Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

Witam Cię Aniu. Miło mi, że nawet PŁEĆ PIĘKNA choruje na "audiofilizm"
Co mogę powiedzieć o kablu? Jak na razie tylko o budowie, bo na słuchanie nie mam czasu i nastroju (syn 5 lat złapał jakieś świństwo, jakiegoś wirusa i szpital w domu)
Kabel zrobiony jest bardzo solidnie, ekran, grubość całości, mówię o bi wire tak jak pudełko zapałek (ryska pudelka) dość sztywny. Same gołe przewody mocne, nie tak jak w kablu za 2 zł za metr, że jak przykręcisz terminal i odkręcisz to żyłki są po przecinane. Słuchałem dosłownie 2 utwory, ale zauważyłem, że jest więcej powietrza, dźwięk rozszedl się jakby szerzej. Mam yamaha as1000 i jak już wyczytalas daje ona dość jasny dźwięk. Obecnie niskie i wysokie tony mam na zero i raczej wysokich mam dosyć.
Jak się u mnie w domu uspokoi to napisze coś więcej. Twoje kolumny głośnikowe grają bardzo jasno i głośno "wysoka skuteczność" i myślę że kabel pasowałby, ale nie ma co szaleć tylko dobrze się zastanowić. Ja teraz jestem na etapie szukania bananów.
Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam. Syn zdrowy icon_biggrin.gif
Wtyki http://allegro.pl/nakamichi-banan-zlacze-b...5929943640.html doszły icon_biggrin.gif kabelki już ładnie zwisają.
Dziękuję Moby za podsunięcie zakupu.

Widzę, że i Ania jest zadowolona. Teraz tylko słuchać i słuchać. ...
Wtyki zamówiłem w środę dziś już są list priorytetowy, także sprzedawca spoko.
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam. Długo mnie tutaj nie było. Zdrowych Wesołych itd. icon_biggrin.gif
Na wstępie napisze, że jeszcze nie kupiłem granitów. Powód ? Bije się z myślami i chęcią kombinowania z kolumnami. Elac 512 jet - bajeczka, ale szkoda mi ich katować do głośnej muzyki.
No i rodzi się pytanie, co by tu wypróbować? No wiecie - coś do łupaniny.
A więc jakie kolumny pasowalyby do mojej yamaszki. Myślałem o klipsch.
Temat audio szeroki icon_biggrin.gif jak się bawić, to bawić, powiadam i pozdrawiam icon_surprised.gif

PS. Nie pomijając wszystkich dobrych stron wspaniałych elac 512 jet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. szczerze powiedziawszy wolałbym sprzedać jet-y i w granicach 3 - 4 tyś kupić coś podobnego jakością dzwięku a zarazem, coś takiego z czego będzie można łupnąć, z tych, też można łupnąć, ale wydaje mi się, że ich szkoda i aż serce mnie boli, nie mam sumienia im tego robić icon_sad.gif , jakośc dzwięku z nich jest powalająca...

oczywiście brzmienie jasne icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
siemka chłopaki..powiedzcie mi prosze, czy warto kupić canton ergo rcl, zamiast moich elac 512 jet

miałbym kogoś w niemczech, kto mógłby mi je kupic itd...cena 600 euro vb

z elac jestem w 100% zadowolony, czy byłby to krok w bok ( po prostu wieksza głośność, tak zwany wykop?) czy canton zagrałyby lepiej....

w razie co, elac na opylenie za 3300...igiełka icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę martwi mnie wiek canton ergo rcl :'(


Niepotrzebnie się wszystkim martwisz.
Jakby to było trzydziesto-czterdziestoletnie letnie zawieszenie piankowe, to może.

Bas w Cantonach będzie mocniejszy, ale nadal nie rozumiem Twojego zastanawiania się odnośnie "męczenia" ELACów:
"z tych, też można łupnąć, ale wydaje mi się, że ich szkoda i aż serce mnie boli, nie mam sumienia im tego robić "
Skoro podoba Ci się jak grają - to są po to, by grały wszystko. Chyba nie robisz nimi nagłośnienia dyskoteki?!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro nie robie dyskotek, bacznie obserwuje aby glosnik za duzo nie wychylal sie....szkoda zawieszenia, moze jestem zbyt wielki pedant w tych sprawach? O sprzęt audio dbam bardzo mocno. Jest to dla mnie w pewnym stopniu ŚWIĘTOŚĆ.....Czyli zapominam o canton ergo.
Dzisiaj ktoś miał problem odnośnie forum, że jest tu pełno ludzi, nie znających się na niczym, piszących brednie.
Hmmm...ja dzięki takim ludziom "piszących brednie, nie znających sie" mam zestaw super i dziękuję im wszystkim np. Roro, Aniolowi z czarnymi skrzydłami a najbardziej dziękuję Mobi Dick....prywatnie pewnie super GOŚĆ, taki przez olbrzymie G...
Nie wiem skąd, Wy to wszystko wiecie, ale wydaje mi się, że jest to Wasza wielka pasja - sprzęt audio a pomaganie, doradzanie bezinteresownie innym, jest czymś, co zasługuje na wielkie uznanie.
Dziękuję raz jeszcze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli zapominam o canton ergo.


Michalwronki,
zapominasz o Cantonach bo zostajesz przy ELACach i nie będziesz się bał "męczyć" tych kolumn?
czy zapominasz bo boisz się, że nie spodoba Ci się ich granie?
czy zapominasz o nich, bo mogą być zbyt stare?

Pozdrawiam
PS. Miałem model SC-L i podobało mi się ich granie (oraz wygląd i niektóre pomysły), dlatego czasami polecam Cantony Ergo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomnę o nich, bo wydaje mi się, że elac, bynajmniej moje to ciut wyższa półka.
Nie patrząc na ilość głośników i na łupanine.
PS. a moich perełek, to tak nie mam zamiaru męczyć.
Miałem altusy 140, technics sb t200, mission m35i i nadal mam do sprzedania tonsil satelitki maestro i żadne z nich nie były, jak to się mówi katowane.
W rankingu rodzina, zdrowie, to takie rzeczy u mnie są na trzecim miejscu.
Ot, taki jestem icon_biggrin.gificon_wink.gificon_biggrin.gificon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze - przynajmniej nie musisz kombinować z zakupem i transportem Cantonów oraz ze sprzedażą ELAC'ów.

Szczególnie że jak Ci już pisałem na samym początku (namawiając na zakup ELAC'ów) są to kolumny których słuchałem ze sprzętem parę razy droższym niż Twoja Yamaha.

A już kończąc sprawę ewentualnego "męczenia" to grając przy normalnych poziomach głośności (co nie znaczy że cicho) jakoś nigdy się nie przejmowałem, że katuję kolumny. Zresztą podobnie robią moi koledzy - a mówię tutaj o kolumnach które jako nowe kosztowały kilkanaście tysięcy złotych i więcej.


Cytat

Hej michalwronki To jak, szukasz czegoś innego , czy jednak zostajesz przy elac'ach gdyż trochę się pogubiłam

Domi,
Michał
napisał "Chyba zapomnę o nich" - czyli na razie zostaje przy ELAC'ach

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panią icon_wink.gif
Chyba zostane przy elac512 jet
Troszkę mam w głowie bałagan. To wszystko wciąga. W canton kusi mnie głośnik 2x20cm i controler. Granitów jeszcze nie mam, bo nie wiem co będzie finalnie, ale chyba jednak moje cukierki zostaną, małe w porównaniu do canton 1x18 cm basowy, ale diabelnie ciężkie, bo zasypane kwarcem elac512 jet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak jak na poprzednich fotkach co wstawiałam w moim wątku. Miałam "przymocować" Klipche do podstawek za pomocą blu-tacka, a póki co skończyło się na tym , że blu tack lezy w opakowaniu a kolumny nie przyklejone. Na razie tak jest dobrze więc nic nie zmieniam. Poza tym jestem bardzo zadowolona z dźwięku, jednak jak to sam ładnie ująłeś "to wszystko wciąga" , pomału odkładam pieniądze na coś o klase wyższego icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arko55 ja mam pokój jakieś 17 mkw i powiem, że jak dla mnie basu jest wystarczająco, kiedy ma być, to jest. Wiadomo, zależy to też od jakości nagrania utworu, czy nawet rodzaju muzyki. Jak juz kiedyś pisałem w mojej as1000 nie istnieje już dla mnie korekcja dźwięku icon_biggrin.gif
Wszystko jest na zero i jest dobrze.
A te elac-i z olx są piękne i fajne standy mają.
Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przecież chyba znasz odpowiedź. Jeśli potrzebujesz troszkę mniej wyrafinowanych kolumn do głośniejszego grania to te Cantony będą dobre ...



Żeby coś takiego napisać, trzeba obu modeli kolumn posłuchać, najlepiej zaraz po sobie. Bez choćby symbolicznego odsłuchu to już jest tylko gdybanie i wróżenie z fusów. Stety niestety Ergo RC-L to twardy zawodnik i wcale bym nie przesądzał, czy polegną w starciu z Elac 512i.
Widzę, że znowu pojawia się tutaj skrzywiony stereotyp. Skoro Cantony mają mocne basy to już tylko nadają się do łupanki, a skoro do łupanki, to nie mogą być wyrafinowane. Logika godna policjantów (mam na myśli tych z dowcipów icon_mrgreen.gif - żeby się ktoś na mnie nie obraził icon_wink.gif ). Grają całe kolumny, a nie tylko niskotonowce.
O ile sobie przypominam Michał, dostałeś propozycje odsłuchu tych kolumn, od ludzi z forum, pewnie do dziś nie skorzystałeś... A co jakiś czas pytanie, a może je kupić, a jak one grają, a czy będą lepsze itd. Trzeba ruszyć 4 litery i albo te kolumny kupić po czym wybrać te, które bardziej się podobają, albo przynajmniej jechać ze wzmacniaczem na odsłuch.
Nie obraź się, ale śmieszy mnie Twoja obawa, by nie zakatować kolumn zbyt głośnym graniem i Twoja dbałość o wychylenie membran icon_biggrin.gif . To tak jakby kupić porządne mocne auto i wszędzie nim jeździć 40-tką icon_twisted.gif . Kolumny możesz uszkodzić grając za głośno za słabym wzmacniaczem i przesadzając z regulacją barwy na "+". Przy takim metrażu jaki masz nawet słuchanie bardzo głośne oznacza normalne warunki pracy przetworników. Prędzej zakatujesz swoje uszy.
A w wooferach Cantona zawieszenie jest dość sztywne i membrany wyglądają, jakby tkwiły w bezruchu mimo słyszalnych mocnych i głębokich niskich tonów icon_cool.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Żeby coś takiego napisać, trzeba obu modeli kolumn posłuchać, najlepiej zaraz po sobie. Bez choćby symbolicznego odsłuchu to już jest tylko gdybanie i wróżenie z fusów. Stety niestety Ergo RC-L to twardy zawodnik i wcale bym nie przesądzał, czy polegną w starciu z Elac 512i.
...


Profi,
najgorsze jest to, że cały czas pojawiają się tego typu posty: ktoś coś napisze, ale do końca nie wiadomo czy można na takiej opinii polegać (bo tak naprawdę to sensu i wiadomości praktycznych brak), a często osoba która pisze nawet nie słuchała tych konkretnych modeli icon_sad.gif
Ty z tym walczysz, ja z tym walczę, ale ...

Cytat

Widzę, że znowu pojawia się tutaj skrzywiony stereotyp. Skoro Cantony mają mocne basy to już tylko nadają się do łupanki, a skoro do łupanki, to nie mogą być wyrafinowane.


A tyle razy było pisane, że wyższe serie Cantonów grają bardzo dobrze icon_razz.gif
Zresztą nawet średnia seria - zwykłe 490 czy 496 grają dużo lepiej od np. JBLa na porównywalnych (rozmiarami) głośnikach. Co przekłada się zresztą na ich ceny.

A drugiej części Twojego postu to już nie ma co komentować...

Pozdrawiam
PS. A ja napiszę jeszcze raz: zarówno ten model ELACa jak i Cantony są warte uwagi, bo to bardzo dobre i stosunkowo niedrogie (jak na poziom który prezentują) kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...