Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

Twoja Yamaha ma śrubę do przykręcenia uziemienia gramofonu.

Pewnie da się kupić lepszy gramofon używany w tej cenie.Jednak wiele z nich wymaga remontu. To zakup dla osoby która zna się na tym. Często trzeba potem wymienić wkładkę, Zwykle bardziej warto kupować używane gramofony które były dużo droższe jako nowe i jako używane będą również droższe niż te.

Przykrycia do tego typu gramofonów kupuje się zwykle osobno ( lub się ich nie kupuje ) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fajnie, tylko nie wiem jakie modele, jakie firmy....nic nie wiem na temat gramofonów....nawet nie wiem czy igła lub wkładka to ,to samo....jestem zielony. Nigdy nie miałem gramofonu. Ważne dostępne części zamienne ( igły, wkładki) i nawet nie wiem, czy te wkładki igły można zakładać jakie sie chce i do czego chce. Możecie się śmiać, ale nie kumam....no i mam wzmacniacz yamaha as1000... a gramofon z uziemieniem, czy bez...

Edytowano przez michalwronki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś mnie źle nie zrozumiał.

Według mnie jest to jedno z lepszych miejsc, tam jest cała masa zupełnych 'zajobów' ;) ( w bardzo pozytywnym znaczeniu tego słowa)

Jako całość, mają znacznie wiekszą wiedze na temat gramofonów starszych/używanych. Nawet czytając tylko tamto forum można sporo się dowiedzieć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

a więc tak moi Drodzy...jak wiecie u mnie z akustyką jest na bakier...a co według mnie się zmieniło ? na pewno lepiej w wysokich rejestrach....wstęga na wysokości uszu, niskie rejestry, wydaje mi się, że nie są tak rozlazłe....kolumny rozstawione na  190 cm, blisko ściany, do tego pawa obok wielkiej szafy, jak pamiętacie....i powiem Wam, że wbrew zasady trójkąta równobocznego, najlepiej słucha mi sie w odległości 3,5 metra, tam też mam kanapę i na niej słucham.

S4Home...no mogły być ciut większe, ale nie pomyślałem, tyle tylko, że na bank nie spadną....podkładki przyklejone, kolumny na kolcach....waga jednej kolumny ze podkładkami, to pewnie jakieś 60 kg....nikt koło tego nie biega a i mój ośmio letni syn uważa ( nie zapeszając )

kiedyś, jak powiększy mi się mieszkanie, z pewnością zrobię lepiej, jeśli chodzi o akustykę....

podkusiło mnie zrobić takie coś, nie wiem czy to wiocha, czy też nie, ale zrobiłem tak...

 

IMG_20181025_225350.jpg

Edytowano przez michalwronki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podstawy pod kolumny/standy, to ja robię ostatnio kilka testów z różnych ustawień płyt z granitu i podkładek z filcu.

Jeżeli będą chętni, to opiszę jakie różnicę

łapałem w dźwięku za pomoc graniu i filcu.

@michalwronki Zasypałeś swoje kolumny balastem czy czym, że są aż taki ciężkie ?

20181027_210440.jpg

20181028_195754.jpg

Clipboard01.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arko55....witay. Nie wiem co jest w środku, poprzedni właściciel powiedział mi, ze kwarc....jedno wiem, ze są tam jakieś kulki. Sam nie mogłem ich podnieść, alby osadzić je na granicie i ucelować szpilkami w otwory podkładek....

Ps. Chętnie przeczytał bym, coś tam usłyszał w testach, bo nie wiem jakie rozwiązanie byłoby najlepsze....dalem filc, bo lekko się je teraz przesuwa a waga nie byle jaka....

Edytowano przez michalwronki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wsypał Tobie śrut ołowiany o ile się nie mylę... Fajne rozwiązanie jeżeli chcemy maksymalnie dociążyć kolumny. Ja mam standy zasypane zwykłym paskiem, ale nawet 7kg więcej na podstawkę daje wyraźną poprawę.

Jak dokończę testy, będzie około 5-6 różnych możliwych ustawień to napiszę w dziale akustyki.

Sama masa u Ciebie jest bardzo dobra, z pewnością precyzja będzie mocna stroną zestawu, u mnie kolumny z podstawkami ważą tylko 32kg. połowa tego co u Ciebie. Ciekawi mnie ile cięższy jest ten śrut ołowiany od piasku, pewnie różnica duża ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Arko55 napisał:

Pewnie wsypał Tobie śrut ołowiany o ile się nie mylę... Fajne rozwiązanie jeżeli chcemy maksymalnie dociążyć kolumny. Ja mam standy zasypane zwykłym paskiem, ale nawet 7kg więcej na podstawkę daje wyraźną poprawę.

Jak dokończę testy, będzie około 5-6 różnych możliwych ustawień to napiszę w dziale akustyki.

Sama masa u Ciebie jest bardzo dobra, z pewnością precyzja będzie mocna stroną zestawu, u mnie kolumny z podstawkami ważą tylko 32kg. połowa tego co u Ciebie. Ciekawi mnie ile cięższy jest ten śrut ołowiany od piasku, pewnie różnica duża ?

Gęstość ołowiu to 11,34 kg/dm³ a kwarcu to 2,65 kg/dm³. Taka jest różnica.

Jednak śrut balastowy jaki jest w użyciu do dociążania płetwonurków ma gęstość średnią ~ 7 kg/dm³

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanka wszystkim.....co sądzicie o tej stronie ? warto w ogóle coś szukać i ściągać z tej strony? jeśli tak, to w jakim formacie ?

http://www.ektoplazm.com/section/free-music/page/2

a może jakieś inne stony godne polecenia....oczywiście użytek własny...

powiem tak, odtwarzacz foobar, np. utwór Flembaz - Barking Soda (Part 1) format flac - 940 kbps

ten sam utwór WAV - 1411 kbps .... który lepszy ? wydaje mi się, że wav chociażby po ilości kbps

no nie mogę tego zatrybić, fala krytyki jest mi obojętna

 to jest jeszcze fajne, tylko nie wiem w jakiej jakości jest dostępna muzyka

https://soundcloud.com/stickfigure/sets  .... raczej mp3, ale umnie nawet spoko...

 

Edytowano przez michalwronki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

WAV - 1411 kbps teoretycznie powinien być lepszy niż  flac - 940 kbps , bo flac to format z kompresją jednak bezstratną czyli taka która powinna odtwarzać wszystkie bity zapisu PCM z którego go zrobiono. Jednak jeśli oba pliki miały te same parametry rozdzielczości bitowej i próbkowania, to nie powinno być różnicy żadnej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...