Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 17m2? Yamaha AS-500 +... MA Silver 2?


michalwronki

Recommended Posts

Cytat

Cytat

Przecież chyba znasz odpowiedź. Jeśli potrzebujesz troszkę mniej wyrafinowanych kolumn do głośniejszego grania to te Cantony będą dobre ...



Żeby coś takiego napisać, trzeba obu modeli kolumn posłuchać, najlepiej zaraz po sobie. Bez choćby symbolicznego odsłuchu to już jest tylko gdybanie i wróżenie z fusów. Stety niestety Ergo RC-L to twardy zawodnik i wcale bym nie przesądzał, czy polegną w starciu z Elac 512i.
Widzę, że znowu pojawia się tutaj skrzywiony stereotyp. Skoro Cantony mają mocne basy to już tylko nadają się do łupanki, a skoro do łupanki, to nie mogą być wyrafinowane. Logika godna policjantów (mam na myśli tych z dowcipów icon_mrgreen.gif - żeby się ktoś na mnie nie obraził icon_wink.gif ). Grają całe kolumny, a nie tylko niskotonowce.
O ile sobie przypominam Michał, dostałeś propozycje odsłuchu tych kolumn, od ludzi z forum, pewnie do dziś nie skorzystałeś... A co jakiś czas pytanie, a może je kupić, a jak one grają, a czy będą lepsze itd. Trzeba ruszyć 4 litery i albo te kolumny kupić po czym wybrać te, które bardziej się podobają, albo przynajmniej jechać ze wzmacniaczem na odsłuch.
Nie obraź się, ale śmieszy mnie Twoja obawa, by nie zakatować kolumn zbyt głośnym graniem i Twoja dbałość o wychylenie membran icon_biggrin.gif . To tak jakby kupić porządne mocne auto i wszędzie nim jeździć 40-tką icon_twisted.gif . Kolumny możesz uszkodzić grając za głośno za słabym wzmacniaczem i przesadzając z regulacją barwy na "+". Przy takim metrażu jaki masz nawet słuchanie bardzo głośne oznacza normalne warunki pracy przetworników. Prędzej zakatujesz swoje uszy.
A w wooferach Cantona zawieszenie jest dość sztywne i membrany wyglądają, jakby tkwiły w bezruchu mimo słyszalnych mocnych i głębokich niskich tonów icon_cool.gif .


Mocno wykrzywiłeś to co napisałem. A napisałem że te Cantony trochę lepiej sprawdza się w głośnym graniu. Nie znaczy to że sa przeznaczone wyłącznie do głośnej łupanki. To kompletna bzdura. Chyba jednak przyznasz le lepiej sa do tego przystosowane niż kolumny 2 drożne z jednym głośnikiem basowym znacznie mniejszym. I to że pod tym względem są lepsze chyba się zgodzisz. Dla wielu ludzi to ogromny atut i ci na pewno wybiorą te kolumny. Wielokrotnie pisałem że to bardzo dobre kolumny. Z drugiej strony RoRo sam wiesz że Elaci takie jak te Michała to bardzo wyrafinowane kolumny i są w stanie zagrać na prawdę na miarę swoich możliwości dopiero z bardzo drogą elektroniką. Od początku obawiałem się czy nie okażą są zbyt delikatne dla Michała. To co komuś podoba się bardziej może ocenić tylko przy odsłuchu porównawczym. Nawet odsłuch w innych warunkach lub z inną elektroniką może tą kwestie zaburzyć. Dlatego proszę mi nie wciskać jakobym uważał te Cantony za kolumny nadające się wyłącznie do łupanki , bo tak nie jest. A Elac z jednym głośnikiem niskośredniotonowym aby zapewnić odpowiednią dynamikę basu musi nadrabiać ją amplitudą wychylenia membrany i jak widać daje radę. Pomieszczenie również nie jest bardzo duże. Na pewno zawsze warto posłuchać innych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 556
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

witam wszystkich....

co sądzicie o jakości tego materiału ?

prosiłbym o odpowiedz, osób mających możliwość podłączenia swoich systemów do komputera - u mnie bajeczka, chyba, że się nie znam icon_redface.gif

pozdrawiam.

https://www.youtube.com/watch?v=6z11VNEgVl4...=20#t=42.965737

ps. proszę przesłuchać wszystkie utworu po trochu

odnośnie mojej wizyty u kolegi Majtek2013 w ostrowie wlkp, to jeszcze nie byłem, ponieważ Kolega ma wątpliwości, czy w ogóle można podłączyć moją as1000 pod jego kolumny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi z tym słuchaniem z Youtube? Utwór/całą płytę znam. To słynne "Hauuumaaa" icon_wink.gif , które swego czasu rozbrzmiewało w co drugim pokoju na jednym z Audio Show.
Piosenka z Youtube zagra tak dobrze jak dobry będzie ktoś miał przetwornik i resztę zestawu. Ale i tak, nie na tyle dobrze jak oryginalna płyta. A ta nagrana jest dość efekciarsko, można rzec "audiofilsko", jak to Stockfisch Records.
Płytę ogólnie lubię, bardzo przyjemne utworki. A, że tak nagrane? Mnie to nie przeszkadza. Jeśli to sobie tak wymyślili? icon_cool.gif

Co do Twojego wzmacniacza i kolumn Majtka (przypomnij jakie ma, Canton?), to jakie by nie były, nie rozumiem jego obaw.
Przy jakimś totalnym niedobraniu parametrów co najwyżej można by się obawiać o to, że wzmacniacz się wyłączy albo spali.
Ale Yamaha AS 1000, to bardzo porządny wzmacniacz (nie chodzi tu o brzmienie, tylko o konstrukcję, możliwości) i na pewno jest w stanie wysterować większość popularnych kolumn.
Uszkodzić kolumny zawsze można jeśli się jest idiotą i to niezależnie od klasy i jakości wzmacniacza. Ale Wy przecież nimi nie jesteście. icon_biggrin.gif
No, chyba, że chodzi o coś zupełnie innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...czyli mam niezły przetwornik, który polecił mi mój kumpel Moby icon_mrgreen.gif icon_twisted.gif

no i chyba resztę zestawu.

a co do kolumn Majtka, to canton ergo rcl...

ja nie, ale on ma obawy, że coś sie sfajczy

ja z kolei martwię się, o kontroler, że nie pójdzie go podłączyć tak jak powinno ( z resztą nawet nie wiem jak i czy będzie spełniał funkcje, jakie powinien )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to Canton Ergo RC-L. Jedyny problem jaki widzę to brak pętli magnetofonowej we wzmacniaczu ani możliwości włączenia kontrolera pomiędzy preamp i końcówkę mocy, nic więcej. Pozostaje tylko włączyć go pomiędzy źródło i wzmacniacz, a to uniemożliwia podłączenie przez kontroler więcej niż 2 źródła i przełączanie ich z poziomu kontrolera ( ręcznie - bez pilota ). Pod tym względem wzmacniacz nie jest kompatybilny z kontrolerem dołączanym do kolumn, który jest ich największym atutem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Chyba będziesz musiał jechać kiedyś do najbliższego salonu audio by sam się przekonać jak grają.
Trochę odstręcza mnie informacja ..."Seria Platinum M to elegancki zestaw kolumn do kina domowego mogący z powodzeniem znaleźć zastosowanie w średniej klasy instalacjach stereo"
Chodzi o to, że zestaw kolumn do kina domowego. Mimo, że elegancki i mogący z powodzeniem znaleźć zastosowanie w średniej klasy instalacjach stereo.
Ale może tego właśnie szukasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiej reklamy bym się nie obawiał, ponieważ zestawy kolumn do kina domowego oferuje większość producentów i bywają zestawy kolumn po kiladziesiąt tys.
Czy zatem jakieś kolumny są złe tylko dlatego, że producent oferuje do nich i klientom "surrandy i centralny"?
Inna sprawa Quadral to zacna firma, a powyżej serii Platinum to jedynie Aurum. Może opis, że do średniej klasy kina, miał kokietować, zresztą to co dla "Niemca" jest średniej klasy, dla Kowalskiego często nieosiągalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. F1angel masz rację, ten opis-sredniej klasy stereo. Cena jako nowe, też nie powala na kolana, w porównaniu do nowych kiedyś tam 512 jet, no ale cena o niczym chyba nie świadczy. W prawdzie w elac dwa przetworniki, a w tamtych o wiele więcej. Daje to trochę do myślenia.
Także pozostaje tylko odsłuch, albo zapomnienie o nich.
PS. Myślałem, że przeczytam inną odpowiedź, ale ta również mnie w pełni satysfakcjonuje.
Raz jeszcze dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
witam chłopaki.
dawno mnie tu nie było.... a powiedzcie mi, czy do mojej yamaha as1000 szło by podłączyć przez kontroler canton digital

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige...502340-172-4578

komputer i cd, bez żadnego przepinania kabli, aby to wszystko grało, przez ten właśnie kontroler ? bo juz nie pamiętam jak to było.

dziękuje za odpowiedz jakby co.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię nie znam ich, jeśli dźwiękowo to seria ergo to trochę dużo za używki.
Seria ergo jest droga bo ma drewniane wykończenie. Owszem bardzo ładne, starrane ma wpływ na drgania itp. Tylko znacznie to podnosi cenę. Tu cena może być też "wywindowana" że względu na ten wspolosiowy przetwornik. Przeczuwam że nie jest to konstrukcja cantona. Nie kojaze żeby w jakiś innych modelach mieli to rozwiązanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Cantony Digital to wyższa półka niż Ergo. Do tego na wyposażeniu jest kontroler działający w dziedzinie cyfrowej i analogowej. Dzięki niemu łatwo jest je dostosować do pomieszczeń o różnej kubaturze.
Elaki Michała wygląda na lekko zaostrzone ( co dobrze na nie wpłynęło ). Relaksujące mogą być jeśli da się im zbyt miękki wzmacniacz. Tu można obawiać się czy Yamaha z Tymi Cantonami nie będzie samymi drapiącymi pazurami icon_smile.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...