Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O ile pamiętam to obok stoi komputer. Nie wiem jaka jest w nim karta dźwiękowa i jakie są w nim wolne sloty wewnątrz. Może warto wyposażyć go w taką kartę muzyczna http://www.komputronik.pl/product/259581/E...aim_SC8000.html.

AIM SC8000 to karta wyposażona w naprawdę dobry DAC pracujący wewnętrznie z rozdzielczością 32 bity. Karta ma bardzo rozdzielcze brzmienie o silnym i dynamicznym zakresie niskich tonów z tendencją do wykonturowania. Jej mocną stroną jest również dobre wyjście słuchawkowe. Dobra sekcja zasilania oparta o kondensatory polimerowe Sanyo sprawia że na wyjścia analogowe nie przenikają żadne zniekształcenia od zasilania i zakłóceń wewnątrz samego komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już będziesz na etapie zakupu następnych kabli, nie baw się w krzyżowca icon_biggrin.gif tylko postaw na bi-wiring. Podwójne okablowanie ma tę przewagę nad pojedynczym, że możesz kształtować brzmienie jednej sekcji niezależnie od drugiej. Czyli zostawiasz np. basy bez zmian, a średnie / wysokie rozjaśniasz, przyciemniasz, ocieplasz itp. Albo odwrotnie, góry nie ruszasz a bas korygujesz. Tylko żebyś miał świadomość (małej) skali takich zmian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie (po raz kolejny...) to na początek spokojnie wystarczą Chord Silverscreen, które grały u poprzedniego właściciela ELAC'ów.
Później tuner - a dopiero można się rozejrzeć za podwójnym okablowaniem.
Michał już pisał, że jest "zarżnięty" finansowo - a na bi-wire trzeba przeznaczyć co najmniej drugie tyle co na te Chordy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moi DRODZY

ciesze sie, że jest tutaj tak wielu, mądrych ludzi...raz jeszcze dziękuje Wam, za dobre pomysły.

dzisiaj byłem oddać krew, no i cały dzień jestem w domu i oddam sie słuchaniu muzyki...z kablami mi sie nie śpieszy, w podwójne sie pobawie, ale najzwyklejsze jak to wspomniał Moby a kiedyś może tak jak wspominał Profi

na te kilkadziesiąt utworów które przesłuchałem, nie potrzebowałem ani pokrętła '' bass '' ani '' treble '' ( i niech czasami KOLEGA z białymi skrzydłami co się obraził, mnie nie upomina, że bas pisze sie przez jedno ''s'' , bo u mnie na as jest napisane bass hahahaha)

już gdzieś tam wspominał, że niby nie umie czytać tekstu pisanego, no i sorry za rażące błędy ortograficzne, bo to ponoć też utrudnia czytanie, chyba mojego tekstu, ale nie oto chodzi, nie można jak to się mówi drzeć kotów icon_evil.gif

co do karty do komputera, nie chciałbym w niego pakować zbyt wiele, ostatnio wsadziłem tam 1100 zł a i tak musze zapodać pauze, tak jak z innymi wydatkami...ale, ale ????

nie chce skończyć pod mostem hehehe, aczkolwiek żone mam KOCHANĄ

ps....mam nadzieję, że teraz napisałem doś czytelnie i bez błędów ort. jak dotychczas icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bynajmniej nie namawiam do tego aby kupować coś już i teraz. Zapewne wymiana kabli głośnikowych przyniesie jakąś poprawę. Sądzę jednak że w pierwszej kolejności lepiej zadbać o lepsze źródło dźwięku umożliwiające odtwarzanie plików dźwiękowych wysokiej jakości jak również samych płyt różnego rodzaju. Do tego celu najlepiej nadaje się właśnie komputer stacjonarny stojący obok i wymaga to najmniejszych nakładów. Również z niego można posłuchać radia internetowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIM SC8000 ma wyjścia analogowe stereo na 2 x RCA ( dwa chinche ) i słuchawkowe na duży jack 6,3mm ( w komplecie jest przejściówka na mały jack 3,5 mm ) do tego 2 cyfrowe elektryczne coxial i optyczne toslink. Niema żadnego wejścia. Pod tym względem jest bardzo minimalistyczna. Oparta jest o dobry dac AKM Miracle DAC Transporter AK4396, który można było spotkać w dobrych DACach zewnętrznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "bassa" to z odpowiedzią ubiegł mnie już RoRo icon_biggrin.gif
Na wzmacniaczu rzeczywiście masz napisy po angielsku i wszystko się zgadza. Ale gdy mówimy/piszemy po polsku, to niech tak będzie w pełni.
Przyznasz, że śmiesznie brzmi jeśli ktoś mówi/pisze; "jechałem karem po hajłeju" icon_wink.gif

A skrzydła jeśli się przyjrzysz mam nie białe, lecz ciemne. Tak naprawdę są czarne jak moja dusza icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam układ dźwiękowy na płycie głównej jest ok jak na kartę dźwiękowa zintegrowaną z płytą główną. To jak działa zależy jeszcze od tego jak dobrze został on zaimplementowany na niej. Również taki mam na płycie głównej. Jednak AIM SC8000 wyznacza poziom kart dźwiękowych droższych od Twojej płyty głównej . To urządzenie zupełnie z innej bajki.
Na płycie głównej komputera masz 2 sloty PCI, takie jakie są potrzebne do podłączenia SC8000 ( jeden z nich ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze sie wcinam w watek nie majac nic konkretnego do powiedzenia, ale poplakalem sie ze smiechu jak to przeczytalem icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif :

Cytat

Super forum icon_smile.gif Tytuł wątku mówi nam ze będziemy rozmawiać o MA. Kolega szuka innych kolumn a kupuje wzmacniacz. Twierdzi ze ma za dużo basu i pyta jak podłączyć suba? A wszystko i tak skończy się na kablach:) koledzy fachowcy biją brawo. Tak trzymać .



Ale ludzie potrafia miec poczucie humoru icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

musze Wam powiedzieć, że jestem mega zadowolony z Elac 512 jet.

słucham i słucham, ostatnio z komputera radio trójke '' Wszystkie Covery Świata '' i powiem szczerze, że śmiga wszystko i tańczy, stereofonia, wysokie jak i niskie częstotliwości wszystko na miejscu, muzyka aż mlaska icon_eek.gif a nie mam zbyt wyrafinowanej karty dzwiękowej , jest to karta zintegrowana ) pliki flac również na dość wysokim poziomie ( jak dla mnie rzecz jasna )

całkowicie odszedłem już od jakiejkolwiek korekcji dzwięku na mojej yamaha as100.

jak dla mnie kolumny i wzmacniacz, zgrały sie rewelacyjnie, wzmacniacz wogóle sie nie grzeje, jak dotychczas z moimi byłymi mission m35i ( chyba bardzo polubił impedancje elac icon_mrgreen.gif ) kable głośnikowe zwykłe miedzine, jedna para, zasilający to wspomniana wcześniej melodika ( kiedyś zgłoszę się do Was z prośbą o kable głośnikowe, tak wstępnie mam dwa typy ...
1. http://loudspeakershop.eu/kabel-glosnikowy...mm2-p-2235.html
2.http://www.poweraudio.pl/jantzen-audio-2-x-0-50-mm-2-x-1-00-mm-solid-core-6n-p-2727.html

tylko nie wiem czy pozycja nr.2 jest też posrebrzana, ale będziemy to konsultować później, jak będzie $$$$$$$

pewnie w moim życiu za dużo kolumn nie słyszałem, ale dla niezdecydowanych, jakie kolumny kupić, jeśli lubi sie jasne brzmienie, dynamiczne granie z wieloma szczegółami, to serdecznie polecam właśnie tą niemiecką firme.
Nie wiem jak produkowane przez elac obecnie kolumny mają sie co do jakości brzmienia, ale moje 11-sto letnie są bardzo dobre, no fakt jako nowe kosztowały jakieś 9 tyś. zł i nie jest to chyba jakaś niska półka sprzętu, w prawdzie jest to made in germany A NIE TO CO W WIĘKSZOŚCI TERAZ stolarka perfekcyjna, żadnych łączeń, szpar, zasypane podobno kwarcem ( nie wiem, czy oryginalnie, na życzenie pierwszego klienta, czy po prostu cholera wie czym przez byłego posiadacza, słychać jakby były tam jakieś kulki, nie otwierałem i nie mam zamiaru, ciężkie jak diabli, moje mission po spakowaniu miały 28 kg. jedna sztuka a elac wydają mi sie jeszcze cięższe, chociaż są o wiele mniejsze ) nie mówie, że made in taiwan to wszystko badziewie, ale pozostające daleko w tyle za sąsiadami z zachodniej granicy icon_twisted.gif

jeśli za dużo się rozpisałem, zaśmieciłem i ktoś uzna, że nie wniosłem za bardzo nic dobrego, nowego do tego wątku a jest to jak przypomnę mój wątek hahahah to przepraszam.

pozdrawiam wszystkich serdecznie

ps. odnośnie tematu interkonektów, znalazlem taki artykuł, fajny i dość ciekawy chyba

http://300b.pl/kable-psc/interkonekty.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hej

moje zadowolenie zawdzięczam Tobie, F1angel-owi, RoRO no i innym, że mieli cierpliwość

jeśli bedzie wielka różnica między moją kartą do komputera a ta którą poleciłeś to będzie super, ale najpierw $$$ wiem, że 139 zł nie jest wiele, ale, ale....

radio trójka '' Wszystkie Covery Świata '' polecam tą stacje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...