCIE z Twoim wzmacniaczem i to na różnych płytach.
Z uwagi na to, ze jest to Poznań i już się zaczyna weekend - ja bym jechał!

A tunerem się nie przejmuj - możesz kupić chwilę później, a poza tym tuner Yamahy trafisz pewnie koło 100zł (a jak będziesz chciał wyższy model i z możliwością sterowania pilotem - to przejdziesz później na taki, pod warunkiem że ten tańszy nie będzie już miał takiej opcji)

Pozdrawiam
PS. A tutaj masz dane techniczne tych kolumn
http://www.elac.com/en/archive/archiv_prod...alt.php?f=44201
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - sprzedawca ma też kabel zasilający Melodika (wtyki takie sobie, ale kabel najprawdopodobniej fabrycznie zrobiony, cena nowego to prawie 300zł).
http://allegro.pl/kabel-zasilania-melodika...5691689619.html
Więc zainteresuj się też i kablem (np. w ramach dodatkowego upustu).


Dla leniwych - dane techniczne kolumny ELAC 512 JET (jest to wersja podłogowa kolumny ELAC 510)
Specifications (Specifications and design features are subject to change.)
Dimensions H × W × D / LS plinth 935 × 200 × 285 mm / 33 × 286 × 286 mm
Gross Volume 53 l
Weight 21.5 kg
Principle 2-ways, bass reflex, damped
Woofer 1 × 180 mm AS cone
Tweeter 1 × JET
Recom. Amplifier Power at Nominal Impedance 40-250 W / channel
Crossover Frequency 2,800 Hz
Sensitivity 87 dB / 2.83 V / 1 m
Nominal Impedance suitable for amplifiers (from ... to) 4 Ω
4 ... 8 Ω
Minimum Impedance 3.6 Ω at 160 Hz
Frequency Range acc. to IEC 268-5 30 ··· 35,000 Hz
Nominal / Peak Power Handling 100 / 150 W
Finishes: veneer: cherry
lacquer: black, silver shadow at extra cost
Production Period: 08/2000 - 05/2002

Pozdrawiam - i powodzenia!
Bo to jednak sporo wyższa półka niż Phoebe - i masz je w okolicy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...