Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cytat

Wy pieprzycie głupoty, drapiecie się, to i ja mogę pieprzyc bzdury. Zadałem jedno pytanie a tu TRYLOGIA i prawie bijatyka.
Mam podłączone do góry.
Tak myślę na jakim forum pytać o tuner czy kable głośnikowe icon_biggrin.gif

Na razie nie pytać - tylko zbierać kasę (jak sam napisałeś po zakupie kolumn)
I spokojnie słuchać, nie przejmując się niczym (pisałem to już ładnych parę razy).

MobyDick - przestań teoretyzować i zamieszczać wykłady.
Na początku wątku Michalawronki pojawiły się posty mało związane z Jego wątkiem, a teraz (jak słusznie zauważył) znowu się zaogniło icon_eek.gif

Kolejne "teoretyczne" rozważania na ten temat pójdą do kosza! Szczególnie że wypowiadała się osoba która tego modelu nie słuchała.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co się przejmujesz. Po prostu przypadek i... statystyka. Twoje tematy są długie, więc zawsze coś może się zdarzyć.
A poza tym, to tylko dyskusja. Wszyscy żyjemy i mamy się dobrze icon_biggrin.gif
Co Ty z tego możesz mieć? Ano to, że możesz spróbować tego i tamtego a sam zdecydujesz co Ci najbardziej odpowiada.

No właśnie. Co to znaczy "nijak"? Bo to trochę jak foch icon_wink.gif
Myślałem, że opiszesz wszystko choć w kilku zdaniach.

MobyDick, sądziłem, że poważnie odpowiesz na moje pytania. Ale jak widzę piszesz poniesiony własną fantazją o czymś zupełnie innym. icon_rolleyes.gif
Co ma piernik do wiatraka, czyli kryształy w poprzek w zaciskach, skoro jak Ci pisałem prad nie płynie przez te kryształy ale najkrótszą i najbardziej dogodną drogą, czyli przez przewód głośnikowy, który tylko przeprowadzony jest przez trzpień zacisku głośnikowego.
Widzisz to, potrafisz to sobie wyobrazić, wiesz o czym piszę? Bo mam wrażenie, że dziad swoje i baba swoje icon_wink.gif
Ja się na prądzie akurat znam, bo jestem elektromechanikiem z wykształcenia. Więc to co akurat piszesz, to rzeczy wyrwane z kontekstu i posklejane byle jak. Dla laika może to ma sens. Dla mnie jest nieskładne i niestety bezsensowne.
Nie odpowiedziałeś mi jak to się ma z prądami wirowymi w górnych i dolnych zaciskach. O to pytałem, nie odpowiedziałeś. Konkrety kolego, nie wodolejstwo.
Do kryształów myślę, że już nie wrócisz, bo sam widzisz, że mijasz się z faktami jak przewód głośnikowy z zaciskiem.
Zgodziłbym się z Twoją teorią dotyczącą średnicy litego przewodu i jakości/ilości wysokich tonów w DNM Reson, gdybym nie był (kiedyś) posiadaczem tego kabla i dużo droższych solid core Straight Wire Rhapsody S i Auditorium 23, gdzie wysokie tony są po prostu świetne. Nie do porównania z tymi z DNM Reson. Wytłumaczysz dlaczego?
I mylisz się, że poszukuję jak najłagodniejszych wysokich, nawet zbyt łagodnych. W tych kablach są one dobrze nasycone, dźwięczne, rozdzielcze i pokazują dużo więcej niż niedrogie, rozjaśnione, ostre kable. Teoretycznie paradoks ale takie są fakty. Mylisz dobrą rozdzielczość, mikrodynamikę, z ostrością i rozjaśnieniem.
Po prostu na ten moment stać mnie na dobre, rozdzielcze, dźwięczne, nośne wysokie tony i nie muszę się podpierać protezą taniej ostrości czy rozjaśnieniem.
Tak, że Twoja propozycja podłączenia kabla pod górne zaciski głośnikowe nie jest poprawą jakości wysokich (bo jeśli według Ciebie tak, to skutkuje pogorszeniem jakości niskich), ale lepszym ich wyeksponowaniem, przesunięciem równowagi tonalnej w górne rejestry. A utemperowaniem niskich. Skróceniem, zmniejszeniem ich wolumenu.
Jeśli ktoś tak lubi?
Ale żadnej degradacji tu nie będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze nic nie zrozumiałeś Aniele icon_smile.gif . Chciałeś wyjaśnienia i to zrobiłem , lecz nadal nie rozumiesz. Ładunki elektryczne nie płyną po najkrótszej drodze geometrycznej , do tego dochodzi tendencja do rozchodzenia się jednoimiennych ładunków możliwie daleko od siebie. Im częstotliwości są wyższe tym prąd płynie bardziej po powierzchniach przewodnika. Dlatego jeśli przewód przechodzi przez trzpień i nakrętkę metalową to wyższy zakres częstotliwości przepływa przez lity metal. Ten metal to stal lub mosiądz najczęściej. Napisałem to i pisze na życzenie f1angel . Rezystancja , czyli impedancja dla prądu stałego niema to zbyt dużego wpływu. Na tak krótkiej drodze niskich częstotliwości nie stłumimy przez wydłużenie drogi sygnału , a wysokie częstotliwości zakresu akustycznego już tak. Jeśli tego potrzebujesz , to nie widzę powodu dla którego nie miał byś podłączać przewodów na krzyż. Nie sądzę jednak aby na tej drodze dochodziło do jakiejś uzdrowicielskiej mocy poprawiającej zbytnie i nienaturalne wyostrzenia. Nazwałem to degradacją bo prowadzi to do deformacji dźwięku ( zwykle bardzo niewielkiej ). Przy podłaczeniu do zacisków wysokotonowych deformacja ta jest mniejsza.
W przewodach Straight Wire grube i lite żyły są wewnątrz, a efekt naskórkowy redukują zewnętrzne przewody skręcone z cienkich przewodników na powierzchni zewnętrznej żyły solid core.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pewnie i g** wiem, ale czy może być tak że ta Yamaha nie jest wystarczająco dobra dla kolumn które kosztowały 10 000zł?
Yamahy nie są za ostre w graniu?
A może to też wina okablowania? które bardzo dużo potrafi w brzmieniu zmienić.
Poza tym te kolumny strikte audiofilskie to przypadkiem właśnie nie brzmią tak "nijak"?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michałwronki wcale nie uważa że to gra nijak. Napisał to specjalnie, tak na przekór, ale to trzeba czytać ze zrozumieniem.

Cytat

Nie jest trudno zauważyć że nie lubisz agresji w zakresie wysokich tonów i starasz się ja łagodzić ( chyba czasem nieco za bardzo )


A jednak nie tylko ja to zauważyłem icon_wink.gif Świadczyć też o tym może nadmierne wyłożenie pokoju piankami. Jest wiele zestawów które są szczególnie polecane przez znawców a dla kolegi f1angel gra to za ostro.

Jeszcze jedna sprawa: kolega f1angel celowo prowokuje do dyskusji zbaczającej nieco z tematu a pan moderator upomina tylko MobyDick'a
Czemu mnie to nie dziwi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michlwronki. Napiszę Ci kilka zdań jak dorosły facet, dorosłemu facetowi. O ile jesteś dorosły? Nie pamiętam, może masz kilkanaście lat?
Jeśli nie, to nie masz co się obawiać takich dyskusji. Sądzę, że nie wychodzi ona poza jakiś ogólnie przyjęty poziom.
Nie ma tu głupich pyskówek, ani dosadnego obrażania kogokolwiek, krew się nie leje. A, że czasem pojawi się jakaś uszczypliwość?
Nikt chyba nie będzie płakał z tego powodu?
Nie spotkałeś się nigdy z ostrzejszą wymianą zdań, po której normalni ludzie mogą ze sobą później rozmawiać, nie robiąc fochów?
Ale to Twój wątek, więc założyłem nowy temat.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...t=0#entry140523
Jeśli ktoś będzie miał ochotę to poczyta, weźmie udział.

Co do merytoryczności dyskusji lub jej braku, to akurat Ty jesteś mało konkretny. Bo kolega i ja zapytaliśmy jak grają Twoje kolumny,
czy dobrze a może źle, czy jesteś zadowolony? A Ty co? Nie potrafisz sklecić choćby kilku zdań na ten temat?
Piszesz coś o srebrnych kablach. A czemu mają być srebrne? Wiesz jak takie kable grają, co wnoszą?
Jeśli oczekujesz od innych konkretów, to sam pokaż, że jesteś konkretny i tak można z Tobą tu dyskutować.
Chcesz iść na inne forum? Proszę bardzo. Załóż wątek choćby na Audiostereo. Przekonaj się jak Ci odpowiedzą, poradzą.
Sądzę, że po tych doświadczeniach forum Audio będzie Ci się jawiło jako kraina łagodności icon_biggrin.gif

Zmyliło Cię to, że ktoś pisze o połączeniu kabli na krzyż a ktoś do górnych zacisków? A za chwilę może ktoś inny napisze, że do dolnych?
Czy to tak dużo kosztuje, by samemu podłączyć tak i tak? I się przekonać? Uwierz bardziej własnym uszom, ponieważ one są najważniejszym arbitrem. To jak słyszysz i co Ci się bardziej podoba jest najważniejsze, choćby ktoś twierdził, że tak nie można albo jest zniekształcone. To Ty będziesz słuchał a nie ktoś inny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sadzę ze Michał pisząc o tym że chce kable ze srebrem chce mieć jeszcze odrobinę jaśniejszy dźwięk . Nastolatkiem nie jest bo ma żonę z którą musi się liczyć icon_smile.gif ( jak chyba prawie każdy żonaty audiofil ) i dziecko. I chyba przeżywa nasze spory bardziej niż my sami icon_biggrin.gif , bo dla mnie te spory na forum są zdecydowanie zabawą icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że tak. Ja nie mam problemów, by do Ciebie później zagadać i mam nadzieję, że Ty także nie czujesz się urażony.
Gdyby wszystko było takie jak na akademii, grzeczne, ułożone, zapięte pod szyją, to jakże byłoby tu nudno.

Co do srebrnych kabli, to jak widzisz możesz tylko przypuszczać. Ale poczekamy, może Michał się odblokuje? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc: Michalwronki jest zadowolony ze swojego zakupu... (i bardzo dobrze)

i niezadowolony z bałaganu (niedobrze), jaki się zrobił w Jego wątku

Cytat

Witam. Jakoś czytałem tutaj inne tematy i zadaje sobie pytanie, dlaczego w moich tylko są jakieś zwary, kłótnie. Tak na prawdę boje się tu cokolwiek już napisać. Wszystko ładnie, pięknie, aż do pewnego momentu. Czy Wy jesteście poważni ? Po co jakieś szyderstwa, docinki jeden do drugiego. ..

Widocznie masz pecha...
Po prostu akurat tutaj starły się wypowiedzi paru osób dotyczące ustawiania sprzętu, do tego doszła masa teorii i czasami brak zrozumienia wypowiedzi adwersarza – stąd nagle zaciemnił się sens wypowiedzi.

Cytat

Jak gra mój sprzęt? Odpowiedź jest prosta - NIJAK icon_biggrin.gif

prądy mnie trzepią, wysokie mam po sufit a bas w piwnicy icon_wink.gif icon_wink.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif zadałem zwykłe pytanie jak podłączyć te kolumny MobyDick odpowiedział grzecznie że do góry, drugi Kolega, że na krzyż
..suma sumaru wyszło z tego kolejne g...wno ;-(

Jak widać po kolejnych postach - nie wszyscy zrozumieli ironię Twojej wypowiedzi. Słusznie to zinterpretował Suzana
A co do podłączania kabli– to jak widać parę osób ma inne doświadczenia od innych i każda strona trzyma się swojej wersji.


No dobra – kolejne „skoki w bok” będą tępione.
Wcześniej już o to prosiłem, by pozostać przy sednie tematu Michała !


Cytat

Jakoś tylko w moich tematach się gotuje ( chyba tylko w moich)

Nie tylko w Twoim temacie...

A co do kabli – skoro słuchałeś u sprzedawcy na SilverScreenach, to jak Ci wcześniej pisałem są to dość rozsądne cenowo kable i łatwo dostępne, więc bez problemu będziesz mógł je kupić (a wcześniej wypożyczyć).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel.... co do Twoich pytań i uwag post 241. .. no ale jeśli inaczej nie potrafię opisać, nie tak jak oczekiwales to bardzo przepraszam. Dobry jestem w rysowaniu, może tak wolisz?
Może zbyt impulsywnie odebrałem Wasze odpowiedzi, bo nie spodziewałem się kolejnych sporów. A że napisałem później że gra to nijak, poprostu tak napisałem. .. dobrze z interpretowal to Kolega suzana. Co dają kable z domieszką srebra ? hmmm... niech pomyślę ładnie się świecą ???
Bo z forum nauczyłem się ze poprawiają wysokie tony. Także nie pisz mi że nie jestem konkretny, że pytacie a ja fochy wale. Nauczcie się czytać a w szegolnosci Ty F1angel

No to teraz ja popyskowalem trochę i do tego samemu prawie BOSS-owi Aniołowi.
Nawet jest ciekawie pierwszy suzana zjechany, później MobyDick, teraz ja.

Jestem zadowolony z zakupu i mam nadzieje, ze w razie co i sam ANIOŁ mi pomoże w dalszych wyborach.
Sorry za błędy pisze z telefonu.

Czytam kolejny raz te wypociny anioła i śmieje się w głos, że nie umiem sklecic kilku zdań jak grają kolumny. ..a wielkie Pan Anioł czytać nie potrafi haha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, po prostu nie bierz sobie wszystkiego do serca i staraj się niektóre wypowiedzi traktować z przymrużeniem oka. Ja już się wyłączyłem z bezsensownych dyskusji i nauczyłem że nie należy tu wszystkich traktować poważnie. Zresztą jak można poważnie traktować kogoś kto słyszy bezpieczniki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na spokojnie jak to jest na krzyż. Np. prawy kanał wzmacniacza czerwony do czerwonego u góry w kolumnie a czarny z prawego kanału do lewego czarnego na dole po ukosie do kolumny? Zworki zostają ?

A co z impedancja kolumn ? Nadal będzie taka sama i nic nie będzie szkodzić wzmacniaczowi ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja się nie zmienia i nie będzie szkodziła wzmacniaczowi.
A poza tym - Twój wzmacniacz ma spore rezerwy i może pracować nawet z kolumnami schodzącymi do 2 omów.


Keith
Pewnie zauważyłeś, że Suzana lubi prowokować (np. ostatnio stwierdzeniem "Zresztą jak można poważnie traktować kogoś kto słyszy bezpieczniki?") i już parę razy miał zwróconą uwagę na niestosowne wypowiedzi - niestety nadal to robi (co może się skończyć kolejnym ostrzeżeniem).
A parafrazując to można równie dobrze spytać: "Jak można poważnie traktować kogoś kto nie słyszy nie tylko bezpiecznika, ale również kabli??? "

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą niektóre bezpieczniki naprawdę słychać. Szczególnie jeśli są to bezpieczniki automatyczne i buczą w nich cewki icon_wink.gif . A tak poważniej to jest to dość krytyczny element zasilania i wydaje się że zupełnie nie ma sensu stosowanie niewiadomo jak grubych kabli zasilających jeśli po drodze mamy bezpiecznik o rezystancji nieporównanie większej niż dość cienki kabel.

A inaczej jak podłączyć na krzyż o jakim podłączeniu rozmawialiśmy to jeśli masz podłączone przewody do górnych zacisków w kolumnach to przewód podłączony obecnie do czarnego zacisku u góry podpinasz do dolnego zacisku czarnego i tak w obu kolumnach. Oczywiście mowa tu zawsze o podłączeniach pojedynczymi kablami ze zworami. Takie podłączenie na krzyż na zapobiec nadmiarowi wysokich tonów które jak wiadomo bardzo Ci doskwierają swoim nadmiarem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Neil Cowley Trio - Gang Of One.....
2. Neil Cowley Trio - Hug the Greyhound (Live)
3. Woody Herman - '' Early Autumn '' '' Stompin' at the Savoy '' '' Camel Walk '' '' Rose Room ''
4. Berk & the Virtual Band-Can't Take My Eyes Off You (Bob Gaudio, Bob Crewe)

i wiele innych....PO PROSTU BAJECZKA i to tylko 320 kb/s

bez korekcji bas i wysokie na zero...słychać wszystko, stereofonie, scene, dobry bas, wysokie, każde puknięcie w perkusje, miotełki itd
teraz te kolumienki aż mlaskają czasami icon_mrgreen.gif

ale kiedys kabelki sprawie sobie, tak , czy siak icon_wink.gif, żeby dla mnie było perfekcyjnie icon_wink.gif

DZIĘKUJE ZA POMYSŁ Z ELAC 512 JET

Pózniej przyjdzie czas na kable, jeśli zechcecie mi doradzic

POZDRAWIAM ------- Moby....RoRo....F1angel ------- i wielu innych niosących chęć pomocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DZIĘKUJE ZA POMYSŁ Z ELAC 512 JET

Cieszę się, że szybko zareagowałeś i kupiłeś icon_cool.gif ...
bo w to, że kolumny będą pasowały do tysiączka byłem pewien, a i to że spodoba Ci się ich brzmienie było bardzo prawdopodobne icon_lol.gif
Tych kolumn słuchałem z lepszym sprzętem niż Twój - więc wiedziałem, co potrafią icon_razz.gif

Teraz czas na oryginalne płyty oraz pliki bezstratne.

Pozdrawiam
PS. A swoją drogą mam nadzieję, że wreszcie w Twoim wątku będzie mniej złośliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...