Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

No to jak Twoje dvd ma coaxial to super, bez problemu podłączysz.

Twoja karta muzyczna ma wyjście coaxialne jak i optyczne więc za pomocą tych wyjść tez podłączysz do dac'a jak będziesz chciał. W tym przypadku nie musisz po USB.

Który ja bym wziął? Ja bym wybrał Nostromo, ale to ja. Wszystko zalezy od preferencji dźwiękowych, przecież każdy ma inne.

Swoją drogą nie jest za jasno u ciebie jak puszczasz muzykę z kompa?

Karta Aim sc8000 to dość jasno grająca karta. Twój system jest po jasnej stronie z tego co widzę.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

moim zdaniem jest fajnie...wzmacniacz korekcje dziwęku ma na zero, troszkę podbite na karcie aim, no i ewentualnie na danym odtwarzaczu muzycznym...chociaż częsciej wole posłuchać radio z komputera...pozostaje pytanie jakie kable jeszcze potrzebne będą, ale to na końcu, aby nie uszczuplić systemu...

nie wiem, czy jest sens podłączać komputer z tą kartą do dac-a....dvd na pewno...no i może tuner kiedyś...

ps. nostromo, ale który ?

będę troszkę pózniej,,,jadę po syna do szkoły.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli z kompa Ci się dźwięk podoba to wiem już na pewno , że trzeba odrzucić Musical Fidelity V90.

Nostromo Dac 5H też raczej nie dla Ciebie z tego wychodzi.

Więc obstawiałbym albo Nostromo Wolf V5 - na allegro, olx bywają używki , albo CA dac magic 100. Tak jak pisałem wcześniej Ca Dac magic 100 zagra jaśniej od Nostromo, ale biorąc pod uwagę fakt, że Twoja karta muzyczna to Aim Sc8000 i podoba Ci się ta prezentacja to CA magic 100 mógłby Ci się również spodobać. Najlepiej byłoby odsłuchać obu i wybrać ;) Dla mnie Ca Dac magic 100 gra za jasno, tak jak Aim Sc8000 też nie jest moją szkołą dźwięku, ja wolę po prostu bardziej wypełniony, trochę cieplejszy przekaz, ale dynamiczny i tutaj Nostromo się bardziej wpisuje. Ale każdy lubi co innego przecież.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie....w chwili testu kosztował 780 zl...napisalem.do producenta, czy jest jeszcze mozliwosc kupna tego modelu....zobaczymy co i jak....a może znajdzie się jakaś używka....

Dziękuję za poświęcony czas....

Może jeszcze ktoś rzuci jakąś propozycję. Pozdrawiam serdecznie

Dostałem odpowiedź, że tamta wersja jest już nie dostępna. Teraz jest 

http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/dac-nostromo-wolf2-detail

I jeszcze jedne model

http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/dac-nostromo-wolf2-5-detail 

ale tego prokurator nie zaakceptuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych nowych modeli nie słyszałem, więc się nie wypowiem. Co prawda wygląd to kwestia gustu, ale te nowe mi też się zbytnio nie podobają. Nie wiem czemu przypominają mi ..... żabę ;)

Te Nostromo Wolf v5 bywają na aukcjach zarówno allegro jak i olx więc trzeba być czujnym.

Może ktoś z kolegów jeszcze doda jakieś modele?

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Was. Ja tylko na chwilke, prosze mi powiedzieć w jaki sposob lepiej podłączyć dac-a Nostromo z moja kartą aim sc8000....swiatlowodem, czy coaxialnym....dadam, ze 2 metry swiatlowodu mam w domu.

http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/dac-nostromo-wolf2-srebrny-detail

Dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Edytowano przez michalwronki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Tak dla informacji, dzisiaj złożyłem zamówienie na dac Pana Marka Kowzana 

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/dac-nostromo-wolf2-5-82-detail

hmm....kontakt z Panem Markiem, fantastyczny....niestety dalem ciała, bo mogłem juz go mieć przed Świętami Bożego Narodzenia...ale juz są dostępne...dam znać, co i jak...mam nadzieje, że moje leciwe DVD nabierze blasku....

Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzę dla wszystkich...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy Panowie....rozjasniac juz raczej nie mogę....samego mnie ciekawi , jaki będzie efekt. Ogólnie chciałem jakieś lepsze cd. ale skończyło się na dac-u. Mam nadzieje, że mój sprzęt nabierze blasku....góry jest dość...może zacznie grać jeszcze bardziej dostojnie...kiedys pisałem jak podobało mi się jak grała yamaha as500 z cd Cambridge audio 500d se....jak sie nie mylę, z moimi byłymi kolumnami mission m35i....teraz mam o wiele lepszy wzmacniacz od tamtego i o wiele lepsze kolumny, więc mam nadzieję, ze nie będę zawiedziony. Co mnie jeszcze boli? to, to, że nie mogę za bardzo nic zrobić z akustyką i z ustawieniem sprzętu...może kiedyś będę mial lepsze warunki....w jednym z wątków ktoś pytał o to, czy elac-i mają dużo basu...jak dla mnie grają bardzo dobrze i z pewnością mogą zagrać jeszcze lepiej...czas to sprawdzić

Edytowano przez michalwronki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dac już doszedł. Wygląd , rewelacja, delikatny, super wyjścia wysyłka - prędkość światła, sposób zapakowania na wysokim poziomie...dźwięk jak na razie sprawa rozwojowa. Faza testów i chyba ustawień, bo jak włączę komputer przez światłowód w głośnikach słychać zakłócenia, takie ciche szemranie, strzelanie....pierwsza próba, za mną...podłączenie komputera po kablu analogowym bez dac-a i cyfrowym przez dac-a...w tym drugim-dźwięk jeszcze bardziej szczegółowy...więcej detali, skąd to strzelanie? takie jakby ktoś coś smażył ??

ps. Sprawa rozwiązana...juz nic nie trzeszczy...ustawienia aim-a....IMG_20171229_154159.jpg

IMG_20171229_133835.jpg

Edytowano przez michalwronki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czyli z wymianą kiedyś tam, nie byloby problemu...jestem zielony co tam trzeba wymieniać, wkładkę, czy iglę...jeszcze musze żonę urobić.... no i szkoda, ze nie ma przykrywki....a widze, ze ten ma uziemienie, denon nie ma....nawet nie wiem jak jest w as1000...czy uziemienie jest potrzebne czy nie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...