Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam. Właśnie wróciłem z pracy po dwunastu godzinach.... A więc jak wcześniej pisałem karta zamówiona, prolink 2 m również. Jak mi się uda to ją zainstaluje. Dam znać co i jak. Mam nadzieje ze pomożecie mi wszystko ustawić, aby było jak najlepiej i polecicie mi jaki program wybrać do odtwarzania muzyki.

Karta aim sc8000 dotarła. Jeszcze czekam za kablami. Wrażenia z odsłuchu z pewnością opiszę.

Znacie może kogoś w Poznaniu lub w okolicach co zna sie i jest dobry w naprawach yamaha ? jakiś serwis godny polecenia ? Edytowano przez RoRo
Ponownie: Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać parę postów jeden po drugim!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

rafal735r nie chciałem zakładać osobnego wątku, bo po jakiego czorta zaśmiecać forum, jeśli wiedziłem, że będzie to tylko kilka wpisów
...
jeśli moderator uzna, że te kilka wpisów w innej sprawie w moim wątku jest zbędne, nie potrzebne, robią bałagan, to prosze je usunąc

Prawidłowo zrobiłeś - nie było sensu tworzyć nowego wątku.

Cytat

Znacie może kogoś w Poznaniu lub w okolicach co zna sie i jest dobry w naprawach yamaha ? jakiś serwis godny polecenia ?

A co Ci się "sypnęło"?
Bo Yamaha ma bardzo szeroki asortyment: od kolumn, miniwież, CDków, wzmacniaczy itp...
po fortepiany i motocykle icon_mrgreen.gif
Jeden serwis wszystkiego nie naprawi icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
PS. Jeszcze jakbyś nie tworzył kilku postów jeden pod drugim tylko edytował i uzupełniał istniejące...
to by było dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh...okej...juz nic


myślałem że coś poszło, bo lewa kolumna coś mi nie pykała....ale przełączyłem kanały i lewa znowu grała co jakiś czas bezdusznie....

kumpel Moby, za co jestem mu bardzo wdzięczny poradził mi, żebym sprawdził styki w kolumnie...no i okazało sie, że jeden faston był luzny w zwrotnicy...własnie w lewej kolumnie...

dogiołem go kombinerkami i jak na razie dwa dni aż mruczy, ze miło icon_wink.gif

obym nie zapeszył....ten elac jest boski icon_mrgreen.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc moi drodzy.... aim sc 8000 zainstalowana, przewód pro link futura doszedł,

w prawdzie najwięcej słucham radio Trójke '' wszystkie covery świata '' , za chwile usłysze krytyke jak do zwykłych mp3, icon_mrgreen.gif icon_twisted.gif ale

jestem zadowolony icon_mrgreen.gif karta gra bardzo szczegółowo, bardzo głośno, nie zniekształcając niczego... wysokich wystarczająco, ale dosłownie minimalnie musiałem podnieśc je w korektorze karty, bo coś tam brakowało, niskich jest dosyć,

ustawienia as 1000, wysokich i niskich na środku czyli pure direct... produkt bardzo dobry . troszkę denerwuje mnie to, że gdy mam podłączone głośniki logitech pod wyjście słuchawkowe, to nie mam głosu na as 1000 i muszę sięgać niewygodnie do tyłu komputera i wyciągać dużego Jacka, aby grał wzmacniacz, chyba , że idzie to jakoś obejść, ale dźwięk koi moje nerwy icon_mrgreen.gif

jeszcze jestem na etapie ustawień, jeśli chodzi o dzwięk, kombinuje... bo niekiedy wydaje mi sie za ostry, ( zależy od utworu )
niestety nie mam polskiej instrukcji, ale chyba do niczego ona by mi sie nie przydała.

musiałbym jeszcze prosić Was o pomoc, a właściwie o doradzenie, jakiego programu najlepiej byłoby użyć do odtwarzania muzyki z komputera z płyt CD i jak go najlepiej ustawić.

znowu zastanawiam się nad kablami głośnikowymi, jeśli chodzi o dźwięk z komputera, ( ale to znowu na później ) - to chyba takich, które dały by wzmacniaczowi aksamitności, przestrzeni, sam nie wiem jak to nazwać i czy w ogóle mogę coś jeszcze poprawić w dźwięku, czy to ma sens ? bo chyba sprzęt jaki udało mi się zdobyć nie jest z najniższej półki, no z najwyższej też nie, ale do średniej chyba mogę go zaliczyć i gra zadowalająco, ale sami wiecie jaki jest człowiek, da mu się palec, to chce całą rękę icon_redface.gif

ogólnie Yamaha as 1000, Elac 512 jet...wpasował się w mój gust, może kiedyś mi się zmieni i będzie znowu kłopot w dogodzeniu mi.... ( obym się mylił )

pozdrawim

ps. dotychczasowa karta zintegrowana a aim, to dzień do nocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcję wyłączania dźwięku na wyjściu liniowym, kiedy korzysta się z wyjścia słuchawkowego, możesz zdezaktywować zmieniając położenie zworek na samej karcie. Informacja o tm jest w instrukcji ( której niestety nie masz po polsku ). Wtedy stale dźwięk jest na obu wyjściach analogowych. Masz przynajmniej taką instrukcję po angielsku ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odtwarzanie płyt CD na komputerze to chyba nic nie doradzę szczególnego. Sam tego po prostu nie robię w zasadzie. Konwertuję swoje płyty do formatu bezstratnego FLAC przy użyciu darmowego programu AIMP. Jak się go ogarnie to ma do tego celu bardzo fajne narzędzia.
Warto go dobrze poznać zanim zacznie się kręcić nosem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema chłopaki, siema Moby....

jeśli chodzi o aim sc 8000 to prosze powiedzcie mi jak mam ustawic S/PDFI - audi cyfrowe 192 kHz ? czy jakies inne ? które jest najlepze? mnie wydaje sie ,że właśnie to 192...

i co z wielkością środowiska ? zawsze jest na średnie

zostawiłem korytarz z dywanem,,, którego w rzeczywistości nie mam i virtual 7.1 właczony

na razie bawię się ta kartą i eksperymentuje.

cd już chyba nie chce, bo żadne chyba nie zastąpi mi dzwięku, a radio to jest to, ciekawi mnie czy jakikolwiek odtwarzacz taki podłączony do netu, nie wiem czy dobrze myśle strumieniowy ( służy do radia z internetu )... będzie grał tak samo jak mój komputer z aim sc8000 ? ( chodzi mi o radio, o jakość dziwięku ) w komputezrze mam mnóstwo muzyki.

pozdrawiam

internet mam , wifi także. może mnie ktoś sprostować ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jeśli chodzi o aim sc 8000 to prosze powiedzcie mi jak mam ustawic S/PDFI - audi cyfrowe 192 kHz ? czy jakies inne ? które jest najlepze? mnie wydaje sie ,że właśnie to 192...

i co z wielkością środowiska ? zawsze jest na średnie

zostawiłem korytarz z dywanem,,, którego w rzeczywistości nie mam i virtual 7.1 właczony


Cześć icon_smile.gif
S/PDIF to wyjście cyfrowe i jeśli go nie używasz to lepiej jest je mieć wyłączone. Wartości jakie można ustawić to ograniczenia maksymalnej częstotliwości próbkowania jakie może przyjąć podłączony do niego DAC.

Wielkość środowiska i rodzaj pomieszczenia to funkcje DSP które może symulować procesor tej karty. Należy je traktować raczej jako zabawkę do eksperymentów przy stereo. Wraz z Virtual 7.1. To ma sens przy korzystaniu ze słuchawek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
witam chłopaki... dawno mnie tutaj nie było icon_wink.gif

wystawiłem mój subwoofer na olx...chce za niego jakieś 300 zł...

dziś odezwał sie ktoś, co zamieniłby się za kable głosnikowe.

cytat z olx '' Chord CARNIVAL SILVER SCREEN lub Mit to CI-12-4 ''

'' mit 2x2,5m, kupione na giełdzie HIFI za 400 zł, chord 2x3,2m kupione za 450 zł niespełna 1,5 roku temu, obydwa z bananami

nie wiem tylko jak zakładane były banany i czy ma to jakiś olbrzymi wpływ na ogólną jakośc kabla

czego oczekiwałbym od kabli?

juz z teraz raczej uszlachetnienia dzwięku, żeby był jeszcze czystszy, pełniejszy, bardziej wyrazisty. może pojawiło by się jeszcze więcej detali, szczegółów ? muzyki słucham bez korekcji na as 1000

czy mam dać na luz i czekać cierpliwie


okej...nie ma tematu, gość zbulwersował sie jak zapytałem jak są banany łaczone... icon_smile.gif

po prostu jakiś burak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie takich przewodów dość istotne jest to czy konfekcja była oryginalna i nie jest to szukanie dziury w całym. Ten przewód cięty ze szpuli na metry kosztuje bez żadnej łaski 40 zł/m . Ponoć można go było kupić i po 25 zł/m. Łatwo wyliczyć że 5 m normalnie kosztuje 200 zł a po 25 zł 125. Konfekcjonowany jest dużo droższy. Dlatego nie za bardzo warto kupować go w formie z bananami założonymi oryginalnie. A jeśli ktoś założył sam tanie banany po 2 zł to w ogóle nie warto sobie zawracać nimi głowę jeśli ktoś je wycenił na 450 zł z drugiej ręki. Zaletą nowych konfekcjonowanych jest to ze można je łatwo zwrócić gdyby okazały się nieodpowiednie.
Za 300 zł bez żadnej łaski kupisz taki kabel z konfekcją ze sklepu za 2 odcinki po 3 metry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to wątek o kolumnach, ale wtrącę się odnośnie złącz i przewodów.
To istotny wkład w poprawność całości.

Banan bananowi nierówny.
Sam się trochę nachodziłem, zanim znalazłem złącze takie, w którym sprężynka otulająca walec wtyku stykająca się z gniazdem by się nie kręciła.
Otóż grube kable [czasami nawet o polu przekroju poprzecznego 4 mm2] obciążają i wtyk i gniazdo, więc musi wszystko trzymać się na sztywno,
bo chwilowo może być tam nawet kilka-kilkanaście Amperów i podobnie Voltów.
Musi to przekazać cały wolumen mocy, stąd i przekrój poprzeczny i ciężar słuszny ale podatny na rozłączenie.
Trzeba temu zapobiec, zwłaszcza przypadkowym podczas sprzątania.
1.wtyk- do niczego
2.wtyk- sam sobie przykręciłem do MonsterCabla i trzyma się bezawaryjnie, nie ma sprężynki, sam wtyk się rozpycha w gnieździe.

Koszt -wtyki 8 razy 25 a przewód 8 mb po 36 złotych czyli 200 i 288.
Aż się zdziwiłem, że to 488 zł.
[po stronie ampa gołe kable skręcone i zaciśnięte bo to przewód typu biwire]
Wniosek:
Zależnie od gniazd trwale umieszczonych w obudowie kolumny dobieramy, który banan pasuje i się nie rusza i nie wysunie się nawet pod nagłym obciążeniem.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten Chord CARNIVAL SILVER SCREEN byłby chyba tym czego potrzebujesz. Nawet bez bananów.

A ile razy już to powtarzałem??? icon_mrgreen.gif

Michalwronki
no to Świątecznie - oby wreszcie Mikołaj znalazł Ciebie i przyniósł odpowiednie kable!
A jak nie - to byś mógł wysupłać te dwie setki na kable głośnikowe ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...