Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam Celdur. Problem w tym, że ja musiałbym mieć jakieś między 150 a 200 cm kabelek.
Na 8 stronie mojego wątku są fotki rozstawienia sprzętu. Ewentualnie wzmacniacz może iść na prawą stronę komody, ale tak wtedy będzie pewnie z 1 metr kabla od komputera do wzmacniacza.

PS. To temat na później.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A z tym kablem DNM był by to raczej strzał kulą w płot. To są kable bardziej basowe i wysokie z nich nie są ich atutem...

MobyDick
Bardziej basowe???
Słuchałeś kiedyś tych kabli - bo chyba nie. Albo nie słyszysz różnic!

Cytat

Do tego obezna karta dźwiękowa ma wyjście na małym jack 3,5 mm

Teraz to już jest rozsądny argument.

Celdur
Zastanów się pierw po ile chodzą takie kable Resona zanim kolejny raz zaproponujesz takie rozwiązanie

Michalwronki
Napisałeś, że pierw musisz dozbierać kasę. No i dobrze, warto poczekać - bo główne wydatki już są za Tobą i możesz grać na bardzo porządnym sprzęcie.
Więc jak już będziesz miał pieniądze, to wtedy można się zastanawiać co kupować i w jakiej kolejności.
Nie ma co szaleć z cenami kolejnych zakupów, ale i tak wyjdzie Ci około 300-350zł na kartę i kable głośnikowe, a za kabel minijack - 2x cinch jeszcze kilkadziesiąt złotych... (nie ma co przeginać, bo te pierwsze dwa zakupy więcej wniosą niż cinche).
MobyDick zaproponował Ci kartę dźwiękową w rozsądnej cenie - a jako następny zakup proponuję kable głośnikowe.
Kabel minijack/cinch kup po prostu niedrogiego i solidnego ProLinka (albo coś tej klasy) za 20...50zł (w zależności od długości). Lepsze kable to już będzie raczej 200zł niż 20zł icon_eek.gif

Pytałeś się o kable głośnikowe Monkey i Jantzen - a ja po raz kolejny sugeruję Chordy Silverscreen, (takie jak stosował sprzedawca kolumn), bo są niedrogie, dobre i sprawdzone oraz łatwo dostępne.
Z jednej strony jesteś zadowolony z sugestii dotyczących kolumn, a z drugiej nie chcesz skorzystać ze sprawdzonych i rozsądnych cenowo rozwiązań.

Pozdrawiam
PS. Cieszy mnie to, że jesteś zadowolony i dałeś się przekonać do zakupu (również kabla sieciowego - chociaż miałeś wielkie opory przed odsłuchem icon_mrgreen.gif ), oraz że opisałeś swoje wrażenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas to ich najmocniejsza strona i chyba nikt tego ne podważa icon_smile.gif a wysokie tony nie są juz tak dobre co dolny skraj ich pasma i na pewno nie są kablami które by eksponowały górę icon_smile.gif . Czy ktoś tu uważa te kable za jasno brzmiące ? A Michał dalej szuka kabli o jasnym brzmieniu. Do tego zupełnie nie nadają się do sytuacji kiedy długi przewód może przyjmować spory przydźwięk.

Cytat

Ciekawych rzeczy dowiaduje się na forum. Od ok. 10 lat używam kabli DNM Reson głośnikowych i IC w różnych wersjach, włącznie z najnowszymi, w kilku systemach i dowiaduję się, że to kable basowe.


Nie jesteś zadowolony z jakości niskich tonów stosując takie kable ?

Podejrzewam że tego nie wiesz że kable głośnikowe DNM Reson są chętnie używane w subwooferach przez hobbystów ( mimo niewielkiego ich przekroju ) własne z tego powodu. icon_smile.gif Zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć . Nigdy nie jest na to za późno.

Rozumiem że określenie kabel basowy może kojarzyć się z sytuacją kiedy tylko bas jest dobry dzięki takim kablom. Tu na pewno takiej sytuacji nie mamy. Poprostu tylko góra nie jest tak dobra jak reszta. Nie zmienia to faktu że kable tego producenta uważa się za bardzo dobre przy swojej cenie. Prawdopodobnie dzięki temu że są relatywnie tanie w produkcji w stosunku do innych rozwiązań.

Wtyki Bullet dla niewtajemniczonych mogą wydawać się bardzo tandetne. Bo to że są niemal całkowicie plastikowe nie robi najlepszego wrażenia. Do tego mają bardzo niewielką powierzchnię styku z masą. A zrobiono to ze względu na chęć zapobieżenia powstawaniu prądów wirowych w przewodnikach wtyczki. Uważam że to rozwiązanie szczególnie w połączeniu z przewodem DNM Reson ma sens.

Jeśli chodzi o czterożyłowe kable głośnikowe Jantzena to uważam je za bardzo ciekawą alternatywe dla DNM Reson. 4 dobrej jakości żyły solid core do podłączenia dwukablowego. Cieńsze do sekcji wysokotonowej i grubsze do niskotonowej. Znam je nie tylko z obrazków icon_smile.gif
O ile Chordy i poszukiwania wśród kabli srebrzonych uważał bym za bardziej sensowne to pewnie tymi Jantzenami nie byłby rozczarowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł zarówno z Chordami jak i Jantzenami. Dobre i niedrogie kable.

Co do kabli DNM Reson (starsza wersja), to ja kupiłem je właśnie do poprawy niskich tonów w zestawie (Micromega Stage 6 - Siltech SQ28G3/VdH The Second {zamiennie}, Densen B-100 - głośnikowe VdH CS-122 Hybrid - Sonus Faber Minuetto).
Gdzie Van den Hule grały na górze, bo miały jak dla mnie bardziej dźwięczne wysokie tony a DNM na dole i średnicy. Niestety, że także na średnicy, bo tu również VdH bardziej mi się podobały ze swoimi barwami i przede wszystkim soczystym, pełnym przekazie tego zakresu.

No ale Bullet Plug Eichmanna, to chyba do interkonektów tylko a nie do głośnikowych? DNMy były zaopatrywane w swoje też tandetnie wyglądające z plastikową obudową wtyki głośnikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję by kolejne wątpliwości dotyczące kabli kontynuować w wątku rozpoczętym przez F1angel
"Jak to jest z prądem płynącym w kablach głośnikowych., Kable, sposób podłączania, zaciski, końcówki."
http://forum.audio.com.pl/Jak-to-jest-z-pr...ych-t42646.html

bo w dziwny sposób tego typu dyskusje tylko robią zamieszanie w kilku wątkach, a tamten specjalny wątek jakoś pustawy ...


A jak Michalwronki już zbierze pieniądze na zakup kabli - to można tu będzie wrócić do propozycji. icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cześć icon_smile.gif
Nie wiem dokładnie jak brzmi Trójka na układzie dźwiękowym który masz na płycie głównej. Jeśli tak jak na płycie którą mam to zapewne inaczej. Zapewne różnica będzie. Jednak nie oczekiwał bym wielkiej poprawy, bo jakość transmisji radiowych trójki nie jest rewelacyjna. Z jednej strony może być poprawa bardziej dynamicznego basu. Jednak zniekształcenia cyfrowe transmisji radiowej mogą być wyraźniejsze.
No i ta karta może rozczarować zaraz po włączeniu ..
Nie wiem czemu u mnie po pierwszym uruchomieniu miałem w ustawieniach głośniki jako małe. Przez to bas by bardzo płytki i ograniczony.
Jednak po przestawieniu jako duże bas stał się taki jak powinien.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie słucham trójki na mojej karcie bez korekcji. W as1000 wszystko na zero i powiem że jest świetnie. Słucham teraz jak pisałem wcześniej wszystkie covery świata no i jest gitara. Uwielbiam radio bo jest tam dużo muzyki, wybieram kanały które tematycznie mnie interesują. Płyt zbyt wiele nie mam i wydaje mi się ze lepiej zainwestować w radio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chłopaki. miał ktoś do czynienia z amplitunerem denon DRA 500 AE ?

mój sąsiad napalił sie na niego....sprzęt zadbany, cena 650 zł. sprzedający mówi, że owy amplituner gra o wiele lepiej niż wzmacniacz denon PMA 700 AE

muzyka jak bedzie słuchana to różna, brzmienie ciepłe, szczegółowe, soczyste, pokój jakieś 15 m2.

pieniądze jakie planuje wydać to plus minus 1000 zł na wzmacniacz i głośniki, cd na razie nie chce, bo coś tam ma, no i cyfrowy polsat podłączy

pózniej bedzie szukał głośników.

pozdrawiam. może jakieś inne propozycje ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, nie lepiej, tylko pozornie atrakcyjniej, bo mocno konturowo i efekciarsko. Plusem 500 jest to że da wrażenie soczystości nawet niako grającym kolumną ( a na takie się zanosi) i ma sporą moc, ładną obudowę . Brzmienie sprawia wrażenie jakby był już wciśnięty jakiś loudness, czy kontur. Za te cenę jak jest z pilotem to dobra oferta, jak widać amplitunery bardziej i szybciej tanieją od wzmacniaczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. a więc jutro jedziemy po denon DRA 500 AE

a co sądzicie o tych kolumienkach? przypasują sie do denona ?

http://allegro.pl/elac-elt-7-monitory-ster...5780772056.html

http://allegro.pl/kolumny-quadral-argent-20-i5768850142.html

bo z podłogowych na chwile obecną nic ciekawego nie widze do np. 500 zł

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sądze ze warto nieco dołożyć do takich kolumn jak Tonsil Siesta:
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-tonsil...5764275270.html

MobyDick
To ma być "nieco"???

założona kwota 1000
-650zł kolumny
to zostaje 350zł na kolumny (no może trochę więcej, bo pytania autora dotyczyły kolumn za 300-600zł).

A Ty dajesz link do aukcji kolumn za 1300zł (650zł sztuka).
To chyba "lekkie" niedopatrzenie icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tak jest (cena za parę)- ale na allegro mimo wszystko sporo jest takiego właśnie pojedyńczego sprzedawania kolumn (choć jest wtedy informacja, że zakup możliwy jest tylko parami), szczególnie przy nowych sztukach.
W każdym razie "cwani sprzedawcy" pojawiają się, a nawet daję komentarz w stylu "inni podają cenę za sztukę, to ja też..."

Jak to w życiu - trzeba czytać uważnie...


A wracając do tematu kolumn we właściwej cenie - to warto rozważyć za 300zl te Qadrale Argent 20 z Twojego linku. Skoro stan bardzo dobry i cena niewysoka, to czemu nie?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stało...sam sie nabrałem i zrobiłem wielkie oczy, że tak mało za nie chce...

ale jeszcze wieksze, zrobiłem jak doczytałem, że za sztuke...

nie rozumiem ludzi, co to ma na celu ??? moim zdaniem tylko większą liczbe wyświetleń ogłoszenia

Qadrale Argent 20 a co do tych kolumn, to podeśle mu link...sprawdzić można

jeszcze znalazłem takie http://olx.pl/oferta/sprzedam-kolumny-quad...html#9dea9acffe

znikam do pracy



pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon zakupiony.
Kolega w 7 niebie

Kolumny na razie ma moje. Jestem zaskoczony, że takie małe pudełka tak pięknie grają.
Pozdrawiam

ps.
denon w prawdzie nie drogi z 2 ręki ale fajnie gra, jak wspomniano wcześniej , natomiast Tonsil maestro II 60 ( satelitki ) super sie sprawdziły

pomieszczenie około 16 m2, niskie na miejscu, wysokie suuuperrrr.

no byłem w szoku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no 324 odpowiedzi w temacie kolumna za 300zł. Będzie rekord icon_smile.gif

650zł za DRA-500AE. Woow. Ja bym chyba nie miał odwagi biorąc pod uwagę że można mieć np piecyk PMA-925R za 450zł, który budową przypomina dzisiejsze 1500,1510,1520AE i brzmi o niebo lepiej. W sumie nawet nie o niebo, to za mało powiedziane icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No, no 324 odpowiedzi w temacie kolumna za 300zł. Będzie rekord icon_smile.gif

Wcześniej temat MichalWronki dotyczył czegoś innego.
Pytanie o kolumny za kilkaset złotych (ok. 300-500zł) pojawiło się dopiero niedawno.

A co do reszty to faktycznie jak mówiłeś jest parę propozycji lepszych wzmacniaczy Denona niż ta DRA-500, a ponieważ podałeś już modele to może komuś innemu się to przyda.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r nie chciałem zakładać osobnego wątku, bo po jakiego czorta zaśmiecać forum, jeśli wiedziłem, że będzie to tylko kilka wpisów

czyż nie mam racji ?

a co do lepszych wzmacniaczy, owszem masz pewnie racje, ale z tego co kupił jest mega zadowolony, super wygląd, no i dzwięk mu odpowiada, przedtem miał kino domowe onkyo a ostatnio coś zabudowanego w szafce, nie wiem jakiej firmy i bezprzewodowy subwoofer, takie tam trzepotko ( przesiadł sie z malucha do może BMW '' JAK DLA NIEGO '' ) i to mnie cieszy

jeśli moderator uzna, że te kilka wpisów w innej sprawie w moim wątku jest zbędne, nie potrzebne, robią bałagan, to prosze je usunąc

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...