Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

No cóż.... chciałeś kiedyś wejść w wyższe (droższe) modele kabli głośnikowych - a tutaj masz niezły zasilający za "stówkę".
Wiem, że jest to dodatkowa "stówka" - ale warto (szczególnie przy targowaniu się o cenę końcową, bo zazwyczaj sprzedawca woli coś dołożyć by zachęcić klienta - zamiast dalej opuszczać cenę).
Bo podejrzewam, że masz w Yamaszce zwykły (tzw. "komputerowy") kabel zasilający.

Co do mocy: to Twoja Yama ma wystarczający "power" do tych ELACów, bo najniżej (wg specyfikacji) schodzą do 3.3oma przy 200Hz - więc mogło być gorzej. No i przede wszystkim nie będziesz grał na maksymalnej głośności, tylko na normalnych poziomach.
A przecież AS-1000 może współpracować nawet z kolumnami schodzącymi do 2 omów.

Pozdrawiam- i powodzenia, bo ja też już kończę na dziś icon_rolleyes.gif
PS. Czytałeś pewnie test "tysiączka" CD i integry na HiFidelity...
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0809/yamaha.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Święta racja. ELAC'i są świetnymi kolumnami. A głośnik wysokotonowy JET, to gwarancja bardzo dobrej rozdzielczości wysokich tonów.
Jeśli tu by coś nie zagrało, to na pewno nie będzie wina kolumn.
Natomiast niskie tony są raczej krótkie, rytmiczne niż duże, napompowane, potężne. ale schodzą stosunkowo nisko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sklasyfikowalibyscie trzy modele kolumn które przykuly moją uwagę. Oczywiście na wynik końcowy co ewentualnie kupie nie będzie miało to jakiegokolwiek wpływu- tylko odsłuch

Monitor audio rx6
Audio Academy Phoebe III
Elac 512

Myślę że pewnie odwrotna kolejność jak wymieniłem.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jak sklasyfikowalibyscie trzy modele kolumn które przykuly moją uwagę. Oczywiście na wynik końcowy co ewentualnie kupie nie będzie miało to jakiegokolwiek wpływu- tylko odsłuch

Tak samo jak ceny nowych produktów - ELAC górą icon_smile.gif
I kolejność taka, jak się domyślałeś...

Szczególnie że Twoja Yama ma wystarczający potencjał by "trzymać za pysk" 18centymetrowy głośnik 512tek. Bo ELAC lubi (i wymaga!) mocnego wzmacniacza. Z Twoja starą 500ką nie miałbyś raczej szans...

Natomiast tłumaczenie właściciela Phoebe wygląda wiarygodnie icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność faktycznie polecał bym właśnie odwrotną w jakiej ułożyłeś kolumny.

Pylon Audio Topaz 20 bym zdecydowanie odradzał do Yamahy która masz. Łączy je z Phoebe III ten sam głośnik nisokśredniotonowy Visatona W170 S. Głośnik ten z wyglądu dość przeciętny , ma również dość przeciętne parametry. Jednak wiem że dobrze zaadaptowany potrafi grać dość przyzwoicie. W Phoebe III użyto jednak bardzo dobry ( przy swojej cenie niewiele wyższej od głośnika Visatona ) głośnik wysokotonowy Seasa oferujący chyba to czego szukasz Michale. Głośnik wysokotonowy Topazów to papierowy stożek. Jego budowa jest dość anachroniczna lecz sprawdza się w połączeniu ze zbyt łagodnie grającą elektroniką. Jednak na przejżystość wysokich tonów niemożna tu liczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celdur
Ale nie grają identycznie... Jest różnica między seriami!

Michalwronki
zerkałem ostatnio na tunery Yamahy - a Twój tysiączek w jakim jest kolorze?
Preferujesz (w przyszłości - bo chyba się trochę "spłuczesz") starsze (i często wyższe serie) modele - czy raczej coś świeższego i z RDSem (i najlepiej obsługą pilotem, ale ceny to już raczej koło 200zł)?
Choćby TX-492 (RDS i obsługa pilotem) z poniższej aukcji (za 169zł)
http://allegro.pl/yamaha-tx-492rds-znakomi...5664067500.html


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak samo jak przedmówca!

Poza tym jak głośnik jest łatwo dostępny i stosunkowo niedrogi, to zazwyczaj nie warto go podrabiać. Szczególnie, że możesz go kupić u budzącego zaufanie sprzedawcy (nie tylko w "Studio Dźwięku" ale i w Conradzie - czyli kupując 2 głośniki przekraczasz 200zł i powyżej tej kwoty co jakiś czas masz bezpłatną dostawę).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dajesz na górę tylko? Nie chcesz mieć najlepiej zbalansowanego dźwięku?
"..Jeśli masz pojedyńczy kabel dobrym rozwiązaniem jest podpięcie na krzyż, sugeruje tak wielu producentów kolumn, wtedy obydwie sekcje dostają równą wartość sygnału"
Było to już wałkowane na forum wiele razy i ja też się do tego połączenia przekonałem. Różnicę słychać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...