Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

Cześć icon_smile.gif
Dobre przewody głośnikowe nie muszą mieć bardzo dużego przekroju.
Przekrój Tego przewodu jest optymalny.
Ta oferta to przewody które sprzedają na metry z wykonywaną przez nich konfekcją.
Normalnie za taki zabieg liczą 72 zł. Tu wychodzi 60 zł.
Możesz również kupić przewody o długości takiej jaka jest Ci potrzebna bez wtyków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam moi KOCHANI.
chyba zaatakuje te 2x3 metry.
2 m mogłoby być troszkę za mało, gdyż czasami wyjeżdżam z kolumnami z tych wnęk, aby umyć podłogę, żeby dobrze oddychalo się moim kolumną (kurz) no i te za 299 mają chyba banany założone w specjalnej zaciskarce.
Mam nadzieje, że doszlifuje nimi dźwięk do perfekcji (jak dla mnie oczywiście)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody z jednej strony nie powinny być zbyt długie. Z drugiej nie powinny być napięte i powinny dać możliwość pewnych zmian położenia kolumn. Same wtyki bananowe to wygodne zakończenie przewodów, samego dźwięku nie poprawią jednak poprawiają przyjemność używania kabli.
Wygląda na to że chyba zakładają różne wtyki. To jak są zakładane możesz się chyba tylko dowiedzieć z samego sklepu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
siemka chłopaki. dzwoniłem do sklepu http://nautilus2.pl/index.php?route=produc...product_id=2012

i mogą mi wykonać kabelek 2x2.5 metra za 272 zł, konfekcja stereo. banany przykręcane śrubką, plus koszulka termokurczliwa warto?

warto z taką konfekcją. bo martwi mnie nalot i utlenianie sie końcówek ?

co sądzicie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Założenie samych wtyków bananowych nie zabezpiecza odizolowanej części przewodu przed utlenieniem. Bardziej zainteresował bym się wersją tego przewodu biwire bez konfekcji http://nautilus2.pl/akcesoria/przewody/cho...e&order=ASC . Wildze że mają go po 45zł/m i wyjdzie Cie to 225 zł za 5 m. Odpadnie problem z zworami. Zwykle największy problem jest z podłączaniem kabli przy wzmacniaczu, a Ty masz tam bardzo dobrze rozmieszczone dobre gniazda głośnikowe. Niepotrzebnie wprowadzisz coś co nic nie da.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki sam kabel jak normalny tylko że zawiera w białej rurce 4 przewody zamiast dwóch. od strony wzmacniacza można po 2 przewody połączyć razem po 2 do jednego gniazda. Jednak Ty masz 2 pary wyjść we wzmacniaczu na kanał i możesz podłączać po jednym przewodzie do każdego przyłącza. Wtedy wszystkie przewody mają swoje gniazda po obu końcach.
Single wire - to wersja z jedną para przewodów w jednym kablu. Czyli wersja standardowa.
Ostatnio widziałem w jakimś sklepie ten kabel single wire 35zł/m a bi-wire był w tym sklepie po 70zł/m.
A konfekcje możesz sobie darować.
Na zdjęciu jest pokazany kabel z konfekcją do bi-wire jaką się robi najczęściej. Czyli w jednym wtyku bananowym od strony wzmacniacza umieszcza się 2 przewody.
Jak zdecydujesz się w przyszłości że chcesz mieć wtyki bananowe na kablach to sam je możesz założyć , takie jakie Ci się spodobają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ze jestem taka ciapa i napisz mi co zamówić w tym formularzu, bo na tą chwile jestem wygłupiony a jak przyjdzie to zgłoszę się o pomoc jaki kabel (kolor) gdzie wsadzić

'' Na zdjęciu jest pokazany kabel z konfekcją do bi-wire jaką się robi najczęściej. Czyli w jednym wtyku bananowym od strony wzmacniacza umieszcza się 2 przewody. ''..............czyli wtedy te dwa razem ida tylko np. do kanału prawego, np. do czerwonego tak ?


OKEJ DZIĘKI

POZDRAWIAM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ze dokładnie zmierzyłeś ile potrzebujesz przewodu aby pozostał pewien luz na przesuwanie kolumn i jest to np. 2x2,75 = 5,5m.
Zamawiasz wtedy Chord Carnival Silverscreen BiWire Speaker - 5,5mb
Piszą że dostawę masz gratis.

Jak widać na zdjęciu w jednym kablu masz 4 przewody w czterech kolorach : czarny, fioletowy, czerwony i zielony.
Jeden kabel jest na jeden kanał. Na tym zdjęciu połączyli czarny z fioletowym i czerwony z zielonym.
I wtedy pierwsza para do czarnego gniazda a druga do czerwonego.
W tym kablu niema to znaczenia który z którym będzie połączony w parze bo wszystkie 4 przewody są jednakowe.
Ważne jest aby zachować właściwą polaryzację po stronie kolumny.
Sądzę ze bez wtyków najlepiej jest je podłączać po jednym przewodzie na każde gniazdo.
Wtedy masz pełen wypas icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam moi KOCHANI.
chyba zaatakuje te 2x3 metry.
2 m mogłoby być troszkę za mało, gdyż czasami wyjeżdżam z kolumnami z tych wnęk, aby umyć podłogę, żeby dobrze oddychalo się moim kolumną (kurz) no i te za 299 mają chyba banany założone w specjalnej zaciskarce.

Taka długość przewodu (3m) jest atrakcyjna jeżeli będziesz kiedyś chciał sprzedać kable (nigdy nie mów "nigdy"). Długość 2.5 czy 2.75 metra czasami jest za krótka dla potencjalnych zainteresowanych...
Ponieważ różnica w cenie jest nieduża, to zastanów się nad tym.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej długości nie żałuj. Mam nadzieje że będziesz z tych kabli na tyle zadowolony że nie będziesz ich zmieniał już na inne. Gdybyś chał miec jeszcze lepsze kable głośnikowe to największy sens miało by połączyć po 2 przewody w kablu w 1 do basu. Wtedy będziesz miał na bas bardzo dobry przewód o przekroju 3,2 mm2. I do tego można by dołożyć jakiś cienki przewód wyższej klasy na wysokie tony. Ale nie rozpędzajmy się. Uważam ze na tych przewodach możesz poprzestać. Wielu ludzi myśli o przewodach stopniując ich długość co metr. W większości systemów gdzie są kable 2x3m, 2x2,75m zupełnie by wystarczyło. Z drugiej strony są puryści którzy dążą do tego aby kable były docięte co do cm ( wewnątrz kolumn również).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera !!!!! Widzę ze na allegro pojawiły się canton ergo rcl. ..
Aż kusi mnie je kupić. Ciekawi mnie jeden fakt. ..mianowicie które są lepsze, kulturalniejsze. Chodzi o klase, półkę cenową itd. Rcl-ki czy moje Elac-i
Ps.kable juz jadą. Mam nadzieje, że w poniedziałek dojdą.
Dziś szukałem koszulek termokurczliwych takich eleganckich do bi wire, ale nie znalazłem. Chyba że zrobię z normalnej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chord carnival silverscreen bi wire juz doszedł. Co mogę powiedzieć o wyglądzie?
Wystraszylem się go. Grubość całości-palec wskazujący, zrobiony bardzo solidnie. Jeśli będzie "gral" tak jak wygląda to wielki szacun icon_wink.gif
Koszulki termokurczliwe już mam. Mam małe pytanie, może i głupie, ale dla mnie istotne, ponieważ kabel przyszedł w jednym kawałku- powiedzcie mi proszę ile ekranu mam zdjąć, aby dobrze to wyglądało? blisko oryginalowi. Zakończenia kabli zostawię gołe.
No i jeszcze jedna sprawa, jak jest z tym utlenianiem miedzi i z tym nalotem, bo jak to się mówi - jak szaleć, to szaleć, byłbym nawet gotów pójść z tym kablem do zlotnika, aby pokrył mi końce srebrem o ile w ogóle to srebro się przyklei i czy taki zabieg, mam na myśli temperaturę, nie wpłynie źle na właściwości kabla.
Wszedłem w Waszą rodzinę audio coś tam i wciągnęło mnie to po same uszy.
A może teraz już wydziwiam?
Jeśli tak to przepraszam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Po pierwsze. Musisz pamiętać o kierunkowości kabli. Oba przewody powinny biec w jednym kierunku. Jeśli są na izolacji oznaczenia , to zwróć uwagę na nie. Jeśli niema strzałek, to zazwyczaj używa się zasady że napisy na izolacji powinno się czytać od wzmacniacza do kolumn.
Ekranu najlepiej pozostawić jak najwięcej. Ale bez przesady. Tak aby wolne końce dało się podłączać baz zbędnej gimnastyki.
Końcówki powinno się odizolować na długości ~1cm.
Końcówki wystarczy ocynować przy użyciu lutownicy.
Srebro było by lepsze. jednak nie należy do tego używać palnika. Zbyt wysoka temperatura uszkodzi izolację i zmieni strukturę kryształów miedzi.
Wchodziła by w grę wyłącznie powłoka galwaniczna.
Dlatego można pozostać spokojnie przy lucie cynowym i lutownicy.

Oczywiście podstawą jest to że zwory należy usunąć w kolumnach. Wydaje się to oczywiste. Jednak z praktyki wiem ze nie dla wszystkich icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest dobrze. Troszkę za dużo odizolowałeś końcówek przewodu ( tylko ich teraz nie skracaj z tego powodu icon_smile.gif ). Starał bym się podłączyć przewody przy wzmacniaczu od dołu. Tak jak przy kolumnach.To zmniejsza tendencje do wyłamywania się przewodów. To jest tym bardziej istotne im kable są grubsze i cięższe. Chordy należą do dość sztywnych. Jeśli ocynowana część jest trochę dłuższa ( tak jak masz ) to lepiej jeśli wystaje jej odkryta część od strony reszty przewodu. Lepiej jeśli się lekko ugina ta część sztywniejsza. To również zapobiega wyłamywaniu. Najgorsza jest sytuacje , kiedy dociśniemy koniec izolacji i ocynowanie do brzegu złącza. Wtedy najbardziej pękają na dłuższa metę żyły miedzi. Najważniejsze żeby w żadnej sytuacji przewody nie mogły się ułożyć do zwarcia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cynowalem przewodow . Czyli mogę odpalać? Dobrze powkladalem kolorami itd?
Niestety od dołu ptzy wzmacniaczu są takie plastiki zabezpieczające żeby kabel nie wyszedł na wylot. Co tu zrobić żeby się nie lamaly? A może te plastiki poucinac?
Ale to już będzie grzebane przy wzmacniaczu wtedy. Co tu zrobić?

błędem moim pewnie było to że skręciłem w palcach te odizolowane kawałki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przewody po odizolowaniu wyglądają częściowo na srebrne. Jeśli ich nie cynowałeś , to znaczy że są prawdopodobniej srebrzone. W tej sytuacji nie należy ich cynować. Wzmacniacza nie przerabiaj. Wystarczy żeby były w miarę łagodnie zagięte na części odizolowanej. To trochę dziwne bo nic mi nie wiadomo aby żyły tych przewodów były czymś pokrywane. Może to nowa wersja.
Dobrze ze je skręciłeś. Bardzo niedobrze jeśli przewody rozdzielają się w taką miotełkę. Przy dość grubych żyłach dobrze jest je skręcić nawet kompinerkami na zakończeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalaj icon_smile.gif
Zdaj nam sprawozdanie z tego jak sprzęt gra teraz. ( To znaczy jak już trochę posłuchasz icon_wink.gif )

Canton Ergo RC-L to dobre kolumny . Dla mnie to jednak pójście bardziej w ilość niż w wyrafinowanie.
Co wcale nie znaczy że tym Cantonom brak jest wyrafinowania. To z pewnością bardzo dobre kolumny. Szczególnie kiedy chcemy nagłośnić większe pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...