Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

9 godzin temu, MobyDick napisał:

Cześć :)

WAV - 1411 kbps teoretycznie powinien być lepszy niż  flac - 940 kbps , bo flac to format z kompresją jednak bezstratną czyli taka która powinna odtwarzać wszystkie bity zapisu PCM z którego go zrobiono. Jednak jeśli oba pliki miały te same parametry rozdzielczości bitowej i próbkowania, to nie powinno być różnicy żadnej.

 

Moby, przeczysz sam sobie;) "teoretycznie powinien być lepszy" i zaraz "nie powinno być różnicy".

@michalwronki spokojnie możesz słuchać FLAC-ów. I teoretycznie i praktycznie, to taka sama jakość, jak WAV.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niezupełnie :) PCM to opis chwilowych wartości ciśnienia akustycznego w stałych interwałach czasowych i w ramach określonej rozdzielczości bitowej. Kompresja jaką się stosuje w zapisie plików opiera się o przetworzenie formatu zwykle PCM na szereg funkcji przemiennych. Gdy jest ich odpowiednio dużo można opisać sygnał bez zmian i wtedy jest to kompresja bezstratna. Ograniczając ilość tych funkcji i usuwając częstotliwości podobne o niższym poziomie równocześnie występujące mamy kompresję stratną. Pliki z rozszerzeniem .wav mają zwykle format PCM (np. przepisane bity z płyty CD ), jednak nie zawsze. Bywają pliki skompresowane z tym rozszerzeniem.

Pliki flac mogą być jednak rożne. Te o niższym kbps mogą dopuszczać różnice na poziomie błędu, te o wyższym błędów dopuszczają mniej. W praktyce różnice te raczej nie są słyszalne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Po długiej nieobecności na forum witam Was wszystkich serdecznie. Myślę nad ostatnią w moim życiu zmianą w sprzęcie audio. Pomyślałem aby zmienić wzmacniacz który posiadam yamaha as1000 na 

https://allegro.pl/oferta/roksan-kandy-k2-8855937736

lub na 

https://allegro.pl/oferta/electrocompaniet-eci-2-8360656343

Co o tym sądzicie ? Kolumny elac 512 jet, ale nie wiem jak długo one jeszcze też u mnie będą gościć.

Chyba, że coś innego w tym przedziale cenowym. Reszta sprzętu w moim opisie, kable , dac, dvd raczej pozostanie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bo to zmiana dla zmiany. Ta sama klasa sprzetu ale inne brzmienie. Jak określić co ci nie pasowało to może sie okazać że któraś wymiana będzie ok.

Roksan gra dużo bardziej dynamicznie, do przodu. Stawia wciąganie w emocje przed relaksem z audio.

Electrokompanient właśnie na odwrót.

A Yamaha jest czymś pośrodku. Tak w wielkim skrócie.

To Twoje?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. S4Home tak to moje, ale przed remontem całego mieszkania. Tylko nagranie lipa ( telefon )

mordor12.....co mi nie pasuje? Ktoś mi kiedyś napisał, że elac-i , jakie mam zagaja lepiej z innym sprzętem, tylko zastanawiam się w jakim przedziale cenowym. Co nie pasuje? może trochę za twardo i za jasno to gra ? Wiem ryzykowne posunięcie ze zmianami. Może wycisnął bym ciut więcej z tych kolumn.

Teraz jest tak 

IMG_20190802_223410.thumb.jpg.47e04b4cd0383138421ff60009370247.jpgIMG_20190803_214732.thumb.jpg.b3786d55ab5b6a34d520aceb2317c5cf.jpgIMG_20190803_214615.thumb.jpg.f273ed0b2035954e4466fb951f413aca.jpg

Edytowano przez michalwronki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...