Skocz do zawartości

Euro 2008


przywor

Recommended Posts

Witam,
to moj pierwszy post na tym forum. Ale przystapie odrazu do sedna sprawy :

moi rodzice posiadaja restauracje, jest tam spora sala, w ktorej chca zorganicozawac pokazy meczow. w zalaczniku jak wyglada sytuacja. ( koleczka - miejsce w ktorym nie bylo by problemow z zamontowaniem glosnikow. wypelniony kwadrat - miejsce wyswietlania )

ojciec jest zainterespowany kupnem jakiegos sprzetu, najlepiej jakbysmy cos trafili na allegro uzywanego.
wydaje mi sie, ze projektor byl by najlepsza opcja. do tego glosniki dobrze rozmieszczone.
zeby ogladac wszystkie mecze, potrzebna jest kablowka, tak mi sie wydaje.
i co dalej?

- podlacze ten projektor do kablowki?
- jak z dzwiekiem?

prosil bym, by ktos mnie uswiadomil, badz podal odpowiednie linki.
posiadamy tylko 2 czesci wiezy firmy sony ( duze, w wzmacniaczu sporo wyjsc, mozna kino domowe zrobic z tego)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pieniądze chcecie wydać na sprzęt. (Głośniki,Amplituner)
Jak duża jest sala (m2)

Jeśli ma to być 5.1 koszty będą spore (5 głośników + Subwoofer + amplituner)
np: od 2,5 tyś (najprostsze domowe zestawy) w górę np 6 tyś (skompletowałem sobie taki zestaw z JBL do domu 30m2)

Można by pozostać przy twojej wieży sony dokupić głośniki (Ale nie mam pojęcia co to za sprzęt).

35x42 ?????????? nie do końca rozumiem schemat.
Ta sala ma 35m na 42m ???

Jeśli tak to jest to Kino (bez końcówki Domowe) icon_smile.gif

Schemat 5.1


Schemat 7.1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywor
Wychodzi na to, że sala ma 1470 metrów kwadratowych...
To już sporo i rozwiązanie zwykły wzmacniacz stereo + zwykłe kolumny (czyli pasywne, bez wzmacniacza) może być za słabe. W czasie transmisji sportowych na pewno będzie duże zamieszczanie i hałas, więc aby zapewnić odpowiednią jakość nie wystarczy najprostszy sprzęt.
Jaką wieżę i kolumny mają Twoi rodzice?
Czy ten sprzęt jest wykorzystywany w restauracji i daje sobie radę?

Zaznaczyłeś dwa "pełne" prostokąty - to ma być 1 ekran (do wyboru są 2 miejsca) czy dwa ekrany?
Rysunek sugeruje sytuację, że będą kolumny tylko po jednej stronie - nie jest to najlepsze rozwiązanie.
A może kolumny podwieszane i pociągnąć kabel górą?

Jeżeli transmisje sportowe mają być tylko dodatkiem, to nie ma sensu pakować się w instalacje wielokanałowe - lepiej zostać przy stereo (na 2 lub na 4 kolumnach). Ustawienie kolumn na podłodze przy stolikach niekoniecznie będzie najlepsze (będą szybko pokopane).

Tak naprawdę tylko akustyk może Ci zaproponować pewne rozwiązanie - nasze odpowiedzi będą obarczone pewnym błędem, bo raczej mało kto ma doświadczenie z taką powierzchnią icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran ma być na dłuższej ścianie (czyli 42metry)?
Co ma być w środku pomieszczenia (zaznaczone drugim pełnym prostokątem)?

No niekoniecznie głośniki z jednej strony ...
Lepiej jak Ci już pisałem będzie w rogach pomieszczenia u góry. I dobrym wyjściem będą kolumny aktywne

Co do projektora - na razie Ci nie pomogę, bo nie mam takiego w domu.
Ale zazwyczaj nie da się doprowadzić sygnału kablem antenowym jak do zwykłego TV - potrzebujesz źródła z gniazdem SCART (euro), HDMI/DVI czy SVHS. Poniżej masz przykładowy link do używanego projektora Panasonic
http://www.allegro.pl/item338486380_panasonic_pt_ae200.html

Jakbyś mógł jeszcze odpowiedzieć na pozostałe pytania, to będzie łatwiej Ci pomóc icon_cool.gif
Na razie wątek zostaje w tym temacie. icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...